Jak oszacować metraż tkaniny do wymiany tapicerki Loveseat

Ponowne tapicerowanie starych fotelików, czy to w sklepie z używanymi rzeczami, czy na strychu, daje im nowe życie. Nauka skutecznego tapicerowania mebli może być przyjemnym projektem. Ale najpierw musisz dowiedzieć się, jak oszacować metraż materiału do ponownego tapicerowania fotelika.

Powinieneś upewnić się, że kupujesz wystarczającą ilość materiału, aby pokryć mebel, nie napotykając po drodze problemów. Zniekształcić specyfikacje swoich mebli, a w końcu być może będziesz musiał zacząć.

Jak oszacować metraż tkaniny do wymiany tapicerki Loveseat

Możesz nawet mieć dziwne pęknięcia w gobelinie, gdzie wzór nie pasuje, po zakupie więcej niż tego samego materiału. Dowiedz się, jak obliczyć tkaninę dziedzińca tapicerki tutaj, aby uniknąć tych problemów.

Ale wcześniej omówimy podstawy.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Miłosna kanapa to sofa, która może pomieścić dwie osoby, mniej więcej wystarczająco szeroka. Na początku XIX wieku pojawiły się pierwsze foteliki miłosne.

Dwuosobowe sofy wyewoluowały z szerokich tapicerowanych siedzeń dla jednej słynnej w XVIII wieku, ponieważ pasowały do ​​​​dużych sukien, które nosiły modne kobiety.

Lofet wzięła swoją nazwę od koncepcji, którą możesz podzielić się z inną osobą, która siedzi bardzo blisko siebie.

Jak oszacować metraż materiału do tapicerowania fotelika?

Powinieneś zmierzyć poduszki

Zmierz szerokość i długość poduszki dwuosobowej od szwu do szwu. Nie zapomnij określić wymiarów bocznych paneli poduszki.

Kiedy rozmieszczasz oddzielne części tak, aby pasowały do ​​tkaniny o szerokości 54 cali, jeden metr materiału to 36 cali, a każda poduszka zajmuje około 2 metry, co pozwala na 1 cal na szwy. Więc jeśli masz trzy poduszki, będziesz potrzebować około 6 metrów materiału na same poduszki.

Wybór tkaniny

Kupując tkaniny, zauważysz szeroką gamę rozmiarów, wzorów i materiałów — wszystko to ma wpływ na to, ile potrzebujesz.

Aby zachować spójność, musisz dopasować paski, pledy i inne wzory w szwach. Chociaż może to być trudne dla tapicera, drobniejszy, dobrze rozmieszczony pasek lub kratka nie powinien powodować znacznego cięcia odpadów. W związku z tym nie musisz uwzględniać dodatkowej tkaniny.

Nigdy nie rezygnuj z tkanin, ponieważ uważasz, że wrócisz do sklepu i w razie potrzeby kupisz dodatkowe. Kupowanie może wydawać się rozsądne. Jednak tak nie jest: nigdy nie oczekuj identycznego materiału za drugim razem.

Zmierz plecy Loveseat.

Przeprowadź taśmę mierniczą od szwu do szwu w dół oparcia krzesła lub kanapy, aby oszacować jego szerokość i długość. Dla każdego szwu dodaj 1 cal. Podziel całkowity pomiar długości przez 36 cali, aby przekonwertować ten pomiar na jardy.

Jeśli twoja sofa ma 110 cali długości z tyłu i 40 cali wysokości, te wymiary odpowiadają nieco ponad 3 jardom, które należy zaokrąglić do 4 jardów, aby uzyskać dokładny pomiar.

Zmierz przód fotelika.

Powtórz pomiary z przodu i z tyłu sofy, od szwu do szwu na szerokość i długość. Następnie powtórz poduszki wewnątrz i na zewnątrz dla boków, ramion i siedzenia.

Po prostu połącz miary długości i podziel je przez 36, o ile wymiary szerokości nie przekraczają 54 cali szerokości. Na przykład standardowa sofa z trzema poduszkami o długości 9 stóp wymaga około 13 jardów materiału po dodaniu 10% dla marginesu błędu.

Nie zapomnij uwzględnić w sumie długości i szerokości materiału potrzebnego na przód sofy za poduszkami.

Użyj arkusza papieru milimetrowego.

Użyj papieru milimetrowego, aby naszkicować różne części, które należy wyciąć na podstawie szerokości tkaniny, aby pomóc w wizualizacji wymaganych pomiarów tkaniny.

Aby określić skalę, użyj kwadratów na papierze milimetrowym, na przykład 1 kwadrat to 1 stopa lub 6 cali materiału. Pomoże Ci również w ustaleniu, jak wyciąć różne części nowego materiału.

Skorzystaj z kalkulatora tkanin obiciowych.

Jeśli nie chcesz wykonywać obliczeń matematycznych, możesz użyć tabel szacunkowych dotyczących tkanin obiciowych, aby oszacować, ile tkaniny będziesz potrzebować do stylu sofy lub krzesła.

Większość sklepów z tkaninami i kilka stron internetowych poświęconych szyciu podaje te informacje, które pomogą Ci oszacować, ile tkaniny będziesz potrzebować.

Jeśli zamierzasz ponownie obić sofę lub krzesło tkaniną w kratę lub paski, musisz dodać 20% dodatkowych metrów, aby dopasować wzór. Na przykład poduszka zwykle wymaga około 2 jardów materiału, ale przy dopasowaniu wzoru będziesz potrzebować około 2½ jarda.

Dodaj lamówkę do kwoty, jeśli zamierzasz użyć jej na poduszkach na kanapie lub krzesłach.

Zamiast zaokrąglać w dół, zaokrąglaj w górę do najbliższego jarda. Może to skutkować marnowaniem tkaniny, ale zapewnia również, że nie zabraknie tkaniny.

Wniosek

Na koniec podsumujmy pytanie o to, jak oszacować metraż materiału do ponownego tapicerowania fotelika. Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli chcesz zmienić tapicerkę fotelika, ale nie jesteś pewien, ile skóry lub tkaniny musisz kupić.