Jak naprawić krzesło obrotowe Tropitone?

Krzesło obrotowe Tropitone to jeden z najczęściej używanych mebli w domach i biurach. Jest wygodny, stylowy i trwały. Jednak z biegiem czasu może ulec zużyciu lub uszkodzeniu z różnych powodów, takich jak niewłaściwe użytkowanie, przypadkowe upadki itp.

W tym wpisie na blogu omówimy, jak naprawić krzesło obrotowe tropiton, jeśli z jakiegoś powodu zostało uszkodzone lub zużyte, abyś mógł go używać przez długi czas, nie martwiąc się o jego trwałość.

Jak naprawić krzesło obrotowe Tropitone?

Kroki naprawy krzesła obrotowego Tropitone

W przypadku krzesła obrotowego tropitone, które uległo uszkodzeniu w wyniku niewłaściwego użytkowania, najlepiej wyrzucić stare i kupić nowe. Ale jeśli masz stary mebel w swojej szafie lub garażu, oto kroki, jak naprawić krzesło obrotowe tropitone:

Krok 1. Dokładnie sprawdź, czy nie ma uszkodzeń przed rozpoczęciem naprawy. Podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć wypadków podczas naprawy przedmiotu.

Usuń luźny materiał z powierzchni za pomocą odkurzacza, a także przy użyciu odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice; Pomoże to zapobiec dalszym obrażeniom podczas naprawy spowodowanych odłamkami szkła lub ostrymi krawędziami, które mogą spowodować skaleczenia lub obrażenia.

Krok 2. Użyj śrubokręta wraz z kombinerkami i kluczem do mocowania poluzowanych śrub lub śrub. Wiertarka może być używana do niektórych mebli z drewna, jeśli ma śrubę lub śrubę, która jest wyłamana w otworze, ale zawsze pamiętaj o założeniu okularów ochronnych i rękawic.

Krok 3. Użyj kleju do mocowania luźnych połączeń, takich jak siedzisko krzesła obrotowego za pomocą śrub lub śrub; Pomoże to zapobiec ich tak łatwemu rozpadowi podczas przyszłego użytkowania tego mebla.

Zastosuj wystarczający nacisk przez około pięć minut po nałożeniu kleju, czytając instrukcje naprawy fotela obrotowego tropitone, które można znaleźć w Internecie.

Jak naprawić zardzewiałe krzesło obrotowe?

Krok 1. Nałóż niewielką ilość oleju na zardzewiałe obszary za pomocą starej szmatki.

Krok 2. Użyj papieru ściernego lub wełny stalowej i trochę wody, aby zeskrobać rdzę z siedziska krzesła obrotowego, uważając, aby przy tym nie uszkodzić żadnych plastikowych części. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne podczas robienia tego.

Krok 3. Gdy cała rdza zostanie usunięta i nie pojawiają się już żadne nowe plamy podczas wywierania nacisku tą metodą, użyj zmywacza do farby (jeśli to konieczne) w miejscu, w którym wystąpiła korozja, przed spryskaniem go WD40 i ponownym wytarciem do czysta .

Krok 4. Teraz nałóż podkład na ten obszar, aby zapobiec powtórzeniu się przyszłych problemów, takich jak ten.

Po zakończeniu nakładania podkładu, nałóż jeszcze dwie warstwy farby, aby naprawa wyglądała jak nowa!

Jaka jest najlepsza tkanina na krzesła wiszące?

Mieszanka bawełny może być użyta do najlepszych tkanin do użycia na nosidełku.

Co to są krzesła obrotowe Tropitone?

Krzesła obrotowe Tropitone to meble zaprojektowane specjalnie do użytku na zewnątrz i pokryte tak zwaną tkaniną „tropitone” lub wikliną z żywicy, która po odsłonięciu nie wyblaknie z oryginalnego koloru, tak jak każda inna zwykła plastikowa wiklina pozostawiona na zewnątrz bez ochrony.

W ten sposób krzesła te różnią się od zwykłych mebli do wnętrz, które po pewnym czasie płowieją i łatwo mogą stracić swój pierwotny kolor.

Jak dbać o krzesła obrotowe Tropitone

Ważne jest, aby krzesła obrotowe tropitone były przechowywane w pomieszczeniach ostrożnie w miesiącach zimowych i nie były narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub słonej wody.

A także, jeśli został pozostawiony na zewnątrz na werandzie, musisz je od czasu do czasu wyczyścić, wycierając powierzchnię tych krzeseł, a także usuwając brud i zanieczyszczenia, które mogą gromadzić się podczas siedzenia w twoim otoczeniu.

Jak dbać o krzesło obrotowe Tropitone

Tropitone to materiał, który został specjalnie zaprojektowany, aby oprzeć się żywiołom natury i trwa przez dłuższy czas przy minimalnej pielęgnacji.

Ten rodzaj tkaniny nie wymaga specjalnych zabiegów ani powłok. Aby naprawa wyglądała tak dobrze, jak nowa, należy użyć farby do zakamuflowania małych obszarów, w których są zadrapania i/lub odpryski na powierzchni; pomoże to również zapobiec przedostawaniu się brudu do tych pęknięć, które mogą ostatecznie spowodować więcej uszkodzeń!

Krzesła obrotowe Tropitone mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ze względu na ich trwałość; jest to obecnie jeden z najwygodniejszych mebli ogrodowych dostępnych w lokalnych sklepach dla majsterkowiczów.

Jak wymienić zawiesie na krzesło?

Możesz wymienić nosidło na krzesło na takie, które ma ten sam styl, co twój oryginał, lub możesz zrobić to, co nazywa się „przetkaniem”. Wiąże się to z zabraniem kawałków tkaniny z innych mebli i ponownym nałożeniem ich na obszar, w którym pierwotnie nie było wystarczającej ilości materiału.

Jeśli w ten sposób przymocujesz krzesło obrotowe, upewnij się, że wszystkie powierzchnie są czyste, zanim przejdziesz do kroku drugiego! Nakładaj klej tylko w miejscach, gdzie wymaga naprawy; w razie potrzeby najpierw użyj zmywacza do farby (jeśli to konieczne). Pozostaw klej do wyschnięcia na co najmniej 12 godzin przed ponownym użyciem naprawionego elementu.

Jak zawsze: chroń się, nosząc rękawiczki podczas tych czynności – zwłaszcza podczas nakładania podkładu i farby.