Jak naprawić złamaną nogę krzesła w 6 prostych krokach?

Czy chodziłeś po domu pytając wszystkich, jak naprawić złamaną nogę krzesła? Zastanów się? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Nogi krzesła często otrzymują ciężar kary. Nie tylko utrzymują wagę użytkownika, ale noszenie krzesła po nierównej podłodze może być również trudne.

Jak naprawić złamaną nogę krzesła w 6 prostych krokach?

Nogi są często najsłabszymi i najmniej wspieranymi częściami Twojego krzesła i na szczęście masz przewodnik po uszkodzonych nogach krzesła. Dopóki wszystkie elementy są na swoim miejscu, nadal możesz je przywrócić. Teraz zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak naprawić złamaną nogę krzesła.

Naprawa złamanej nogi krzesła

Potrzebne materiały:

  • Wiertarka
  • Zaciski sprężynowe
  • Bit 1/2 cala
  • Klej do drewna
  • hobby piła do tyłu
  • Drewniane kołki 1/2 cala
  • Nóż kieszonkowy
  • Taśma malarska

Krok 1. Ustaw swoją stację roboczą

Ustaw krzesło na płaskiej lub solidnej powierzchni roboczej. Odwróć nogę przed siebie, aby była bardziej dostępna.

Zbadaj uszkodzenia. Sprawdź gwinty lub śruby łączące część z krzesłem; mają tendencję do wyrywania się z korpusu mebla. Zbierz i zrekonstruuj wszystkie fragmenty złamanej nogi, aby upewnić się, że pasują do siebie.

Krok 2. Sklej kawałki razem

Nałóż klej na uszkodzony obszar. Użyj kleju do drewna, takiego jak PVA lub kleju do skóry, aby uzyskać silniejsze wiązanie niż oryginalne włókna drzewne.

Ułóż elementy ciasno razem i połącz je za pomocą zacisków sprężynowych lub C lub użyj taśmy maskującej, aby zabezpieczyć nogę na miejscu i zapobiec jej przesuwaniu. Usuń nadmiar kleju, wycierając go wilgotną szmatką.

Krok 3. Dodaj taśmę malarską

Najlepiej byłoby owinąć taśmą malarską górną część uszkodzonego obszaru. Narysuj prowadnicę w taśmie malarskiej za pomocą ołówka lub markera, aby wywiercić kołek.

Upewnij się, że obszar, który zamierzasz wiercić, jest w całości pokryty taśmą. Drewno nie powinno się wykruszać, jeśli będziesz przez nie powoli uderzać, w przeciwnym razie będziesz musiał zacząć od nowa.

Krok 4. Dodaj więcej kleju

Na koniec kołka po przycięciu nałożyć klej do drewna. Przewiercić się przez czysto złamane nogi za pomocą kołka, aby je ponownie zamocować. Na obu kawałkach zrób znak na środku porcji.

Wywierć 14-calowy otwór o głębokości 1 cala w każdym elemencie. Wytnij 14-calowy kołek na jeden o długości 34 cali.

Nałóż klej do drewna na miejsca w obu odcinkach złamanych nóg, a także na złamaną powierzchnię wokół nich. Następnie za pomocą hobbystycznej piły wstecznej ostrożnie odetnij nadmiar.

Krok 5. Ustabilizuj krzesło

Jeśli krzesło wymaga nieco większego podparcia, przymocuj kolejny kołek. Następnie w przednim uchwycie ramy tego krzesła przewiercić drugi element konstrukcji.

Wywierć trzycalowy otwór w kawałku taśmy malarskiej. Aby usunąć wszystkie trociny z dziury, odwróć krzesło.

Włóż kołek w otwór w wciąż przymocowanej nodze mebla. Umieść złamaną część nogi na nodze, wyśrodkowaną na kołku i wyrównaj złamane końce.

Poczekaj jeden dzień, aż klej stwardnieje, zanim zamocujesz nogę na miejscu za pomocą zacisku prętowego. Następnie odetnij nadmiar kołka za pomocą piły hobbystycznej.

Krok 6. Maluj

Na koniec usuń taśmę malarską owiniętą wokół nogi krzesła. Zeszlifuj go i pomaluj kołki, aby się zmieszały. Pozostaw farbę do wyschnięcia przed użyciem.

Jak naprawić pękniętą nogę?

Nogi krzeseł, zwłaszcza te wykonane z dębu, mają skłonność do pękania wzdłuż linii słojów. Dzieje się tak, gdy wzory słojów zderzają się w punkcie naprężenia na nodze lub gdy część jest nadużywana. Zwykle daje ostry podział, który może, ale nie musi, całkowicie się oddzielić.

Nawet jeśli pęknięcie sięga do połowy wysokości krzesła, czyni je bezużytecznym. Próba naprawienia uszkodzeń za pomocą śrub lub gwoździ pogorszy sprawę. Aby uzyskać długotrwałą naprawę, użyj kleju.

Czy można naprawić złamaną nogę krzesła?

Na często używanych drewnianych krzesłach mogą rozwinąć się luźne nogi, szczeble i wrzeciona. Jednak te problemy są często odwracalne. Luźne szczeble lub wrzeciona i luźne nogi w przypadku braku usztywnienia można czasami naprawić poprzez wciśnięcie kleju w złącza.

Czy śruby naprawią złamaną nogę krzesła?

Niektórzy ludzie pogarszają sytuację, próbując przymocować nogę za pomocą wielu śrub w meblu. Rozłupując drewno generuje jeszcze więcej komplikacji.

Wniosek

Przeciąganie krzesła zamiast go podnosić może bardzo obciążać jego nogi. Dobrze utrzymane krzesło może oferować wiele funkcji, aby zapewnić mu najlepszą możliwą opiekę.

Następnym razem, gdy będziesz musiał naprawić krzesło, nie będziesz musiał pytać ludzi, jak naprawić złamaną nogę krzesła! Z pomocą tego artykułu możesz zrobić to wszystko sam — pod warunkiem, że masz odpowiednie narzędzia do pracy.