Jak ustawić poduszki do rzucania na segmentowej sofie?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ułożyć poduszki na segmentowej sofie, musisz szybko przeczytać te dwa kroki. W zestawie znajdują się wskazówki dotyczące wyboru kolorów i stylowego sposobu układania poduszek warstwowych w zależności od ich rozmiarów. W tym artykule omówiono nawet techniki stylizacji dla bardzo dużych sekcji.

Mówiąc o stylizacji przekroju, możesz zainteresować się innymi projektami DIY. Na przykład łatwo jest zrobić narzutę na segmenty i może to być pomocne pod względem estetyki i funkcji. Idealnie zakryty segment może ładnie uzupełniać poduszki do rzucania, a jednocześnie zapewnia ochronę, aby wydłużyć żywotność sofy.

Jak ustawić poduszki do rzucania na segmentowej sofie?

Jak układać poduszki na kanapie segmentowej?

Krok 1. Wybierz kolory i wzory

Użyj koła kolorów, aby znaleźć najlepszą paletę kolorów zgodnie z Twoją kanapą segmentową lub istniejącym wystrojem. Jeśli nie znasz jeszcze koła kolorów, znajdź swój główny kolor i kolor w poprzek niego. Następnie dwa kolory po lewej i prawej stronie mogą stanowić twoją paletę przy wyborze poduszek do rzucania, ale wystarczy maksymalnie pięć kolorów.

Możesz również użyć kilku neutralnych odcieni dla większości poduszek na kanapę, a następnie pop w odważnych kolorach. Na przykład, miej poduszkę w neutralnym kolorze połączoną z poduszką z nadrukiem na każdym rogu przekroju. Następnie umieść odważny kolor na kącie, aby dodać zainteresowania symetrycznie wyglądającej aranżacji.

Krok 2. Ułóż poduszki do rzucania

Teraz, gdy masz poduszki z podkładem w neutralnych odcieniach, w towarzystwie poduszek z nadrukiem i odważnych poduszek akcentujących, możesz rozważyć pogrupowanie ich w warstwy według kształtów i rozmiarów. Zazwyczaj duży rozmiar kanapy segmentowej najlepiej sprawdzi się w przypadku trzech poduszek w każdej grupie, nie powodując bałaganu w przestrzeni. Nie musisz jednak trzymać się równej liczby poduszek dla każdej warstwy, ponieważ jedna strona może mieć dodatkową poduszkę z popem koloru lub cokolwiek, co pasuje do akcentu w pomieszczeniu.

Podobnie jak przy dekorowaniu łóżka, Twoje poduszki na plecy będą największe, a każda kolejna warstwa będzie tylko mniejsza. A do końcowego grupowania możesz dodać jedną poduszkę wzmacniającą lub dowolny kształt, aby urozmaicić konfigurację. Jest to również idealny moment, aby położyć koc na kanapie, niezależnie od tego, czy jest złożony, czy drapowany.

Ile poduszek rzuca na kanapie segmentowej?

Podstawowa liczba poduszek do rzucania na sofie segmentowej to siedem. Może się to jednak zmieniać na niższe lub wyższe w zależności od rozmiaru samych mebli i poduszek. Możesz także mieć do dziewięciu poduszek do rzucania, więc każdy koniec będzie miał cztery i dodatkową pod kątem, aby dodać ekscytujący akcent lub teksturę do ustawienia.

W przypadku podstawy numer siedem inną opcją aranżacji jest umieszczenie większości poduszek w środku. Wtedy to, co pozostanie, będzie po bokach. Pamiętaj, że nadal chcesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli korzystać z sofy, więc mieszaj i dopasowuj poduszki do rzucania, mając na uwadze wygodę.

Jaki rozmiar rzucać poduszki na przekroju?

Rozmiar poduszek, które możesz mieć na kanapie segmentowej, może wynosić od 16 na 16 cali do 24 na 24 cale. Możesz nawet mieć poduszki lędźwiowe i okrągłe o wymiarach odpowiednio 12 na 20 cali i 13 na 20 cali. Oczywiście im większy przekrój, tym większe poduszki do rzucania możesz mieć.

W dzisiejszych czasach niektórzy właściciele domów wolą mieć poduszki do rzucania w jednolitym rozmiarze. Sekretem tego stylu jest wprowadzenie różnorodności za pomocą tekstur i materiałów poduszek. Ale jeśli chcesz mieszać poduszki do rzucania w oparciu o ich rozmiary, nie ma określonej zasady, której należy przestrzegać, ponieważ możliwe jest posiadanie różnych rozmiarów w równych ilościach.

Jak kłaść poduszki na kanapie w kształcie litery L?

Przydziel środkową część i jeden róg segmentu w kształcie litery L na poduszki do rzucania. Inną metodą jest umieszczenie poduszek na łokciu, ponieważ ta część kanapy w kształcie litery L przyciąga najwięcej uwagi. A jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, umieść poduszki tylko po jednej stronie w kierunku rogu lub na szezlongu.

Jak stylizować duży segment?

Możesz stylizować dużą sofę segmentową jak profesjonalista, używając ośmiu poduszek. Mogą składać się z czterech poduszek bazowych, dwóch poduszek przejściowych lub uzupełniających oraz dwóch poduszek akcentujących. Miej je na całej kanapie, na przemian z miejscem do siedzenia, aby zmaksymalizować nadmiar przekroju.

Wniosek

Ze względu na swój rozmiar sofy segmentowe mogą onieśmielać styl. Jednak ten artykuł o tym, jak ułożyć poduszki na segmentowej sofie, dowiódł, że jest to bardziej przyjemne niż stresujące. Wystarczy ustawić paletę kolorów i zdecydować o fakturach i wzorach poduszek akcentujących. Ułóż poduszki z największą grupą jako pierwszą grupą, a następnie z mniejszymi rozmiarami.

Następnie rozmiar i liczba poduszek do rzucania zależy od twojego przekroju. Ale co, jeśli masz mały pokój na swój wymarzony segment? Jest dość nieporęczny w porównaniu do tradycyjnego dwuosobowego fotela, ale zorganizowanie segmentu w małym salonie nie jest powodem do obaw, jeśli planujesz strategicznie.