Jak usunąć zapach ze skórzanej sofy w 3 krokach?

Możesz dowiedzieć się, jak usunąć nieprzyjemny zapach ze skórzanej sofy w trzech krokach. W tym krótkim, ale kompletnym przewodniku nauczymy Cię najbezpieczniejszego sposobu natychmiastowego dezodoryzacji skórzanej kanapy. Omówimy również kilka wskazówek, jeśli twoja nowa skóra ma zapach.

Czy znasz czyszczenie skórzanych sof sodą oczyszczoną? Oprócz usuwania plam, ten poręczny artykuł gospodarstwa domowego skutecznie odświeża kanapę. Przeczytaj więcej na ten temat poniżej!

Jak usunąć zapach ze skórzanej sofy w 3 krokach?

Jak pozbyć się zapachu skórzanej sofy?

Krok 1. Odkurz sofę

Przed dezodoryzacją skórzanej kanapy należy ją najpierw odkurzyć, aby usunąć nagromadzony kurz i inne cząsteczki. Użyj odpowiedniego mocowania tapicerki, aby dotrzeć do pęknięć i szczelin. Skorzystaj z tej okazji, aby sprawdzić kanapę pod kątem uszkodzeń i problemów z naprawą przed zastosowaniem roztworu czyszczącego w następnym kroku.

Czy zauważyłeś płytkie oznaczenia na skórze? Nie martw się, ponieważ zadrapania na skórzanej kanapie można łatwo naprawić. Jednak mebel bardzo zużyty może być lepiej wymieniony niż naprawiony, a jego zapach może wynikać z tego, że już wymaga wymiany.

Krok 2. Wytrzyj octem

Po odkurzeniu i naprawieniu problemów na skórzanej sofie możesz przystąpić do usuwania zapachu. Być może wiesz, jak używać octu do usuwania gumy z kanapy, ale czy wiesz, że ten artykuł kuchenny służy nie tylko do uporczywego bałaganu? Ocet może również bezpiecznie dezodoryzować skórzaną sofę, ponieważ neutralizuje zapach.

Wymieszaj pół szklanki wody i pół szklanki białego octu destylowanego i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Równomiernie spryskaj skórzaną kanapę i pozostaw ją na kilka minut. Niektórzy zalecają nawet wycieranie octu bezpośrednio na skórzanej sofie miękką szmatką.

Należy jednak położyć nacisk na przetestowanie octu na małej części skóry przed jego dokładnym użyciem. Nie wszystkie rodzaje skóry są takie same, a niektóre mogą wysychać pod wpływem substancji takich jak ocet.

Krok 3. Ułóż i wyczyść sofę jak zwykle

Ocet powinien być bezpieczny dla większości skórzanych sof, ale jego kwasowość może wysychać do porowatego naturalnego materiału. Dlatego nigdy nie zapomnij później użyć odżywki do skóry. Odżywka w składzie skóry powinna przywrócić skórze wygląd i zapobiegać pękaniu.

Możesz również wyczyścić skórzaną sofę za pomocą odpowiedniego środka do czyszczenia skóry, a następnie użyć odżywki. Nigdy nie nakładaj na skórę innych środków czyszczących do majsterkowania, ponieważ niektóre mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli twoja kanapa jest biała, przeczytaj ten samouczek, jak czyścić białą skórzaną sofę.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu skóry?

Oprócz wycierania lub spryskiwania skórzanej kanapy octem, innym skutecznym, ale bezpiecznym rozwiązaniem jest spryskiwanie jej sodą oczyszczoną. Ta metoda jest szczególnie skuteczna, jeśli podejrzewasz, że nieprzyjemny zapach skóry pochodzi z wilgoci. Soda oczyszczona nie tylko neutralizuje i łagodzi nieprzyjemny zapach, ale również powinna wchłonąć nadmiar wilgoci w skórzanej kanapie.

 • Posyp sodą oczyszczoną całą skórzaną kanapę i pozostaw ją na noc
 • Odkurz sodę oczyszczoną i dalej wysusz kanapę
 • Nie wystawiaj skóry na bezpośrednie działanie ciepła lub światła słonecznego, ponieważ mogą one wyblaknąć materiał
 • Ustaw sofę w przewiewnym miejscu, aby ją odświeżyć
 • Przykryj skórzaną sofę tkaniną, aby chronić ją przed zapachami i rozlaniem
 • Czy mogę spryskać skórę Febreze?

  Istnieją różne sposoby używania Febreze, ale lepiej unikać spryskiwania skóry. Chociaż skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów, należy używać do niej wyłącznie specjalnie opracowanych produktów. Ryzykujesz powstawanie pęknięć, łuszczenie się lub blaknięcie w wyniku niektórych reakcji chemicznych.

  Ta sama koncepcja dotyczy stosowania innych sprayów i odświeżaczy. Mogą zawierać składniki niezgodne ze skórą. Jednak niektóre spraye są bezpieczne dla tkanin i zamiast tego można ich używać na poszewkach na skórzanej sofie.

  Czy zapach nowej skóry jest niebezpieczny?

  Nie martw się, jeśli twoja nowa skóra ma zapach, ponieważ nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia. Rzadko zdarza się, aby ludzie rozwijali podrażnienia i reakcje, ale nadal musisz upewnić się, że twoja skóra jest wysokiej jakości. Kupuj tylko produkty skórzane renomowanych marek, ponieważ tania skóra może zawierać drażniące materiały syntetyczne.

  Po dostarczeniu nowego produktu skórzanego pozwól mu oddychać na zewnątrz, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Możesz również zapoznać się z instrukcją zalecaną przez markę do praktyk, aby pozbyć się nowego zapachu skóry. Używanie sody oczyszczonej, a nawet mydła siodłowego powinno przyspieszyć proces dezodoryzacji.

  Dlaczego skóra pachnie jak kupa?

  Niewłaściwa pielęgnacja i konserwacja sprawią, że Twoja skóra będzie pachnieć jak obornik. Pamiętaj, że prawdziwa skóra pochodzi ze skóry zwierzęcej, a będąc materiałem naturalnym, może się zepsuć. Pamiętaj o prawidłowym czyszczeniu skóry i unikaj zamoczenia jej różnymi substancjami.

  Wniosek

  Czy wiesz, że istnieją artykuły gospodarstwa domowego, których możesz użyć do odświeżenia skóry? W tym artykule omówiono, jak usunąć nieprzyjemny zapach ze skórzanej sofy za pomocą octu i sody oczyszczonej. Są bezpiecznymi składnikami domowymi, które mogą neutralizować i pochłaniać zapach skóry.

  Ale jeśli chodzi o piżmowe zapachy, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się zapachu moczu z sofy. Zalecamy również przetestowanie dowolnego produktu na małym miejscu na kanapie przed użyciem go w całości.