Co to jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Przed zainstalowaniem zbiornika bezpieczeństwa wody, zwanego również zbiornikiem wyrównawczym, musisz pomyśleć o tym, czym jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody? W dalszej części artykułu dowiesz się wszystkiego o bezpiecznych czołgach! Termiczny zbiornik wyrównawczy, znany również jako zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody, chroni domową instalację rurową przed zmianami temperatury.

Ze względu na rozszerzalność cieplną straty ciśnienia rzadko są problemem w przypadku podgrzewaczy wody bez zbiornika, a system wodociągowy może być zagrożony, jeśli użyjesz podgrzewacza wody w stylu zbiornika.

Co to jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Typowy podgrzewacz wody w zbiorniku może wywierać duży nacisk na rury i armaturę w zamkniętym systemie wodociągowym podczas podgrzewania wody. Zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody w instalacji wodociągowej może pomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo utraty ciśnienia w instalacji rurowej. W tym artykule omówiono zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody, jak to działa, jak go zainstalować i dlaczego go używamy. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody?

W tym akapicie dowiesz się, co to jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody? Aby zmniejszyć ciśnienie w podgrzewaczu wody, możesz użyć zbiornika bezpieczeństwa podgrzewacza wody. Jest to mały zbiornik, który gromadzi wodę i utrzymuje ją w pęcherzu. Ekspansja wody nie była problemem w przeszłości, ponieważ dodatkowe kilka galonów po prostu wpłynęło do wodociągu miasta. Jednakże, ponieważ obecne ograniczenia wodociągowe uniemożliwiają mu dostęp do systemu miejskiego, gdzie może zanieczyszczać publiczną sieć wodociągową, powiększona woda nie ma dziś dokąd pójść.

Rury wodociągowe, podgrzewacz wody i niektóre urządzenia muszą radzić sobie z wyższym ciśnieniem wywołanym rozszerzalnością cieplną, jeśli zainstalowane są odpowiednie zawory regulacyjne i zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym. Powoduje to nadmierne zużycie i obciążenie, co prowadzi do problemów z urządzeniami wykorzystującymi gorącą wodę, takimi jak system ciepłej wody. Potencjalnie może to być przyczyną pęknięcia rury!

Jaki jest cel korzystania ze zbiorników bezpieczeństwa?

Zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody służy jako kolektor przelewowy, zbierając nadmiar wody i wahania ciśnienia zasilania wodą odbierającą. Ponieważ woda rozszerza się po podgrzaniu z powodu rozszerzalności cieplnej, podgrzewacz tworzy dodatkową pojemność wodną za każdym razem, gdy ją ogrzewa. Oczekuje się, że po podgrzaniu zimna woda, po podgrzaniu do 120 stopni Fahrenheita, w typowym 50-galonowym podgrzewaczu wody wzrośnie do 52 galonów. Ta zwiększona objętość wody może powodować nadmierne ciśnienie w rurociągu, które, jeśli jest wystarczająco duże, może spowodować długotrwałe uszkodzenie instalacji wodociągowej: rurociągów wodnych i samego podgrzewacza wody. Możesz również zainteresować się zaletami zbiornika wyrównawczego podgrzewacza wody.

Czy potrzebny jest zbiornik bezpieczeństwa?

Używanie podgrzewacza wody bez zbiornika bezpieczeństwa jest niebezpieczne. Mimo że w wielu podgrzewaczach wody brakuje zbiornika bezpieczeństwa, zdecydowanie zalecamy jego zainstalowanie. Twoje rury, urządzenia i podgrzewacz wody będą chronione. Ciśnienie w zbiorniku wody może wzrosnąć do zwiększonego ryzyka narażenia z powodu przepełnienia podgrzanej wody, co może doprowadzić do awarii elementów.

Jak można się spodziewać, przelewająca się gorąca woda może również wyciekać przez zawór T&P, powodując znaczne problemy z odpływem. Praca bez zbiornika bezpieczeństwa może mieć szkodliwe konsekwencje, nawet jeśli elementy nie ulegną uszkodzeniu i nie wystąpią żadne wycieki. Nadmiernie napełniony zbiornik gorącej wody może doprowadzić do przedwczesnego zakończenia okresu eksploatacji grzałki, nawet nie wskazując na możliwość, że elementy ulegną awarii szybciej niż oczekiwano.

Jak zainstalować zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody

Nadal możesz czerpać korzyści ze zbiornika bezpieczeństwa podgrzewacza wody, jeśli nie masz nawet zaworu jednokierunkowego umieszczonego na głównym przewodzie wodnym, a zatem nie masz nawet zamkniętego systemu wodnego. Zbiorniki bezpieczeństwa są często umieszczane na linii zimnej wody przed dotarciem do podgrzewacza wody. Można je jednak umieścić w dowolnym miejscu na dopływie zimnej wody przed wejściem do systemu ciepłej wody. Zbiornik bezpieczeństwa sprawia, że ​​dodatkowe rosnące ciśnienie w instalacji nie uderza w armaturę i nie szkodzi jej nadmiernie, zapobiegając przeciekaniu kranów i przepełnianiu łazienek.

Ceny zbiorników bezpieczeństwa do podgrzewaczy wody zaczynają się od około 40 dolarów i sięgają ponad 200 dolarów, w zależności od rozmiaru instalowanego zbiornika bezpieczeństwa. Podstawowy zbiornik o pojemności 2 galonów będzie używał systemów grzewczych o pojemności 40 lub 50 galonów w większości konfiguracji domowych. Dzięki standardowemu mocowaniu szczelinowemu o średnicy cala, instalacja zbiornika jest prosta. Jeśli jeszcze go nie ma, może być konieczne zainstalowanie trójnika znacznie powyżej systemu ciepłej wody.

W przypadku wyboru hydraulika to świetnym pomysłem na jednoczesną wycenę montażu podgrzewacza wody i montażu zbiornika bezpieczeństwa. Jeśli zostanie to zrobione jednocześnie, może nie kosztować znacznie więcej niż obecnie inwestujesz. Nawet jeśli nie jest to potrzebne, rozważ zbudowanie zbiornika bezpieczeństwa, jeśli ręcznie instalujesz podgrzewacz wody, ponieważ zalety znacznie przewyższają nakład pracy i koszty.

To okładka!

Cieszymy się, że ten przewodnik pomógł Ci dowiedzieć się, czym jest zbiornik bezpieczeństwa podgrzewacza wody. Omówiliśmy dla Ciebie pełny szczegółowy przewodnik w bardzo prosty sposób, więc dla lepszego zrozumienia przeczytaj uważnie ten artykuł. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jaki jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody i jak wymienić zbiornik wyrównawczy w podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!