Jak usunąć pleśń z płóciennej przyczepy namiotowej: 3 doskonałe sposoby

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć pleśń z płóciennej przyczepy namiotowej na trzy sposoby. Jednym ze sposobów usuwania pleśni jest użycie produktu komercyjnego. Pozostałe dwa są bardziej przyjazne dla właścicieli domów. Jeśli Cię to ciekawi, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o usuwaniu pleśni do końca!

Przyczepa namiotowa z pleśń na płótnie

Pleśń nie jest wybredna dla swoich ofiar. Biorąc pod uwagę, jak zarodniki pleśni są wszędzie, natychmiast tworzy się, gdy znajdą środowisko do osiedlenia się i pożywienia. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko rozwoju pleśni w swojej przestrzeni, zapoznaj się z tym artykułem o zwalczaniu zarodników pleśni.

Jak usunąć pleśń z płóciennej przyczepy namiotowej: 3 doskonałe sposoby

Jak pleśń rośnie na przyczepach namiotowych z płótna?

Pleśń rośnie na namiotach brezentowych przyczep w taki sam sposób, w jaki rośnie wszędzie indziej. Ropieje w ukrytych i wilgotnych środowiskach.

Możesz zapytać: „Namioty są używane na widoku; jak nabywają pleśń?” Czasami pleśń rozwija się na namiotach z powodu pogody, pozostawiając namiot wilgotny.

Pleśń rośnie nawet przy niewielkich ilościach wilgoci. Nie dziwi więc, jak może rozwijać się na namiotach płóciennych.

Innym powodem rozwoju pleśni jest niewłaściwe przechowywanie i jest to związane z przyczyną opisaną powyżej. Jeśli odłożysz namiot z płótna bez odpowiedniego wysuszenia, przy następnym użyciu będzie on zanieczyszczony pleśnią. Może nawet uszkodzić materiał namiotu nie do naprawienia.

Jakie są charakterystyczne oznaki pleśni na brezentowych przyczepach namiotowych?

Jeśli zauważysz czarne plamy na swoim namiocie, najprawdopodobniej jest to pleśń. Pleśń na namiotach płóciennych ma zwykle kolor czarny lub zielony. Zajrzyj do tego artykułu, który może pomóc Ci zidentyfikować pleśń na podstawie jej koloru.

Z drugiej strony mączniak jest bardziej sypki. Jednak oba te grzyby powodują przebarwienia i mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń, jeśli nie zostaną natychmiast potraktowane.

Jaki wpływ ma pleśń na ludzi?

Oprócz szkód materialnych pleśń może powodować problemy z oddychaniem u osób podatnych na pleśń. Dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze należą do grup demograficznych, które są szczególnie podatne na niekorzystne skutki pleśni.

Stąd rodzinny wyjazd ze spleśniałym płóciennym namiotem może skutkować negatywnymi wrażeniami. Oprócz problemów z oddychaniem pleśń może prowadzić do alergii skórnych, więc trudno byłoby dobrze się bawić z takimi problemami.

Jak mogę chronić namiot płócienny przed pleśnią?

Rutynowo sprawdzaj swój namiot pod kątem gromadzenia się wody na okapie. Następnie upewnij się, że woda nie kapie na ściany boczne płótna.

Upewnij się również, że twój namiot jest suchy. Zapobiegaj przedostawaniu się wody do namiotu. Na koniec przewietrz swój namiot.

Kondensacja wewnątrz namiotu jest czasem nieunikniona. Istnieją jednak sposoby na przeciwdziałanie uwięzionej wilgoci.

Najpierw otwórz całkowicie okna, jeśli nie pada. Jeśli tak, po prostu otwórz górną część.

Dodaj wentylator, jeśli jesteś w wilgotnym środowisku. W porze deszczowej rozważ zainwestowanie w izolację, aby wnętrze namiotu było suche. Jeśli jednak twój namiot ma już pleśń, zajrzyj do następnej części, aby zobaczyć, jak je usunąć.

Usuwanie pleśni z płóciennej przyczepy namiotowej

Metoda nr 1. Sok z cytryny i pasta solna

Jest to całkowicie naturalne rozwiązanie i jest znacznie mniej agresywne dla materiału niż wybielacz.

Krok 1. Umieść sól na małym talerzu. Następnie weź cytrynę i pokrój ją na pół. Następnie wyciśnij sok z cytryny na sól.

Krok 2. Wymieszaj sok z cytryny i sól za pomocą łyżeczki, aby zrobić pastę. Następnie nałóż trochę pasty z soku z cytryny na nieużywaną szczoteczkę do zębów i z grubsza wyszoruj nią obszary zaatakowane przez pleśń.

Krok 3. Weź trochę ciepłej wody, a następnie delikatnie wypłucz materiał. Powtórz szorowanie, ale tym razem nie musisz spłukiwać go ciepłą wodą.

Metoda nr 2. Podgrzana woda z mydłem

Od całkowicie naturalnego, przechodzimy do rozwiązania półnaturalnego. Tym razem użyjemy mydła bez detergentów i gorącej wody, aby uporać się z pleśnią na namiotach brezentowych.

Krok 1. Podgrzej wodę w wannie do 40°C, a następnie wlej do niej mydło bez detergentu. Rozpuść mydło, mieszając je.

Krok 2. Umieść namiot w wannie i wyszoruj dotknięte obszary. Następnie spłucz czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia na słońcu.

Metoda nr 3. Gumka do usuwania plam z formy

W porównaniu z pierwszymi dwoma, ten jest produktem komercyjnym stworzonym specjalnie do zwalczania pleśni. Gumki do usuwania plam z pleśni wnikają w korzenie pleśni, eliminując ją bez użycia wybielacza. Tworzy nawet niewidzialną barierę przeciwdrobnoustrojową, aby przeciwdziałać przyszłemu rozwojowi pleśni.

Krok 1. Włóż dwie i trzy czwarte łyżki stołowej do butelki z ciepłą wodą ze spryskiwaczem. Następnie rozpuść gumkę do usuwania plam, potrząsając butelką.

Krok 2. Poszukaj obszarów dotkniętych pleśnią. Następnie spryskaj te miejsca roztworem, aż zabrudzone pleśnią części namiotu zostaną zmoczone.

Krok 3. Pozostaw roztwór do usuwania plam z pleśni na powierzchni i pozostaw do wyschnięcia. Nie myj go wodą. Jeśli widzisz ślady pleśni na płótnie, powtórz drugi i trzeci krok.

Wniosek

Nauka usuwania pleśni z płóciennej przyczepy namiotowej może zmienić zasady gry na wakacje. Może to pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym i sprawić, że Twoja podróż będzie bardziej przystępna!