Ile waży podwójne rozkładane fotele dwuosobowe?

Dodanie nowego mebla wiąże się z własnym zestawem trudności. Na przykład, czy można samodzielnie przesunąć fotelik? W tym artykule dowiesz się, ile waży rozkładany fotelik dwupoziomowy.

Fotel w pustym miejscu w salonie lub gabinecie może zjednoczyć przestrzeń. Przyczynia się do nastroju pokoju i zapewnia wygodną część wypoczynkową dla Ciebie i Twoich gości. Przyjrzymy się podstawom konstrukcji tego mebla, aby dowiedzieć się, ile waży dwuosobowe rozkładane kanapy.

Ile waży podwójne rozkładane fotele dwuosobowe?

Jaka jest różnica między sofą a zwykłą kanapą?

Czym właściwie jest fotelik miłosny? Klasycznym dwumiejscowym fotelem był tapicerowany dwumiejscowy fotel, który mógł pomieścić dwie osoby. Całość tworzy kształt litery „S”.

Ze względu na budynek obaj mieszkańcy stoją naprzeciwko siebie, z niewielką barierą między nimi. Ten styl z miłosnym fotelem jest również znany jako brytyjski dwumiejscowy fotel plotkarski, ławka do całowania i kilka innych nazw. Fotel w ostatnich latach wypadł z łask, a w dużych sklepach wciąż dostępne są konkretne warianty.

Poza rozmiarami fotelik jest kompaktowy. Jest to dwuosobowa sofa, która ma wiele cech zwykłej kanapy. Na przykład trzy osoby mogą siedzieć na standardowej sofie z trzema lub więcej poduszkami.

Wysokość

Omówimy charakterystykę wymiarową fotelika. Typowa wysokość fotelika od podłogi do poduszki wynosi od 16 do 24 cali. Jednak czasami może być wyższy w zależności od projektu.

Całkowita wysokość może wynosić zaledwie 26 cali i nawet prawie 40 cali. Fotel, który jest krótki i przysadzisty, będzie naturalnie ważył mniej niż ten o wysokości kilku stóp. Im większa przestrzeń pokryta fotelikiem, tym będzie cięższa.

Długość

Długość jest istotną zmienną. Chociaż foteliki dwuosobowe są klasyfikowane jako dwumiejscowe, niektóre z nich są prawie tak długie, jak zwykła kanapa. Fotel będzie miał jedną długą poduszkę lub nie więcej niż dwie poduszki, niezależnie od długości.

Mogą być wystarczająco długie, aby pomieścić więcej niż dwie osoby. Długość fotelika może wynosić od 48 do 80 cali od ramienia do ramienia. Im dłuższa jest Twoja kanapa, tym cięższa i trudniejsza w transporcie.

Szerokość

Szerokość fotelika wynosi zwykle około 36 cali. Dlatego nie będzie to miało tak dużego wpływu na wagę jak inne czynniki. Chociaż szerokość foteli i foteli jest w przybliżeniu taka sama, każda zmiana może wpłynąć na całkowitą wagę.

Niektóre fotele dwuosobowe mają nawet przedłużenie szezlonga. To rozszerzenie pozwala osobie wysunąć nogi na jednej poduszce. Jednak ten dodatek znacznie dociąży fotelik i utrudni poruszanie się.

Materiał

O wadze fotelika decyduje materiał użyty do jego budowy. Niektóre starsze antyczne sofy mają ograniczoną tkaninę i nieusuwalne poduszki, głównie z mocnego, solidnego drewna. Te dwuosobowe foteliki mają wiele ozdób i są stosunkowo ciężkie.

Możliwe też, że tapicerka zrobi różnicę. Foteliki tapicerowane skórą są również cięższe niż te wykonane z innych materiałów. Kupując więc meble, które są za ciężkie lub za lekkie, zawsze pytaj o konstrukcję i tapicerkę sofy.

Ile waży podwójne rozkładane fotele dwuosobowe?

O wadze fotelika decyduje wiele czynników. Czynniki te obejmują wysokość, szerokość, długość i materiały użyte do jego budowy. W zależności od czynników wymienionych powyżej, dwuosobowe rozkładane fotele dwuosobowe mogą ważyć od 100 do ponad 200 funtów.

Ile osób może mieć miejsce w fotelu Loveseat?

Fotele dwuosobowe są często zaprojektowane tak, aby pomieścić dwie osoby. Dlatego nazywa się je „łóżeczkami miłosnymi”. Fotele dwuosobowe zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić dwóm osobom usiąść blisko siebie i prowadzić intymną dyskusję.

To był fotelik miłosny w konwencjonalnym znaczeniu. Jednak foteliki miłosne ewoluowały, aby nadążyć za resztą świata. Jak wcześniej wspomniano, niektóre foteliki dwuosobowe mogą mieć długość nawet 80 cali.

To sześć stóp, czyli mniej więcej tyle samo, co kilka zwykłych kanap. Fotel tej długości może pomieścić trzy, a może cztery osoby. Dopóki są tylko dwie poduszki, nadal jest uważany za fotelik miłosny.

Czy istnieje limit wagi na kanapie?

Foteliki, podobnie jak wszystkie inne konstrukcje, mają maksymalną nośność, więc ile może pomieścić fotelik? Ograniczenie wagi fotelika jest zwykle określane przez poduszkę. Maksymalna waga na siedzenie wynosi około 300 funtów; jednak niektóre wytrzymałe foteliki dwuosobowe mogą wytrzymać znacznie więcej.

Pojemność podnóżków w fotelikach dwuosobowych z opcją rozkładania wynosi zwykle około 180 funtów. Nośność będzie całkowicie zdeterminowana przez konstrukcję wewnętrzną. Jeśli chcesz czegoś, co przetrwa długo, postaw na metalową konstrukcję z łatwo wymiennymi poduszkami.

Wniosek

Waga fotelika różni się w zależności od jego rozmiaru i stylu, ale często waha się od 100 do ponad 200 funtów. Jeśli jest to obciążenie, z którym nie możesz sobie poradzić samodzielnie, nie wahaj się zwrócić o pomoc do lokalnych firm przeprowadzkowych. Mamy nadzieję, że pomoże to odpowiedzieć na Twoje pytanie, ile waży rozkładany fotelik dwupoziomowy.