Jak zbudować podkład pod materac z pianki memory?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować podkład pod materac z pianki z pamięcią kształtu, stworzyliśmy najłatwiejszy trzyetapowy przewodnik dla majsterkowiczów! Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko twardego drewna i kilku niezbędnych narzędzi. A co najlepsze, uwzględniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o podkładach z pianki z pamięcią kształtu.

Zalecamy również sprawdzenie, ile czasu zajmuje rozbicie materaca piankowego z pamięcią kształtu. Związek z okresem docierania podkładu i pianki z pamięcią kształtu polega na tym, że ten ostatni dyktuje rzeczywistą strukturę materaca. Dlatego też dobry podkład jest również niezbędny, aby włamać się do łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Jak zbudować podkład pod materac z pianki memory?

Jak zrobić podkład pod materac piankowy z pamięcią kształtu?

Krok 1. Przygotuj materiały

 • Zmierz długość i szerokość materaca piankowego z pamięcią kształtu, aby poznać wymiary całej ramy
 • Wybierz drewno twarde niż miękkie, ponieważ może wytrzymać codzienne użytkowanie
 • Drewno potrzebne do wykonania ramy zależy od dopasowania, które chcesz wykonać na fundamencie
 • Opcja pierwsza oznacza, że ​​łóżko przylega do krawędzi fundamentu, a opcja druga ma materac ułożony w obramowaniu
 • Zmierz trzy poprzeczki w fundamencie, aby zwiększyć stabilność
 • Upewnij się, że rama zewnętrzna ma trochę naddatku lub jest dłuższa niż poprzeczki pośrodku
 • Zmierz wystarczającą ilość drewna na listwy i stopy podstawy materaca
 • Miej dodatkową ilość materiałów na wypadek błędów

Krok 2. Zbuduj drewnianą ramę

 • Zbuduj podstawę materaca dla pianki z pamięcią kształtu, zaczynając od zewnętrznej krawędzi lub ramy
 • Przymocuj prostokątną ramę klejem do drewna i pozostaw do wyschnięcia przed wbiciem gwoździ lub wkrętów
 • Dodaj panele poza ramą, jeśli podstawa ma kołyskę
 • Włóż poprzeczki wzdłuż i przymocuj je klejem do drewna i śrubami
 • Dodaj listwy w poprzek za pomocą kleju i śrub, tak aby poprzeczki znajdowały się pośrodku, a listwy były po obu stronach

Krok 3. Wykończ materac z pianki z pamięcią kształtu

 • Wykończ podstawę łóżka, dodając nogi
 • Znajdź róg, w którym spotykają się boki i przyklej nogi przed przybiciem ich do wykonanej ramy
 • Sprawdź, czy nie ma istniejących gwoździ lub śrub, w które możesz uderzyć podczas mocowania nóg
 • Jeśli podstawa ma kołyskę, odwróć ją najpierw, aby ułatwić instalację
 • Zmierz rozmiar i stabilność podkładu, aby wiedzieć, czy dodasz więcej nóg po bokach, a nie tylko na rogach

Jaki rodzaj podkładu jest najlepszy na materac piankowy z pamięcią kształtu?

Istnieją różne rodzaje podkładów pod materac, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oto kompletny przewodnik po podkładach pod materac. Potrzebujesz podtrzymującej i solidnej podstawy do łóżka z pianki z pamięcią kształtu, aby zapobiec zapadaniu się i utracie struktury. Możesz również użyć podkładu z listew z listwami o grubości około pół cala, ale nie chcesz, aby były oddalone od siebie o więcej niż trzy cale.

W przeciwnym razie potrzebna jest deska do bunkie, aby zapewnić płaską podstawę dla pianki z pamięcią kształtu. Unikaj fundamentów z szerokimi belkami, a nawet sprężyn skrzynkowych w przypadku materaca piankowego z pamięcią kształtu, ponieważ nie zapewnią one idealnego podparcia, aby zapobiec wiotczeniu pianki z pamięcią kształtu. Solidna powierzchnia zachowa integralność pianki z pamięcią kształtu, ale chcesz również promować przepływ powietrza, aby zapobiec zatrzymywaniu ciepła lub wilgoci.

Czy potrzebujesz podkładu pod materac piankowy z pamięcią kształtu?

Nie ma potrzeby posiadania podkładu pod piankę z pamięcią kształtu, ale jej wsparcie ma kluczowe znaczenie dla komfortu i atrakcyjności wizualnej. Jednak nie potrzebujesz specjalnej platformy na materac z pianki z pamięcią kształtu, o ile zapewnia ona wystarczające podparcie zapobiegające zwisaniu. A jeśli Twój obecny fundament tego nie zapewnia, zawsze możesz go zmodyfikować za pomocą listew lub kawałka sklejki.

Czy mogę umieścić materac piankowy z pamięcią kształtu na sprężynie skrzynkowej? Niestety sprężyna pudełkowa jest niekompatybilna z pianką z pamięcią kształtu, ponieważ zwoje pozostawiają przestrzeń, która nie utrzyma łóżka.

Czy mogę umieścić sklejkę pod materacem z pianki memory?

Kawałek sklejki pod łóżkiem z pianki z pamięcią kształtu zapewnia solidną podstawę dla lepszej stabilności rozkładu nacisku. Ale dla większego komfortu i przepływu powietrza rozważ wykonanie kilku otworów w sklejce. Może to pomóc w rozwiązaniu jednej z wad materacy piankowych z pamięcią kształtu: tendencji do spania na gorąco.

Jaka sklejka jest najlepsza na łóżko z pianki z pamięcią kształtu? Chcesz czegoś co najmniej pół cala grubości. Ponadto sprawdź powierzchnię drewna, ponieważ szorstkość może uszkodzić materac.

Czy możesz położyć na podłodze materac piankowy z pamięcią kształtu?

Można położyć materac piankowy z pamięcią kształtu bezpośrednio na podłodze, ponieważ jest to solidna i płaska powierzchnia. Jednak wynikający z tego niski profil może być niezręczny dla większości ludzi. Nadal potrzebujesz ramy i podstawy ze względu na wysokość, chyba że masz ograniczony budżet i nie masz nic przeciwko utracie wysokości do spania.

Wniosek

Dzięki odpowiedniemu podkładowi możesz zapobiec zwisaniu na łóżku z pianki z pamięcią kształtu. Aby podsumować ten samouczek, jak zbudować podstawę materaca z pianki z pamięcią kształtu, zaczniesz od zewnętrznej ramy, następnie kołyski, poprzeczek, listew i na końcu nóg. Właściwy pomiar i odpowiednie materiały będą dyktować ogólną stabilność ramy.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś i życzymy powodzenia w tym projekcie!