Jak umieścić płyn hydrauliczny w fotelu w 5 prostych krokach?

Czy posiadasz sprzęt do salonu i zastanawiasz się, jak wlać płyn hydrauliczny do fotela w salonie? Dobra wiadomość, ponieważ mamy was wszystkich objętych!

Układ hydrauliczny w większości foteli salonowych wymaga płynu hydraulicznego. Fryzjerzy mogą regulować wysokość fotela, przesuwając go w górę i w dół, a my jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię w uzupełnianiu fotela w salonie płynem hydraulicznym.

Jak umieścić płyn hydrauliczny w fotelu w 5 prostych krokach?

Stosowanie płynu hydraulicznego na fotelu w salonie

Napełnianie układu hydraulicznego płynem hydraulicznym jest stosunkowo łatwe. Nie ma potrzeby angażowania do pomocy specjalisty. Kroki są następujące:

Krok 1. Ustaw krzesło w najniższej pozycji

Nie możemy przecenić znaczenia umieszczania fotela w salonie kosmetycznym w najniższej pozycji. Możesz to zrobić naciskając przycisk nożny w dół. Naciskaj, aż fotel fryzjerski odmówi dalszej jazdy w dół.

Gdy krzesło znajduje się na najlepszej wysokości, usunięcie nakrętki wlewowej w celu dodania dodatkowego płynu hydraulicznego jest niemożliwe. Nakrętkę wlewową należy odkręcić kluczem, gdy krzesło znajdzie się w najniższej pozycji.

Krok 2. Odkręć nakrętkę wlewową

Możesz znaleźć nakrętkę znajdującą się w dolnej części krzesła hydraulicznego. Aby zdjąć hydrauliczną nakrętkę wlewu, użyj klucza Alexa. Jeśli masz problem ze znalezieniem nakrętki wypełniającej, dobrym pomysłem jest ręczne skonsultowanie się z krzesłem.

Krok 3. Napełnij fotel płynem hydraulicznym

Napełnianie fotela płynem hydraulicznym można wykonać za pomocą spryskiwacza lub lejka. Ma zastosowanie tylko wtedy, gdy nakrętka wlewu została usunięta.

Pamiętaj, że krzesło będzie wymagało od dwóch do trzech galonów płynu. Podczas uzupełniania układu hydraulicznego upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju oleju.

Zalecamy stosowanie oleju do podnośników hydraulicznych renomowanego producenta samochodów. Zapewni to wysoką jakość oleju i prawidłowe funkcjonowanie hydraulicznego fotela salonowego.

Krok 4. Wymień nakrętkę wlewową

Dokręć hydrauliczną nakrętkę wlewu niezbędnym kluczem, aż będzie dobrze osadzona na swoim miejscu. Najlepiej wymienić starą nakrętkę wlewu na nową, aby uniknąć ewentualnego wycieku płynu.

Upewnij się, że płyn hydrauliczny jest napełniony do wyznaczonej linii. Upewnij się, że nie przekroczysz tej linii, ponieważ utrudni to wymianę nakrętki wlewowej.

Krok 5. Przetestuj krzesło

Ostatnim krokiem jest testowanie, ponieważ musisz upewnić się, że wszelkie dodatkowe powietrze zostało usunięte z układu hydraulicznego. Podnoszenie i opuszczanie krzesła kilka razy po napełnieniu płynem hydraulicznym jest doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Od razu zauważysz, że poruszanie się w górę iw dół na krześle w salonie jest znacznie prostsze. Powtórz czynności, jeśli krzesło nadal wydaje dokuczliwe dźwięki.

Uwaga:

W hydraulicznych fotelach fryzjerskich zainstalowany jest układ hydrauliczny. Pompka nożna i płyn hydrauliczny służą do zwiększenia funkcjonalności układu sterowania. Warto zauważyć, że napełnianie fotela salonowego płynem hydraulicznym jest prostą procedurą.

Jeśli masz wszystkie niezbędne narzędzia, takie jak klucz, lejek i płyn, możesz szybciej wykonać zadanie. W przypadku hydraulicznego fotela fryzjerskiego lub fotela do salonu, powyższe kroki zostały wykonane wcześniej i okazały się skuteczne.

Najlepiej jednak zapoznać się z podręcznikiem krzesła, ponieważ pomoże ci on odkryć podstawowe elementy. Układ hydrauliczny jest konfigurowany inaczej dla każdej marki krzeseł.

Jakiego innego oleju można użyć do fotela w salonie?

Można również zastąpić płyn hydrauliczny olejem maszynowym lub lekkim olejem silnikowym w zakresie 10/20W. Możesz użyć płynu hydraulicznego w płynie do automatycznej skrzyni biegów. Chociaż powinieneś używać go tylko wtedy, gdy jesteś zgubiony i nie masz zalecanego przez producenta oleju.

Skąd będę wiedzieć, czy pompa hydrauliczna jest zła?

Gdy pompa hydrauliczna zacznie się psuć, będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby ją wymienić. Zwiększony hałas, zwiększone ciepło, niespójna praca cylindrów, trudności lub niemożność uzyskania pełnej mocy, zmniejszona prędkość cylindrów lub silników hydraulicznych lub awaria systemu są oznakami problemów z pompą.

Wniosek

Popularność tych krzeseł hydraulicznych można przypisać temu, że powstają w różnych salonach i zakładach fryzjerskich na całym świecie. Poza tym te fotele są zarówno wygodne, jak i stylowe.

Jednak z powodu braku płynu hydraulicznego system podnoszenia zwykle ulega awarii po pewnym czasie. Problem wynika z tarcia, które powoduje nieprzyjemny odgłos szlifowania.

W rezultacie właściciele i personel salonów muszą wiedzieć, jak wlać płyn hydrauliczny do fotela salonowego. Pomoże to w obniżeniu kosztów zakupu nowego krzesła lub zatrudnienia profesjonalisty. Mamy nadzieję, że przekazaliśmy Ci całą niezbędną wiedzę, aby to zrobić!