Jak włożyć buty do suszarki? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak włożyć buty do suszarki? Dostosuj temperaturę w suszarce; jest delikatny, nie nagrzewa się lub jest niski, zanim zaczniesz suszyć buty. Jeśli wysuszysz buty na trwałej prasie, wysokiej lub średniej, zniszczy je. Podczas procesu suszenia sprawdź buty, aby upewnić się, że ich podeszwy nie pękają. Cóż, myślisz też, że suszenie butów jest bezpieczne?

Tak więc odpowiedź jest taka, że ​​jeśli suszysz buty przy użyciu wartościowych metod i technik, to suszenie butów jest bezpieczne. Jednak ryzykujesz uszkodzenie suszarki i butów, jeśli nie zostanie to zrobione poprawnie.

Jak włożyć buty do suszarki? 5 prostych kroków!

Tak, moi przyjaciele, suszenie butów jest prawdą. Ale wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomagają wysuszyć buty bez ich uszkadzania. Aby zrozumieć, przeczytaj uważnie artykuł. Przyjrzyjmy się bliżej wkładaniu butów do suszarki!

Kroki wkładania butów do suszarki

Zamiast czekać na wyschnięcie butów lub doświadczać wilgotnych butów, lepiej włożyć je do suszarki na 1-2 minuty. Zawiąż sznurowadła buta i podwieś go na drzwiczkach suszarki. Upewnij się, że twoje buty nie są wykonane z zamszu lub skóry. But wykonany z tkaniny zwierzęcej łatwo ulega uszkodzeniu podczas suszenia. Podczas wkładania butów do suszarki należy przestrzegać kilku środków i przestróg. Tutaj podajemy odpowiedź, jak włożyć buty do suszarki. Zasugerowaliśmy Ci kilka kroków poniżej.

Krok 1. Sprawdź etykietę buta

Na bucie znajduje się etykieta, która zazwyczaj zawiera szczegółowe informacje, takie jak rozmiary butów, materiał, z którego buty są wykonane, oryginalna nazwa firmy i wiele innych. Jeśli nie rozumiesz, co sprawdzić, nie martw się, na twoim bucie jest znak, który jest kwadratem; po prostu szukaj go w środku. Jeśli znajdziesz okrąg w kwadracie, możesz wysuszyć buty. Ale jeśli w pętli znajduje się X, oznacza to, że buty nie mogą wyschnąć w suszarce. Poszczególne etykiety idą o krok dalej i zawierają kółko z kropką w kwadracie, co oznacza, że ​​buty można suszyć, ale temperatura musi być niska. Nie martw się, jeśli wewnątrz buta nie znajdziesz żadnej metki. Poniżej znajduje się lista tkanin obuwniczych, które mogą być suche lub nie.

Krok 2. Suszyć tylko buty z płótna, bawełny lub poliestru

Sprawdź materiał swoich butów, jeśli nie możesz znaleźć metki lub metka się zepsuła. Jeśli buty są wykonane z płótna, bawełny, poliestru lub nylonu, prawdopodobnie możesz je wysuszyć w suszarce. Suszenie butów z tkaniny zwierzęcej, takiej jak zamsz lub skóra w maszynie wysusza materiał i powoduje jego pękanie. Butów zawierających cekiny lub inne ozdoby nie należy suszyć, ponieważ mogą się zsunąć.

Krok 3. Napełnij suszarkę ręcznikami

Nie chcesz, aby Twoje buty przewracały się w suszarce, aby zapobiec ich wypaczaniu się w suszarce, a także chronić suszarkę. Włóż małe i duże ręczniki do suszarki. Pomaga to wchłonąć buty i utrzymać je w pozycji wypchania. Możesz także wepchnąć do butów małe szmatki, aby pomóc w wysuszeniu i zapobiec kurczeniu się butów podczas biegu; to jest świetne. Drobne przedmioty, takie jak chusteczki, skarpetki, a nawet szaliki będą używane jako substytuty. Możesz również przeczytać o tym, jak najlepiej wykorzystać swoją suszarkę bębnową.

Krok 4. Zawieś buty na drzwiach suszarki

Połącz sznurowadła i zbliż je do siebie. Używając obu malutkich sznurówek zawiązanych ciasno, utwórz węzeł, aby zabezpieczyć but. Zawieś buty na sznurowadłach i załóż je dobrze na klamkę, aby utrzymać je w cieple. Można to zrobić za pomocą suszarki ładowanej od góry lub od przodu. Kontynuuj chwytanie sznurowadeł i zamykaj drzwi, aby je utrzymać. Umieść sznurówki dokładnie tam, gdzie węzeł znajduje się poza suszarką. Po włączeniu suszarki ochroni również buty przed ślizganiem się w ich wnętrzu. Suszarki z najnowszymi modelami mają stojak na buty, dzięki któremu mokre buty wyschną.

Krok 5. Ustaw zegar suszarki

Ustaw suszarkę na ustawienie szybkiego ogrzewania. Jeśli nie jest to możliwe, ustaw maszynę na najniższe ustawienie. Możesz nie chcieć przesuszyć lub przegrzać butów, ponieważ istnieje ryzyko skurczenia się kształtów podczas cyklu wirowania. Maszyna może mieć 60-minutowe automatyczne ustawienie. Sugeruje się jednak sprawdzenie butów w trakcie cyklu po 10-15 minutach. Po godzinie suszarka zatrzymuje się i można ostrożnie wyjąć buty.

To okładka!

Wreszcie wiesz, jak wkładać buty do suszarki. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu z łatwością zrozumiesz ten artykuł. Powyżej wyjaśniliśmy krok po kroku szczegóły suszenia butów bez uszkadzania butów i suszarek. Suszenie butów z tkaniny zwierzęcej nie jest dobrym pomysłem. Zachowaj ostrożność, gdy zaczniesz suszyć buty, ponieważ czasami buty mogą ulec uszkodzeniu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyjąć kredki z suszarki.