Ile ponownie tapicerować fotel Wingback: 3 pomocne czynniki

Największym pytaniem, jakie prawdopodobnie napotkałeś podczas modernizacji mebli, jest „ile należy ponownie obić fotela ze skrzydłami”. Jeśli jesteś o krok od zakupu nowego fotela z tylnym oparciem i zastanawiasz się, jaki sposób jest wygodniejszy, uwierz nam, gdy mówimy, że wymiana tapicerki starego jest lepszym rozwiązaniem.

Wiemy, my też tam byliśmy. Ten moment nie mając pojęcia, czy nasze pieniądze zmieszczą się na kwotę, bo wiemy, że jeśli chodzi o meble, nic nie jest tanie.

Ile ponownie tapicerować fotel Wingback: 3 pomocne czynniki

Fotel skrzydłowy to dobra inwestycja, zwłaszcza jeśli kupisz taki, który zapewni Ci komfort w zimnych porach roku, kiedy chcesz usiąść przed kominkiem, aby odpocząć. Bardzo przytulny obraz, prawda?

Koszt w jakiś sposób zależy od robocizny, materiału i specyfiki, którą masz na myśli. Jeśli chcesz zanotować wszystkie wydatki związane z naprawą fotela skrzydłowego, trafiłeś we właściwe miejsce.

Ile powinienem zapłacić za ponowne obicie krzesła?

Ponowne tapicerowanie krzesła może zależeć od profesjonalisty, który to zrobi. Możemy jednak przedstawić kosztorys za ogólną cenę. Koszt ten zależy od potrzeb Twojego fotela.

Ponowne tapicerowanie krzesła ze skrzydełkami, wraz z robocizną i podwórkiem, będzie kosztować około 50 do 2000 dolarów. Większość konsumentów płaci około 400 dolarów za pojedynczy fotel z poduszką, który potrzebuje tylko tkaniny o długości trzech metrów. Tak więc 2000 USD będzie szacowaną najwyższą ceną, jaką zapłacisz za ponowne tapicerowanie.

Tkanina

Tkanina zwykle wpływa na koszt, albo wybierasz tanią, która będzie kosztować tylko od 70 do 80 USD, albo coś, co waha się od 200 USD i więcej. Większe meble wymagają więcej tkaniny niż małe.

Transport

Ważnym czynnikiem jest również transport, ponieważ najlepiej jest rozważyć, czy firma tapicerska dostarczy go pod Twoje drzwi, zapewniając mniej kłopotów z Twojej strony. Zwróć uwagę, aby zapytać ich z wyprzedzeniem, aby wziąć pod uwagę całkowity koszt lub kwotę, którą będziesz płacić.

Stan lub warunek

Oprócz pracy pracowników, stan twojego krzesła również zwiększy koszty. Ponieważ wymiana tapicerki jest również renowacją, od tego będzie zależeć stan Twojego fotela. Jeśli są tylko minimalne problemy, będzie to kosztować mniej.

Jeśli jednak krzesło skrzydłowe wymaga więcej materiałów, takich jak śruby, stolarka i sprężyny ramy, spodziewaj się, że będzie nieco droższe.

Czy warto wymieniać krzesło?

Zakup nowego może być lepszy w uniknięciu wszelkich kłopotów, ponieważ czasami jego wymiana może kosztować mniej. Jeśli Twój fotel jest z Tobą przez długi czas i jesteś do niego w jakiś sposób przywiązany, możesz rozważyć jego ponowne obicie.

Możesz zdecydować, wiedząc, ile lat ma twoje krzesło. W tym momencie wiek nie ma znaczenia. Jeśli regularnie korzystasz z fotela skrzydłowego przez wiele lat, istnieje duża szansa, że ​​jakość jest solidna i wymaga jedynie renowacji.

Możesz również wziąć pod uwagę materiały użyte w fotelu skrzydłowym. Jaka jest rama? Czy jest wykonany z twardego drewna?

Materiały te stanowią dobrą podstawę krzesła. Oznacza to tylko, że nie jest niskiej jakości ani wykonany z tworzywa sztucznego.

Powinieneś również wziąć pod uwagę wartość krzesła dla siebie. Możesz odzwierciedlić sentymentalną wartość fotela skrzydłowego. Jeśli masz do niego przywiązanie i nie możesz znaleźć niczego, co by go zastąpiło, warto go ponownie obić.

Zwróć uwagę, że wymiana tapicerki to proces rozdzierania elementów, zmiany wyściółki fotela skrzydłowego oraz tkanin i śrub. Dzięki temu krzesło stanie się bardziej wartościowe w nadchodzących latach.

Ile jardów zajmuje ponowne obicie fotela ze skrzydłem?

Ponowne tapicerowanie krzesła będzie wymagało nowej, wybranej przez Ciebie tkaniny. Zwykle, aby zmieścić całe krzesło, może być potrzebne od trzech do ośmiu metrów materiału. Jard może kosztować 35 USD, w zależności od zakupionego materiału.

Dostępne są tanie. Jednak nie zalecamy ich kupowania, ponieważ celem ponownego tapicerowania jest to, aby krzesło służyło Ci przez wiele lat. Dlatego kupowanie tanich przedmiotów, takich jak plastik, nie będzie warte swojej ceny.

Musisz określić szerokość tkaniny, która może mieć 36, 45, 54, 60, 72 i 118 cali. Ponadto należy zwrócić uwagę na wzór materiału, ponieważ istnieją tkaniny, które pasują tylko w jednym kierunku.

Jeśli poprosisz profesjonalistę o obicie krzesła, zapyta on Cię tylko, jakiej tkaniny chcesz użyć. Dlatego musisz wybierać ostrożnie i możesz zwrócić uwagę na coś, czego konkretnie chcesz. Jeśli jednak szukasz takiego, zdobądź wymiary i rozważ zaopatrzenie się w dodatkowy materiał na wszelki wypadek.

Wniosek

Mamy nadzieję, że w tym artykule odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie dotyczące „ile należy ponownie obić fotela skrzydłowego”. Pamiętaj, że wszystko, co stare, może być znowu nowe. Wystarczy znaleźć odpowiednie materiały, aby te rzeczy przetrwały dłużej.