Jak Scotchgard Sofa dla najlepszej ochrony?

Możesz szybko nauczyć się rozkładania sofy Scotchgard w dwóch krokach. W tym przewodniku zrozumiesz, jak przygotować wszystko, a nawet najlepszą metodę aplikacji Scotchgard. A jeśli interesuje Cię sam produkt, omówimy kilka często zadawanych pytań na jego temat.

Zanim przejdziesz dalej, rozważ przeczytanie tego artykułu o tym, jak długo Scotchgard wytrzymuje na sofie. Powinno to dać dodatkowe informacje dotyczące stosowania Scotchgard na meblach.

Jak Scotchgard Sofa dla najlepszej ochrony?

Jak Scotchgard kanapę?

Zwróć uwagę, że istnieją różne ochraniacze Scotchgard. Istnieje również Scotchgard Fabric Water Shield, którego właściciele domów zwykle używają do swoich kanap. Zawsze czytaj etykietę swojego produktu, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z zaleceniami dotyczącymi użytkowania marki.

Krok 1. Przygotuj meble i Scotchgard

Przygotuj szmaty do wytarcia nadmiaru produktu z potencjalnego rozprysku. Musisz również zakryć części sofy, których nie chcesz powlekać, takie jak obszary nietkane. Jeśli to możliwe, użyj przestronnego miejsca podczas natryskiwania Scotchgard na sofę, aby uniknąć uderzenia o inne meble i ściany.

Przygotuj puszkę Scotchgard, potrząsając nią przez kilka sekund. Następnie przetestuj go w niepozornym miejscu na sofie i przetrzyj białą szmatką. Nazywa się to testowaniem trwałości kolorów i można kontynuować aplikację Scotchgard tylko wtedy, gdy biała szmatka nie zostanie poplamiona.

Musisz wiedzieć, jak przeprowadzić test trwałości koloru podczas nakładania na sofę różnych środków czyszczących i ochraniaczy. Możesz również wykonać podobny test podczas usuwania lakieru do paznokci z tkaniny sofy, aby uniknąć blaknięcia i uszkodzenia mebli.

Krok 2. Zastosuj Scotchgard

Trzymaj puszkę w odległości co najmniej sześciu cali od kanapy i spryskaj ją. Aby zapewnić równomierną powłokę, zacznij od górnego rogu i wykonaj ruch zamiatający, trzymając puszkę. Poruszaj się powoli i zachodź trochę na każdą linię oprysku.

Odczekaj około dwóch godzin, aby pierwsza warstwa Scotchgard wyschła. Następnie nałóż delikatnie drugą warstwę i zostaw kanapę na noc. Czas trwania różni się w zależności od lokalizacji, ale upewnij się, że nikt nie korzysta w tym czasie z sofy.

Co Scotchgard robi z kanapami?

Scotchgard to przede wszystkim produkt ochronny do sof. Marka oferuje różne typy, takie jak Scotchgard Fabric Water Shield, Scotchgard Fabric Crafts Water Shield oraz Scotchgard Suede and Nubuck Protector. Użyj odpowiedniego ochraniacza do swojego rodzaju sofy, aby zabezpieczyć ją przed rozlaniem i plamami.

Tkanina szkocka osłona przed wodą

Możesz użyć osłony przed wodą Scotchgard Fabric Water Shield do większości tapicerek meblowych, takich jak bawełna, wełna, jedwab, poliester, akryl i nylon. Wręcz przeciwnie, unikaj nakładania go na materiały nienadające się do prania lub tkaniny z metkami z kodem X, ponieważ są niekompatybilne z wodą i rozpuszczalnikami. Możesz również przetestować produkt, jeśli Twoja sofa jest wykonana z mikrofibry, ale nie nakładaj Scotchgard Fabric Water Shield na skórę i zamsz.

Po nałożeniu oczekuje się, że tkanina będzie ciemniejsza. Marka zaleca również ponowne nakładanie Scotchgardu za każdym razem, gdy sofa jest myta, czyszczona profesjonalnie lub w ramach konserwacji co sześć miesięcy. Puszka Scotchgardu powinna wystarczyć na dwa krzesła lub jedną średniej wielkości sofę.

Tkanina szkocka rzemieślnicza tarcza wodna

Scotchgard Fabric Crafts Water Shield jest również bezpieczny dla materiałów, które można prać. Jego przewaga nad wariantem Fabric Water Shield polega na tym, że można go bezpiecznie stosować na dzianinach lub pikowanych materiałach. Jednak nadal musisz unikać nakładania go na zamsz lub skórę.

Scotchgard Suede & Ochraniacz Nubuku

Osoby, które mają na sofie materiały zamszowe lub nubukowe, mogą bezpiecznie używać Scotchgard Suede i Nubuck Protector. Wręcz przeciwnie, nie nakładaj tego produktu na inne rodzaje tkanin. Marka poleca również wariant Fabric Water Shield do mikrozamszu, ponieważ czyszczenie sof z mikrofibry różni się od rzeczywistej naturalnej skóry zamszowej.

Czy Twoje zwierzęta zawsze wypoczywają na Twoich meblach? Używanie ochraniacza na tkaninę powinno być tylko tymczasowym rozwiązaniem. Przeczytaj nasze wskazówki, jak trzymać psa z dala od kanapy.

Ochraniacz tkaniny Scotchgard kontra osłona przed wodą

Różnica między Scotchgard Fabric Protector a Water Shield polega na tym, że ta ostatnia jest przeznaczona do użytku w trudnych warunkach i na zewnątrz. Scotchgard Heavy Duty Water Shield najlepiej nadaje się do tkanin na meble ogrodowe, sprzętu sportowego, skóry, a nawet odzieży wierzchniej. Powinien być również bezpieczny dla zamszu, nylonu, płótna, poliestru, bawełny i mieszanek bawełny.

Z drugiej strony, Scotchgard Fabric Water Shield jest używany do mebli wewnętrznych, takich jak sofy i krzesła. Ale jeśli masz wątpliwości, wykonaj szybki test na tkaninie, aby sprawdzić trwałość koloru.

Czy Scotchgard usztywnia tkaninę?

Scotchgard nie powinien zmieniać tekstury tkaniny po aplikacji. Chcesz jednak przestrzegać zalecanego przez producenta czasu schnięcia, który może trwać całą noc lub dłużej. Jeśli przyspieszysz czas schnięcia lub użyjesz grubych powłok, tkanina może się łuszczyć.

Czy powinieneś Scotchgard nowe meble?

Warto rozważyć zastosowanie Scotchgardu na nowych meblach, ponieważ działa on jak ochrona przed zalaniem. Dzięki temu płyny nie wsiąkają głębiej w sofę i mogą ją poplamić lub uszkodzić. Jednak zawsze możesz nakryć sofę, jeśli nie czujesz się komfortowo z rozpylaniem sprayu na kanapie.

Wniosek

Czy wiesz, że istnieją spraye, które pokrywają sofę i chronią ją przed płynami? Musisz tylko zrozumieć, jak Scotchgard sofa i użyć odpowiedniego wariantu tkaniny na kanapę. Reasumując, będziesz rozpylać powoli i cienko z odległości sześciu cali.

Poczekaj, aż płaszcz wyschnie przed ponownym nałożeniem i gotowe. Ogólnie rzecz biorąc, jest to łatwe, ale nigdy nie zapomnij o wcześniejszym przetestowaniu Scotchgard.