Jak sprawdzić, ile lat ma podgrzewacz wody? 2 najlepsze wskazówki!

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, ile lat ma podgrzewacz wody? Nie ma co się dziwić. Trafiłeś we właściwe miejsce. Znalezienie wieku podgrzewacza wody z najnowszymi projektami jest łatwe, ponieważ data ukończenia jest zwykle udokumentowana na etykiecie identyfikacyjnej. Ale w przypadku wcześniejszych urządzeń prawie na pewno wykonasz jakąś pracę dochodzeniową.

Możesz zacząć od rozszyfrowania kodu produktu, który znajduje się z tyłu grzejnika. Zwykle znajduje się obok porad energetycznych lub ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.

Jak sprawdzić

Numer seryjny zawiera dwie krytyczne informacje: miesiąc i rok produkcji. I tutaj sprawy się nieco komplikują. Ponieważ różni twórcy wykorzystują unikalne wzory lub style, w tym celu musisz zidentyfikować konkretnego producenta lub model. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Szacowany wiek podgrzewacza wody

Jak więc sprawdzić, ile lat ma podgrzewacz wody? Grzejniki mają średnią żywotność 12 lat. Podczas gdy niektóre typy mogą przetrwać dwa razy dłużej w odpowiednich okolicznościach, podgrzewacz wody zaczyna się psuć i możesz zauważyć mętną lub zardzewiałą wodę, nagle usłyszeć uderzenia z grzejnika lub nie mieć ciepła i powoli podgrzewa wodę. Ilekroć podgrzewacz wody się zepsuł, była to najważniejsza zaleta jego modernizacji. Będziesz jak bez podgrzewanej wody, czekając na konserwację, jeśli się zepsuje. Jeśli jednak chcesz być na bieżąco z wymianami, będziesz wiedział, jak blisko powinien znajdować się podgrzewacz wody, gdy nadejdzie czas naprawy.

Wskazówki, jak powiedzieć, ile lat ma podgrzewacz wody

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć wiek podgrzewacza wody, kiedy należy go konserwować lub naprawiać, jeśli już go posiadasz. Jeśli masz podgrzewacz wody znacznie dłużej lub przeniosłeś się do domu z podgrzewaczem wody, którego nie znasz, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, ile ma lat. Przeczytaj te wskazówki, aby zrozumieć, jak sprawdzić, ile lat ma podgrzewacz wody.

#1. Sprawdź etykietę

Najszybszym sposobem określenia wieku podgrzewacza wody jest sprawdzenie etykiety. Chociaż nie każdy podgrzewacz wody ma tabliczkę znamionową, jeśli w ogóle ma, powinno być łatwe do ustalenia po jego zbudowaniu. Ta data instalacji na większości etykiet produktu jest wystarczająco bliska, aby dotrzeć do daty produkcji, w której możesz go wykorzystać. Możesz dowiedzieć się, jak starszy jest grzejnik, licząc wstecz od daty instalacji.

#2. Odkoduj numer seryjny

Ilekroć podgrzewacz wody może nie mieć etykiety lub jeśli etykieta nie zawiera daty instalacji, będziesz musiał rozszyfrować numer modelu. Dane potrzebne do identyfikacji daty produkcji nagrzewnicy zawarte są w każdym numerze seryjnym. Główną wadą jest to, że odszyfrowanie numeru seryjnego może być czasochłonne.

Nie byłoby to takie okropne, gdyby każdy numer seryjny na podgrzewaczu wody używał tej techniki datowania, ale tak nie jest. Numery seryjne są generowane inaczej przez każdą firmę, a nawet mogą się różnić w zależności od sezonu. Należy również zdawać sobie sprawę z różnicy między producentem a znakiem towarowym. Firmy wytwarzają produkty. Znaki towarowe to po prostu etykiety, z którymi sprzedawane są przedmioty. Jeden producent może wyprodukować podgrzewacze wody dla niektórych marek. Jeśli wszystkie grzejniki pochodzą z tego samego przedziału czasowego, numery seryjne wielu marek, ale tego samego producenta, zostaną rozszyfrowane prawie w ten sam sposób.

Oto jak określić wiek podgrzewacza wody.

Jak odkodować etykiety podgrzewacza wody?

Istnieją różne style etykietowania, a każdy producent ma swój własny sposób etykietowania, w którym podany jest rok produkcji i daty. Łatwo jest określić wiek grzejnika, jeśli wiesz, jak rozszyfrować oznakowanie; poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących dekodowania takich etykiet.

#1. Numer seryjny styl 1

Ten styl wygląda jak (1516), co oznacza piętnasty tydzień 2016 roku. Ten początkowy typ numeru seryjnego, który istnieje od 2007 roku, jest używany do dziś. Rok jest reprezentowany przez dwie pierwsze cyfry. W tej sytuacji 16 oznacza rok 2016. Kolejne dwie liczby oznaczają tydzień. Liczba 15 wskazuje, że obecnie grzejnik został zbudowany w piętnastym tygodniu roku.

#2. Numer seryjny styl 2

Styl ten wygląda jak (A02), czyli styczeń 2002. Druga liczba to litera oznaczająca miesiąc w roku, w którym grzałka została skonstruowana pod tego rodzaju numerem seryjnym i była używana przed 2007 rokiem. Litery są ułożone alfabetycznie od A do N , z wyjątkiem I, który jest pomijany. Tak więc styczeń zaczyna się na literę A, luty na literę B, a grudzień na literę N. Cyfry trzecia i czwarta oznaczają rok produkcji. Litera C wskazuje, że grzałka została zbudowana w marcu, zaś liczba 06 w 2006 roku.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się rozpoznawać, ile lat ma podgrzewacz wody. Ten artykuł pomaga w odszyfrowaniu numeru seryjnego różnych podgrzewaczy wody. Każdy producent ma swój sposób na umieszczenie numeru seryjnego na swoich podgrzewaczach wody, ale te wymienione powyżej są powszechnie używanymi stylami, które pomagają określić wiek podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny i jak wyczyścić podgrzewacz ciepłej wody.