Jak zmierzyć krzesło na narzutę: 4 proste metody

Użycie taśmy mierniczej i przestrzeganie odpowiednich wytycznych dotyczących rodzaju siedzenia to najlepszy sposób na zmierzenie krzesła na narzutę. Krzesła są wszechstronnymi meblami w kilku rozmiarach i stylach, więc musisz je zrozumieć, aby mieć idealne pokrycie.

Co to jest narzuta?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zabezpieczyć krzesła przed plamami? Być może będziesz miał nową farbę, a twoje obecne krzesła nie będą pasować do ścian; co powinieneś zrobić?

Jak zmierzyć krzesło na narzutę: 4 proste metody

Odpowiedzią na twoje kłopoty jest narzuta; jest to coś, co możesz owinąć wokół swojego krzesła. Pokrowce są elastyczne, zdejmowane i wygodne.

Korzystanie z tych pokrowców może sprawić, że Twoje meble będą bardziej wszechstronne i zachowają swój pierwotny kolor. Niewielka ekspozycja na elementy zewnętrzne może sprawić, że krzesła i sofy będą żywe. Pokrowce są łatwe w użyciu i są niezbędne w każdym domu.

Z jakich materiałów są wykonane narzuty?

Pokrowce mogą być wykonane z kilku materiałów o różnych fakturach i kolorach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę częstotliwość użytkowania i rodzaj posiadanego krzesła.

Mikrofibra

Ten materiał jest gruby, ale miękki. Stworzy to wygodne krzesło, które będzie chronione przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Mikrofibra jest również odporna na plamy i stosunkowo łatwa do czyszczenia.

Bawełna

Bawełna to kolejny miękki materiał; jest lekki i można go włożyć do pralki. Jest jednak podatny na marszczenie, dlatego należy zachować ostrożność podczas jego wyjmowania i wymiany.

Dżins

Denim to mocna tkanina, która nadaje krzesłu zrelaksowany wygląd. To trochę twarda strona w porównaniu z materiałami takimi jak bawełna.

Pościel

Len to miękki, chłodzący materiał. Łatwo się również marszczy, ale te ślady mogą nadać meblom swobodny wygląd.

Poliester

Ten syntetyczny materiał jest trwały, lekki, łatwy do czyszczenia i odporny na zagniecenia. Dlatego poliester jest jednym z najpopularniejszych materiałów na pokrowce.

Sztuczna skóra

Sztuczna skóra jest tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla skóry. Do czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, która jest trwała.

Szenil

Szenil to miękka, teksturowana tkanina. Te wzory nadają tkaninie niepowtarzalny efekt i pomagają ukryć plamy brudu.

Niezbędne rzeczy do zapamiętania podczas pomiaru

Teraz, gdy znasz już podstawowe fakty dotyczące narzuty, możesz zacząć szyć. Zanim jednak przejdziesz dalej, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, gdy mierzysz krzesło na narzutę.

Najpierw ustal, jaki rodzaj krzesła mierzysz; Czy jest to rozkładane krzesło, które wymaga rozkładanej długości, czy sofa z poduszkami?

Następnie musisz wybrać materiał i projekt narzuty. Czy potrzebujesz elastycznego pokrowca typu stretch czy trwałego jednoczęściowego pokrowca?

Rozciągliwe tkaniny, takie jak poliester, są łatwiejsze w obróbce, a bawełna jest nieco skomplikowana. Poduszki mogą znacząco wpłynąć na wymiary krzesła, dlatego wybierz jednoczęściowe narzuty na dołączone poduszki i dwuczęściowe narzuty na osobne poduszki.

Następnie, jeśli uwzględniasz poduszki, musisz wziąć pod uwagę ich kształt podczas pomiaru. Czy są to zwykłe poduszki czy poduszki typu T?

Na koniec staraj się zawsze uwzględniać niewielki dodatek podczas pomiaru. Ciężko jest przejść przez całą pracę związaną z zakupem nowej narzuty tylko po to, aby była zbyt ciasna!

Proces krok po kroku dotyczący pomiaru krzesła na narzutę

Teraz czas zacząć mierzyć! Różne metody pasują do różnych typów krzeseł.

Metoda nr 1. Pomiar sofy

Sofa może służyć jako idealne miejsce do spotkań, a nawet dodatkowe łóżko; dlatego wysoce zalecane są pokrowce.

Krok 1. Zmierz dwie zewnętrzne krawędzie sofy

Krok 2. Sprawdź głębokość siedziska, zaczynając od przodu do miejsca, w którym styka się z tyłem kanapy.

Krok 3. Zmierz maksymalną szerokość poduszki. Upewnij się, że patrzysz na najbardziej zewnętrzne krawędzie.

Krok 4. Zmierz maksymalną szerokość korpusu sofy, zaczynając od przodu ramienia do tyłu, a następnie na drugą stronę.

Krok 5. Sprawdź kontur, zaczynając od poduszki oparcia do oparcia sofy, a następnie od podłogi.

Metoda nr 2. Pomiar fotela rozkładanego

Pokrowce na fotele rozkładane mogą pomóc chronić ramiona przed zużyciem. Pamiętaj, aby uwzględnić długość fotela.

Zmierz obwód pleców. Następnie sprawdź największą część oparcia krzesła za pomocą taśmy mierniczej. Krzesła te zwykle używają jednoczęściowej narzuty, ponieważ często się poruszają.

Metoda nr 3. Pomiar fotela skrzydłowego

Krzesła skrzydłowe są szerokie, ale łatwe do zmierzenia. Slipcovers może zaktualizować styl tych antycznych siedzeń.

Krok 1. Zmierz długość pleców. Zacznij od dołu nogi do najwyższej części pleców.

Krok 2. Ustaw poduszkę z jednej strony na drugą.

Metoda nr 4. Pomiar krzeseł do jadalni

Krzesła do jadalni są najbardziej podatne na plamy spośród wszystkich innych typów. Pokrowiec może uchronić Cię przed trudnymi do usunięcia plamami i uszkodzeniami.

Krok 1. Zmierz wysokość od górnej części nóg do górnej części pleców.

Krok 2. Zmierz szerokość od lewej do prawej.

Wniosek

Pokrowce mogą uchronić Twoje krzesła przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i zabrudzeniami. Kiedy wiesz, jak zmierzyć krzesło na narzutę, nadasz meblom dynamiczny wygląd, który sprawi, że będą mocne i stylowe.