Jak zmienić przeznaczenie słoików na świece?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zmienić przeznaczenie słoików na świece, przygotowaliśmy obszerny przewodnik. Obejmuje wszystko, od wypłukiwania starego wosku po niesamowite pomysły na recykling pachnących słoików ze świecami. Jeśli jesteś ćpunem świec, będziesz miał gdzieś dużą kolekcję wypalonych świec.

Każda świeca została doceniona, a na dnie starego słoika pozostała tylko niewielka ilość wosku. Pierwszym krokiem do ponownego użycia starego słoika na świecę jest usunięcie z niego całego starego wosku. Można to osiągnąć na wiele sposobów.

Jak zmienić przeznaczenie słoików na świece?

Jak usunąć pozostałości wosku ze świeczek

Technika zamrażarki

Pierwsza technika to zamrażanie. Ponieważ zamrożony wosk ze świecy staje się kruchy, można go łatwo wyjąć z pojemnika. Na początek umieść stary pojemnik na świece w zamrażarce na kilka godzin.

Metoda ta wykorzystuje fakt, że wosk kurczy się na zimno i rozszerza się po podgrzaniu. Zamrozić świecę na co najmniej 2 godziny do 4 godzin. Wyjmij butelkę z zamrażarki i natychmiast zacznij usuwać wosk.

Po zamrożeniu delikatnie zdejmij pozostały wosk nożem. Zetrzyj wszelkie pozostałości ręcznikiem papierowym zwilżonym ciepłą wodą. Takie podejście jest idealne dla świec wyprodukowanych z wosku parafinowego lub pszczelego.

A co z resztkami kleju lub naklejek, które utrzymywały knot na miejscu? Możesz go usunąć jeszcze raz, kąpiąc spód w białym occie przez 40 minut lub zeskrobując go narzędziem. Wyczyść wnętrze świecy gorącą wodą i płynem do naczyń.

Metoda bemaru lub podwójnego kotła

Podejście z podwójnym bojlerem jest idealne do usuwania twardych pozostałości wosku. Napełnij miskę do połowy gorącą wodą i ostrożnie umieść w niej pojemnik na świece na kilka minut. Ciepło z wrzącej wody będzie przemieszczać się po bokach pojemnika.

Topi wosk, który pozostał przyklejony do wnętrza. Wyjmij słoik z wody i ostrożnie wylej stopiony wosk, gdy wosk zmięknie. Na koniec słoik można umyć ciepłą wodą z mydłem.

Pranie i Idź Technika

To najbardziej podstawowe podejście. Idealnie nadaje się do świec wykonanych z wosku o niskiej temperaturze topnienia, np. wosku sojowego. Za pomocą ostrego noża usuń jak najwięcej pozostałości wosku.

Następnie wystarczy napełnić pojemnik mydłem i gorącą wodą z kranu. Pozostaw na minutę, a następnie wyszoruj wnętrze do czysta. Następnie masz czysty słoik gotowy do użycia do innych celów.

Dodatkowe rzeczy, o których warto pamiętać

Wyjmij uchwyt knota.

Nie zapomnij wyjąć uchwytu knota po usunięciu całego wosku. Jeśli utknie, po prostu podłóż ostry nóż i podważ go. Jeśli nie wyjdzie łatwo, zwykle może pomóc odrobina gorącej wody.

Ocal stary wosk

Ogólnie rzecz biorąc, warto odłożyć na bok stary wosk, ponieważ można z nim zrobić wiele różnych rzemiosł. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z resztkami wosku! Możesz nawet stworzyć swój zapach, łącząc różne woski.

Jak zmienić przeznaczenie słoików na świece

Świeczniki zamienione w doniczki

Stare kanistry na świece zapachowe są idealnym rozmiarem, aby pomieścić Twój najnowszy zielony dodatek. Umieszczanie roślin na słoikach ze świeczkami to zupełnie nowa estetyka! Jest to szczególnie wyjątkowe, jeśli masz słoiki wyglądające na antyki, są one podstawowym elementem Twojego domu.

Ponieważ wymagana jest brązowa ziemia, większość ludzi woli do sadzenia słoiki z bursztynem lub kolorowym szkłem. Niemniej jednak przezroczyste słoiki są idealne do uprawy w wodzie. Możesz nawet zaprojektować słoiki ze świecami, aby pasowały do ​​twoich roślin i domu.

Zorganizuj swoją toaletkę

Czy jest lepszy sposób na zorganizowanie swojego pokoju kosmetycznego niż ponowne wykorzystanie ulubionych świec zapachowych? Większe świece idealnie nadają się do przechowywania pędzli do makijażu, eyelinerów i ołówków. Podczas gdy małe pojemniki na świece są idealne do przechowywania wacików lub szpilek.

Zmniejsz ilość plastiku zużywaną podczas zakupów.

Większość kupujących sięga po najbliższą plastikową torebkę, aby przechowywać suchą fasolę i inne produkty luzem ze sklepu spożywczego. Przyniesienie słoika do sklepu spożywczego to łatwy sposób na przechowywanie suchych towarów. Można w nim przechowywać również inne rodzaje żywności, takie jak mięso i sery.

Utwórz nową świecę

Łączenie resztek wosku ze świeżymi świecami jest w porządku, o ile zapachy nie są zbyt mocno sprzeczne. To jeden ze sposobów na wykorzystanie wszystkich pozostałości wosku w świecach, a także samych słoików. Aby wyczyścić słoiki ze świecami, jednym prostym sposobem jest zebranie wosku na płycie do pieczenia po ich upieczeniu.

Przygotowywanie i przechowywanie żywności

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zmienić przeznaczenie słoików na świece, możesz zacząć od używania ich w kuchni. Szklane słoiki świecowe są powszechnie używane do przechowywania resztek, takich jak sałatki i płatki owsiane na noc. Trzymaj płyny, takie jak sos sałatkowy, na dolnej warstwie słoika. Aby pozostałe pokarmy nie rozmokły do ​​czasu ich spożycia.

Wniosek dotyczący ponownego wykorzystania słoików do świec

Nie musisz pozbywać się słoików ze świecami tylko dlatego, że zużyłeś cały wosk ze świec. Jeśli utkniesz, co zrobić ze słoikami na świece, istnieje wiele opcji, jak ponownie wykorzystać słoiki na świece. Wypróbuj te pomysły na udekorowanie swojego domu.