Jak usunąć pleśń ze skórzanych fotelików samochodowych: 5 łatwych kroków

Istnieją różne sposoby usuwania pleśni ze skórzanych foteli samochodowych. Twoje wybory będą wahać się od używania chemicznych środków czyszczących po całkowicie naturalny środek — mamy je wszystkie dla Ciebie!

Co ważniejsze niż wyeliminowanie zapachu pleśni, to zabijanie jego korzeni, aby nie rozmnażały się i nie powodowały uporczywej inwazji grzybów w Twoim samochodzie. Wyeliminuje również ryzyko zachorowania Ciebie i Twojej rodziny w wyniku wdychania toksycznego pleśni lub zarodników pleśni.

Jak usunąć pleśń ze skórzanych fotelików samochodowych: 5 łatwych kroków

Ponieważ pleśń może rosnąć w podobnym środowisku co pleśnie, usuwanie go również przebiega prawie tak samo. Chociaż skórzane siedzisko jest wykonane z porowatego materiału, czyszczenie pleśni jest stosunkowo łatwe.

Rozdamy je wszystkie, abyś mógł cieszyć się świeżą i czystą jazdą swoim samochodem.

Czy pleśń na skórze jest niebezpieczna?

Na szczęście nie wszystkie pleśnie czy pleśnie są niebezpieczne dla zdrowia. Mogą prawdopodobnie wywołać prostą reakcję alergiczną u większości ludzi.

Jednak niektóre rodzaje pleśni są uważane za niebezpieczne. Jeden z nich jest czarno-biały.

Aspergillus, Cladosporium lub Penicillium mogą być rodzajem pleśni, z którą masz do czynienia. Jedna z tych klas może wytwarzać mikotoksyny, które mogą powodować choroby.

Chociaż niektóre pleśnie nie wypluwają mikotoksyn, nie oznacza to, że nie mogą nikomu zaszkodzić. Osoby cierpiące na chorobę autoimmunologiczną są wystarczająco podatne na narażenie na niepożądany wpływ zdrowotny narażenia na pleśń.

5 kroków, aby skutecznie usunąć pleśń ze skórzanych fotelików samochodowych

Aby pomóc Ci chronić Twój samochód, a co najważniejsze, Twoje zdrowie, oto prosty przewodnik dotyczący walki z pleśnią na tapicerce Twojego samochodu:

Krok 1. Przygotuj sprzęt ochronny i narzędzia

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki, maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Następnie poszukaj wiaderka lub mniejszego pojemnika, miękkiego i mocnego szorowania oraz ściereczki z mikrofibry.

Krok 2. Przygotuj roztwór czyszczący

Będziesz potrzebować galonu zarówno do nacierania alkoholu, jak i wody. Używając jednej części alkoholu, upewnij się, że używasz jednej części wody.

Jeśli nie masz nadmiaru alkoholu, zawsze możesz iść do kuchni i kupić biały ocet. Będziesz także musiał zmieszać go jeden na jednego z wodą.

Połącz te płyny w pojemniku. Zmieszanie alkoholu lub octu z wodą rozcieńczy roztwór bez osłabienia jego działania pleśniobójczego.

Krok 3. Zastosuj mieszankę czyszczącą

Ten krok możesz zakończyć na dwa sposoby. Pierwszym wyborem byłoby użycie suchej ściereczki z mikrofibry do szorowania spleśniałych miejsc po zanurzeniu ich w mieszaninie wody i alkoholu.

Możesz również użyć butelki z rozpylaczem jako pojemnika na alkoholowy roztwór czyszczący. Następnie spryskaj nim skórzane fotele samochodowe i szczotką, aby usunąć pleśń.

Ponieważ wyeliminowanie pleśni może być trudnym zadaniem, szaleńczo, gdy już przeniknęło i rozmnożyło się w tapicerce, warto kierować się rozmnażaniem pleśni. Oto przydatny przewodnik, który informuje, ile czasu zajmuje rozwój pleśni, co może być przydatne do wczesnego wykrywania i usuwania pleśni.

Dopóki nie będzie widocznego pleśni, gładko szoruj po jednym obszarze na raz. Następnie przejdź do następnego miejsca pleśni.

Krok 4. Skórzane siedzisko do suszenia na powietrzu lub ręcznikiem

Możesz użyć ręcznika, aby wysuszyć całą wilgoć pozostałą po czyszczeniu. Uważaj na szczeliny i szwy na skórzanym siedzeniu, ponieważ mogą one uzyskać więcej wody, która może początkowo być przyczyną pleśni.

Zaparkowanie samochodu w nasłonecznionym miejscu i otwarcie jego okien również może pomóc w wysuszeniu. Pozwól słońcu wysuszyć siedzenia i prawdopodobnie zabić grzyby powodujące pleśń.

Spróbuj docisnąć fotelik samochodowy, aby wypuścić nagromadzoną wilgoć, ponieważ skóra może łatwo wchłaniać wodę.

Krok 5. Usuń zapach fotelika

Nawet jeśli pleśń zniknęła, ich zapach może nadal pozostawać we wnętrzu Twojego samochodu. Aby usunąć zapach pleśni, możesz użyć sody oczyszczonej, jednego z najlepszych neutralizatorów zapachów.

Posyp proszek i pozostaw na noc (najwyżej). Użyj odkurzacza, aby usunąć sodę oczyszczoną.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek na temat usuwania zapachu z fotelików samochodowych, ten poradnik, jak pozbyć się zapachu pleśni z fotelików, zawiera dodatkowe i pomocne informacje.

Zapobieganie wzrostowi pleśni na skórzanych fotelach samochodowych

Najlepsze sposoby zapobiegania pleśni nie różnią się od wskazówek dotyczących unikania rozwoju pleśni. Po pierwsze, musisz upewnić się, że żaden obszar w twoim samochodzie nie jest zamoczony w wodzie, więc natychmiast wysusz, jeśli zauważysz.

Musisz także dostrzec wszelkie okruchy jedzenia pozostawione w dowolnym miejscu. Nie zapomnij zapieczętować swojego samochodu, aby nie był otwarty podczas deszczu.

Regularne czyszczenie wnętrza samochodu może również pomóc w utrzymaniu dobrego stanu fotelików samochodowych.

Wniosek

Nie tylko widok pleśni będzie nieprzyjemny; pleśń może również szkodzić zdrowiu. Dlatego wiedza o tym, jak usunąć pleśń ze skórzanych foteli samochodowych, jest koniecznością, abyś mógł chronić nie tylko dobre samopoczucie swojego samochodu, ale także siebie i swoją rodzinę.

Należy jednak pamiętać, że jeśli pomimo wysiłków w eliminacji pleśni i nie znika, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów od form samochodowych.