Jak zaaranżować rozkładaną kanapę i dwuosobową kanapę?

Aranżacja mebli w salonie lub pokoju rodzinnym może być trudnym zadaniem. Możesz mieć ograniczone alternatywy dla aranżacji mebli w zależności od powierzchni, drzwi i okien w okolicy. Z tego artykułu dowiesz się, jak zaaranżować rozkładaną kanapę i fotelik.

Zanim przejdziemy do tego, musimy wiedzieć, czym jest sofa dwuosobowa i rozkładana kanapa i czym różnią się od zwykłych kanap.

Jak zaaranżować rozkładaną kanapę i dwuosobową kanapę?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Jednym z dwóch rodzajów dwumiejscowych siedzeń jest fotelik miłosny. Zazwyczaj dołączasz dwa krzesła tapicerowane. Tête-à-tête to każdy rodzaj dwumiejscowego mebla, w którym ustawiono dwa siedzenia w kształcie litery S.

Zaprasza dwie osoby do rozmowy, umieszczając je w zasięgu ręki, zachowując sprawiedliwy odstęp między nimi.

Co to jest kanapa?

Kanapa to mebel, który może pomieścić dwie lub trzy osoby. Jest również określany jako chesterfield, futon lub sofa. Często ma kształt stołu z tapicerowanymi podłokietnikami, a w rzadkich przypadkach sprężynami i niestandardowymi poduszkami.

Chociaż kanapa jest zwykle używana do siedzenia, możesz również używać jej do spania. Kanapy są często spotykane w salonie, jadalni, gabinecie lub salonie domu. Środowiska niemieszkalne obejmują restauracje, lobby biur handlowych, poczekalnie i bary.

Co to jest rozkładana kanapa?

Teraz rozkładana kanapa to kanapa, która rozkłada się, gdy osoba obniża plecy i podnosi przód krzesła. Posiada odchylane oparcie. W niektórych przypadkach podnóżek można wysunąć za pomocą dźwigni z boku krzesła. Są też takie, które wysuwają się automatycznie po odchyleniu pleców.

Oprócz definicji fotelika, musimy również zrozumieć, czym różni się on od rozkładanej kanapy. Jest to krytyczne, ponieważ możesz zamienić te dwa elementy.

Rozkładana kanapa vs. Loveseat

Zaprojektowali fotelik dla jednej lub dwóch osób z tylko jedną lub dwiema poduszkami. Z drugiej strony rozkładana kanapa jest większa niż kanapa i często zawiera od dwóch do czterech poduszek. Poduszki są często dłuższe i głębsze.

Kanapa z wieloma poduszkami zachęca wiele osób do wygodnego siedzenia i relaksu. Posiada rozkładany fotel, na którym możesz odpocząć i kiedy opuścisz plecy.

Jak ustawić rozkładaną kanapę i fotelik wypoczynkowy

Uwagi drogowe

Aby wiedzieć, jak zaaranżować rozkładaną kanapę i dwuosobową kanapę, musisz zwrócić uwagę na ruch w pokoju. Ułóż trzy meble tak, aby nie utrudniały normalnego ruchu w pomieszczeniu. Nie chcesz blokować wejść ani utrudniać rodzinie i przyjaciołom znalezienia miejsca do siedzenia.

Według The House Plan Shop, jeśli przestrzeń jest duża, możesz ułożyć wszystkie elementy w odległości od 2 do 3 stóp od ścian. Tworzy to naturalną trasę za nimi i wokół nich. Dzięki temu goście mogą wędrować po meblach bez konieczności wychodzenia przed telewizor lub gości.

Układ dwułóżek

Masz dwie możliwości ustawienia fotelika. Ustal, czy potrzebujesz dodatkowego siedzenia w pobliżu telewizora, czy też zamierzasz wykorzystać przestrzeń głównie do spotkań towarzyskich.

Jeśli chcesz oglądać telewizję, umieść dwuosobową kanapę przy ścianie prostopadłej do sofy. Złóż dwuosobową kanapę i kanapę tak, aby znajdowały się w równej odległości od ściany. Następnie uformuj symetryczny wzór w kształcie litery L.

Telewizor można zamontować na ścianie naprzeciwko dowolnego mebla. Kiedy towarzyskość jest kluczowym problemem, ustaw fotelik przy przeciwległej ścianie od kanapy. Dzieje się tak, aby każdy siedzący na dowolnym meblu mógł z łatwością nawiązać kontakt wzrokowy.

Poznaj swoje granice

Umieść sofę przy jednej ze ścian wzdłuż obwodu pokoju. To rozjaśnia obszar i zwalnia dodatkową przestrzeń na stolik kawowy lub piękny dywanik. Możesz postawić kanapę przed oknem. Ale upewnij się, że tył sofy nie jest tak wysoki, że ogranicza widok przez okno.

Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże, możesz odsunąć sofę od ściany. Dzięki temu za kanapą jest wystarczająco dużo miejsca na rozkładany stolik. Unikaj umieszczania kanapy po przekątnej lub w narożniku; wytrąca kwadratową przestrzeń z równowagi.

Możliwość rozkładania

Twoje krzesło jest twoim pionkiem w pokoju w kształcie kwadratu. Możesz umieścić go w dowolnym miejscu, aby zakryć luki lub dodać krzesła. Ponieważ rozkładany fotel wymaga miejsca do leżenia, nie można go umieścić równo ze ścianą. Zamiast tego przechyl krzesło tak, aby było skierowane w stronę kanapy, dwuosobowej kanapy lub telewizora.

Umieszczenie go w rogu pokoju, gdzie stykają się dwie ściany, może zapewnić naturalną przestrzeń do relaksu. Krzesło ustawione pod kątem sprawia, że ​​kwadratowe pomieszczenie wydaje się mniej pudełkowe i zapewnia atrakcyjność wizualną. Umieść stolik końcowy lub regał na wysokości klatki piersiowej obok krzesła. Ma to na celu zrównoważenie skromnego rozmiaru fotela z większą kanapą i fotelikiem.

Wniosek 

To odpowiada na Twoje pytanie, jak zaaranżować rozkładaną kanapę i fotelik. Musisz wziąć pod uwagę swoje parametry, możliwość odchylenia, układ fotelika i uwagi drogowe. Po prostu postępuj zgodnie z nimi, abyś mógł zaaranżować swoją rozkładaną kanapę i fotelik jak profesjonalista!