Jak wyciąć szynę krzesła z łatwością: 3 szczegółowe kroki DIY

Cięcie szyn krzesła wymaga umiejętności i wiedzy, aby wykonać je poprawnie w trzech krokach, ale co musisz wiedzieć, jak ciąć szynę krzesła? Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się instalować szyny na krzesła, ale nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, gdy długość nie jest właściwa, tutaj omówimy kilka kroków, które możesz wykonać, aby nauczyć się technik i wskazówek dotyczących cięcia ich jak profesjonalista .

Szyny krzeseł to profilowane listwy służące do ochrony ścian przed uszkodzeniem w wyniku np. złomowania. Służy również do łączenia tekstur górnych i ściennych, a także jako estetyczny dodatek do Twojego domu.

Jak wyciąć szynę krzesła z łatwością: 3 szczegółowe kroki DIY

Kroki DIY do cięcia szyny krzesła

Ponieważ zacząłeś już pracować z szynami krzeseł, być może zauważyłeś, że istnieją części długości, które stanowią wyzwanie. Oto jak to robisz.

Krok 1. Planowanie i przygotowanie

Przede wszystkim przygotowanie wszystkich potrzebnych materiałów do pracy. Aby osiągnąć najlepszy wynik, musisz mieć odpowiednie narzędzia do pracy.

Przygotuj swój sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki, ponieważ podczas całej procedury będziesz pracować przy użyciu delikatnego sprzętu. Przygotuj swoje urządzenia tnące; albo skrzynkę uciosową i piłę ręczną, albo ukośnicę mechaniczną, w zależności od tego, która jest dostępna. Skrzynka uciosowa to narzędzie, które pomoże Ci wykonać cięcia pod kątem, ponieważ procesy związane z cięciem szyny krzesła wymagają wielu cięć pod kątem.

Kątomierz i piła do koparek są również niezbędne, jeśli chcesz uzyskać proste i doskonałe cięcie i dopasowanie podczas procesu instalacji. Pomoże Ci to określić właściwy kąt, pod którym wykonujesz cięcia, podczas gdy piła do koparek jest wykorzystywana podczas korzystania z techniki kopiowania podczas wykonywania cięć narożnych.

Krok 2. Pomiar

Przed cięciem musisz najpierw określić długość materiałów, których użyjesz do instalacji szyny krzesła. Staraj się mierzyć odpowiednio i dokładnie tak dużo, jak to możliwe, aby uniknąć niepotrzebnych przerw i nakładania się w Twojej konstrukcji.

Unikaj zginania urządzenia pomiarowego na rogach; spowoduje to błędy w pomiarze. Spróbuj zmierzyć od rogu do rogu, aby uzyskać dokładną i prawidłową długość swoich elementów. Oznacz swoje punkty odpowiednio do późniejszych cięć

Krok 3. Cięcie

Teraz, gdy masz już swój pomiar, nadszedł czas, aby przejść do następnego i najtrudniejszego kroku: pocięcia kawałków razem. Przy cięciu listwy spróbuj najpierw pociąć mniejsze kawałki. Pozwoliłoby to później na łatwiejsze dopasowanie.

Podczas cięcia szyny krzesła, niezależnie od tego, czy używasz skrzynki uciosowej i piły ręcznej, czy automatycznej ukośnicy, zawsze rób pozycję pionową na skrzynce uciosowej. Tył profilu szyny krzesła musi dotykać ściany skrzynki uciosowej. Ściany skrzynki uciosowej reprezentują obszar, w którym później będziesz instalować szynę krzesła.

Przytnij odpowiednio szynę krzesła zgodnie z wcześniej wykonanymi oznaczeniami. Teraz twoje elementy są gotowe, weź młotek i gwoździe z odrobiną kleju do drewna i zainstaluj te szyny jak profesjonalista.

Jak wyciąć szynę krzesła do narożników pod kątem

W wycinaniu narożników pod kątem najważniejsza jest precyzja. Istnieją dwa główne rodzaje cięć narożnych do montażu szyny krzesła — cięcie narożnika wewnętrznego i cięcie narożnika zewnętrznego.

Wykonując wewnętrzne cięcie narożne, można wykonać tradycyjne cięcie wewnętrzne pod kątem 45 stopni po obu sąsiednich stronach szyny krzesła. Problem z nimi polega na tym, że w niektórych przypadkach narożnik ścian nie jest dokładnie równy 90 stopni, czasami jest nieco szerszy lub nieco ostry, tworząc szczeliny w części przylegającej. Tutaj przydają się techniki radzenia sobie.

Technika licowania jest weteranem procesu i ekspertem w stosowaniu stolarki w łączeniu elementów narożnych. Coping wykorzystuje piłę do kopiowania, która dzięki możliwości cięcia pod kątem umożliwia bardzo dobre cięcie profilu szyny krzesła.

W radzeniu sobie wyciąć drugi kawałek rogu prosto. Dla tego elementu nie jest wymagane cięcie pod kątem.

Następnym krokiem jest cięcie drugiego elementu pod kątem 45 stopni za pomocą piły ukośnej lub piły ręcznej ze skrzynką uciosową. Odbywa się to tak, aby zarys profilu szyny krzesła był wyraźnie widoczny.

Za pomocą piły do ​​wykańczania wytnij dokładnie wzdłuż linii profilu szyny krzesła, wykonując cięcie pod kątem 45 stopni. Kopiowany kawałek pasowałby teraz odpowiednio do drugiego kawałka, który masz. Jest to precyzyjne cięcie, które będzie pasować idealnie niezależnie od tego, czy kąt wynosi dokładnie 90 stopni, czy nie.

W przypadku wycinania narożników zewnętrznych najlepszym sposobem cięcia elementów jest tradycyjne cięcie pod kątem 45 stopni od tyłu do profilu. Pamiętaj, aby przed przybiciem sprawdzić, czy elementy narożne pasują odpowiednio.

Ważnym cięciem, o którym należy również pamiętać, jest wykonanie zaślepek na szynę krzesła. Aby to zrobić najpierw należy utworzyć na kawałku wycięcie pod kątem 45 stopni.

Następnie wykonaj kolejne 45 stopniowe cięcie pod kątem wewnętrznym, a następnie cięcie wzdłuż dolnej krawędzi mniejszej części. Sklej ze sobą przed przybiciem do ściany.

Czy listwy poręczy krzesła są nadal modne?

Tak, oprócz swojego przeznaczenia architektonicznego, balustrada krzesła jest nadal stosowana w domach, aby stworzyć tradycyjny i klasyczny wygląd odpowiedni na każdą okazję.

Wniosek

Montaż szyny krzesła będzie znacznie łatwiejszy, gdy będziesz wiedział, jak dociąć szynę krzesła. Przy odrobinie praktyki i informacji nawet zupełny nowicjusz może być mistrzem rzemiosła.