Jak naprawić oparcie fotela: 2 proste kroki w domu?

Fotel rozkładany jest pomocny w stresujących chwilach, ale nie ma sensu, jeśli plecy są złamane. W tym artykule dowiesz się, jak łatwo naprawić oparcie fotela.

Kontynuuj czytanie, ponieważ prowadzimy przez cały proces naprawy. Nie musisz się martwić, ponieważ możesz to łatwo zrobić w zaciszu własnego domu.

Jak naprawić oparcie fotela: 2 proste kroki w domu?

Jak naprawić oparcie fotela?

Krok 1. Zdejmij oparcie fotela rozkładanego

Najpierw stań za fotelem rozkładanym i ostrożnie pochyl go do przodu, ale nie każ mu stać do góry nogami. Następnie zlokalizuj wsporniki blokujące z tyłu krzesła. Nie są one zbyt widoczne, więc równie dobrze możesz użyć latarki i płaskiego śrubokręta, aby je łatwiej znaleźć.

Patrząc na wsporniki blokujące, zauważysz, że możesz je pociągnąć w górę lub w dół. Gdy wspornik jest skierowany w dół, wspornik jest zablokowany. Pociągnięcie go do góry odblokuje go.

Odblokuj wsporniki blokujące po obu stronach fotela rozkładanego. Następnie ustaw krzesło w pozycji pionowej. Następnie ostrożnie przesuwaj oparcie krzesła na boki, aby ostrożnie zdjąć je do góry.

Krok 2. Zainstaluj oparcie fotela rozkładanego

Podczas ponownego montażu oparcia fotela rozkładanego zacznij od ustawienia oparcia fotela na ramionach bocznych tak, aby opierał się bezpośrednio nad szczelinami. Następnie ostrożnie podnieś tył, aby dopasować go do wsporników.

Możesz teraz zacząć kłaść oparcie do ciała fotela rozkładanego. Upewnij się, że tył jest idealnie dopasowany do tylnych wsporników. W przeciwnym razie nie będzie można go poprawnie wstawić.

Pociągnij wsporniki blokujące w dół, aby upewnić się, że oparcie jest całkowicie zablokowane na swoim miejscu. Następnie sprawdź, czy prawidłowo naprawiłeś plecy, czy nie.

Aby to zrobić, powoli przesuwaj go z boku na bok. W takim przypadku zobaczysz, czy plecy zostaną usunięte z ciała, czy nie.

Jeśli plecy nie poruszają się i są wystarczająco mocne, oznacza to, że pomyślnie je ponownie zainstalowałeś. Jeśli jednak jeden z boków wydaje się przesuwać, wsporniki najprawdopodobniej nie są prawidłowo zainstalowane z tyłu. Dlatego musisz zdjąć plecy i wykonać te same czynności, co poprzednio.

Trzy różne typy oparcia fotela

Mocowanie oparcia fotela jest łatwe. Jednak procedura ich naprawy czasami zależy od rodzaju używanego fotela rozkładanego. Oto trzy różne rodzaje foteli rozkładanych i krótka instrukcja, jak je naprawić.

Z dźwigniami blokującymi

Jeśli masz fotel rozkładany z oparciem z blokadą, zobaczysz, że wsporniki są zamontowane po bokach i są dość dobrze ustawione. W takim przypadku musisz zablokować krzesło w metalowych drążkach, które są z nim dołączone, jednocześnie odchylając je w dół.

Z zaczepami blokującymi

Mówiąc o fotelach rozkładanych z zapadkami blokującymi, zablokują się one na swoim miejscu po zakończeniu zakładania oparcia. Jeśli uważasz, że oparcie krzesła powinno być twardsze, rozważ usunięcie mocowań wspornika, a następnie ich dokręcenie. Do prawidłowego umieszczenia zakładki w gnieździe zawsze pomocny jest płaski śrubokręt.

Przykręcony do tyłu

Co powiesz na rozkładane krzesła z przykręcanymi oparciami? Najpierw zwróć uwagę na dolną stronę tylnego panelu. Będziesz musiał je trochę poluzować.

Następnie zobaczysz śruby ukryte pod fotelem z rozkładanym fotelem. Więc będziesz musiał je również usunąć.

O czym należy pamiętać o swoim fotelu rozkładanym

Dobrym pomysłem jest posiadanie dobrego miejsca do odpoczynku, a kluczem do tego jest fotel rozkładany. Niemniej jednak posiadanie fotela z rozkładanym fotelem wiąże się z różnymi rzeczami do zapamiętania. W związku z tym należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • Nigdy nie używaj ani nie obsługuj fotela rozkładanego, jeśli jego oparcie nie zostało ponownie zamontowane na jego ciele.
  • Upewnij się, że oparcie krzesła zostało zamocowane i że dźwignie zostały dokładnie zablokowane. W przeciwnym razie byłoby to niebezpieczne.
  • Nie trać nadziei, jeśli te procedury nie zadziałają. Czasami wystarczy tylko ponownie sprawdzić lub poprosić kogoś, kto pomoże ci w pracy z fotelem rozkładanym.
  • Nie próbuj natychmiast naprawiać swojego fotela rozkładanego. Sprawdź najpierw, czy nie ma drobnych problemów, takich jak jedzenie, brud lub zanieczyszczenia, które utknęły na fotelu rozkładanym. Czasami fotele rozkładane muszą być najpierw sprawdzone i wyczyszczone.
  • Zawsze dbaj o swoje bezpieczeństwo. Przećwicz właściwy sposób zdejmowania i ponownego montażu oparcia fotela, aby uniknąć wypadków i obrażeń.
  • Wniosek

    Ludzie muszą mieć miejsce do odpoczynku po ciężkiej pracy, ale nigdy nie powinno ono znajdować się na zepsutym fotelu rozkładanym. W tym artykule problem został już rozwiązany! Po przeczytaniu tego przewodnika, jak naprawić oparcie fotela z odchylanym oparciem, możesz teraz naprawić fotel z odchylanym oparciem i mieć najlepszy komfort w ciągu dnia.