Jak używać woka na kuchence elektrycznej? 3 proste wskazówki dla Ciebie!

Pytasz, jak używać woka na kuchence elektrycznej? Kuchenki lub kuchenki nigdy nie są takie same. Ten gadżet ma nowy i ulepszony design, aby uprzyjemnić czas gotowania wraz ze zmianą pory roku. Jednak każda zmiana zakresu gotowania lub piekarnika wymagałaby zmodyfikowanej wersji kuchenki do urządzenia do gotowania.

Wok jest jednym z najpopularniejszych urządzeń w prawie każdej kuchni.

Jak używać woka na kuchence elektrycznej? 3 proste wskazówki dla Ciebie!

Kiedy miałeś palnik gazowy, gotowałeś na płycie kuchennej z wokiem, ponieważ prawidłowo się układa. Mimo to kuchenka elektryczna zastąpiła palnik gazowy i Twoja kuchnia musi zostać zreorganizowana. Czy można gotować na palniku z wokiem? Musisz przeanalizować cały problem, aby znaleźć najlepszą odpowiedź. Zacznijmy.

2 typy woka

Na całym świecie często używane są dwa rodzaje woków. Oferowane są dwa rodzaje woków: okrągły i płaski. Oba mają przeciwne punkty widzenia, ale zasadniczo świadczą te same usługi, ale z kilkoma niedociągnięciami. Przyjrzyjmy się obu bliżej i przyjrzyjmy się różnicom.

#1. Wok z dołu

Okrągły wok ułatwia łączenie i sprawia, że ​​ciepło dociera do każdej części patelni. Musisz tylko wprowadzić kilka poprawek, aby działał lepiej. Po pierwsze, oznacza to, że będziesz potrzebować metalowego pierścienia do woka, odpowiedniego do zbudowania woka z okrągłym dnem za pomocą palnika elektrycznego.

#2. Nieskazitelny wok

Piec elektryczny jest bardziej odpowiedni do płaskiego woka. Kontakt cieplny jest odpowiedni, a jego położenie na powierzchni jest zachowane. Nie wymaga dodatkowo użycia pierścienia woka do jego stabilizacji. Jak więc używać woka na kuchence elektrycznej?

3 wskazówki dotyczące używania woka na kuchence elektrycznej

Czas nauczyć się korzystać z woka kominkowego. Należy pamiętać, że dostępne są dwa rodzaje pieców elektrycznych: elektryczny piec spiralny i szklano-ceramiczny. Powinieneś wybrać płaski wok z elektrycznym palnikiem wężownicy, który możesz umieścić w misce elektrycznej na górze zwojów. Dzięki temu ciepło rozchodzi się równomiernie po całym woku, dzięki czemu możesz prawidłowo ugotować posiłek. Pod tym względem wok ze stali węglowej jest idealny.

Z drugiej strony okrągły wok jest trudnym w użyciu piecem, ponieważ nie zawsze można go trzymać na kuchence.

Podczas wykonywania pracy musisz zawsze trzymać jeden z uchwytów.

#1. Piec ceramiczny ze szkła

Użyj woka z czerwonym dnem, aby uzyskać najlepsze rezultaty z palnikiem szklano-ceramicznym. Musisz jednak najpierw założyć pierścień woka na palnik i tam go trzymać. Dzięki temu wok na kuchence nie kołysze się. Ponadto zachowana jest przestrzeń między dnem a płytą grzejną pierścienia woka, aby zminimalizować zarysowania. Dlatego nie można używać płaskiego woka na piecu ze szkła ceramicznego.

Innym powodem wyboru palnika ze szkła ceramicznego do okrągłego woka jest to, że jego solidna konstrukcja pozwala mu wytrzymać ekstremalne wahania temperatury bez awarii. Upuszczenie twardego przedmiotu może spowodować pęknięcie. Wok ze stali węglowej nie działa więc na tego rodzaju powierzchni.

#2. Technika grzewcza

Bez względu na to, jaki masz palnik, przed dodaniem oleju musisz podgrzać woka przez 10 minut lub dłużej. Najpierw odwróć, a następnie pozwól, aby olej pokrył cały wok. Gdy olej się rozgrzeje, dodaj wszystkie składniki żywności i wymieszaj do kucharza. Musisz jednak najpierw powoli podgrzać woka, a następnie stopniowo zwiększać temperaturę do lub powyżej 3000 watów. Jeśli po raz pierwszy użyjesz maksymalnego ustawienia grzania, wok może się zniekształcić. Aby gotować różne potrawy na kuchence elektrycznej za pomocą woka, powinien on mieć temperaturę od 145 do 300 stopni.

Sprawdź najlepszego producenta gofrów do wymiany talerzy.

#3. Przyprawa

Jeśli Twój wok jest świeży i nowy, przyprawianie jest niezbędną czynnością. Ponieważ przed pierwszym smażeniem należy go usunąć, aby producent nie zardzewiał części oleju. Cel ten wymaga zastosowania metody.

Zalety używania Woka

Zarówno okrągłe, jak i płaskie woki zapewniają korzyści, które mogą odpowiadać Twoim potrzebom. Wszystko, czego potrzebujesz, to mydło do naczyń i trochę świeżej wody do czyszczenia woka po zakończeniu gotowania, co znacznie ułatwia ten proces. Gdybym był tobą, przeczytaj jakie są zalety gotowania na woku.

Wady korzystania z Woka

Istotnym problemem jest ogrzewanie poniżej temperatury za pomocą kuchenki elektrycznej. Twoje jedzenie będzie bardziej gotowane niż smażone podczas procedury gotowania. Większość woków wymaga 1000-1600 watów, aby zapewnić niezbędne ciepło do gotowania. Kiedy nadejdzie czas, aby zapłacić rachunek za energię, Twoje fundusze będą rzeczywiście nadwyrężone. Aby zrozumieć więcej, poznaj zalety i wady woka.

To okładka!

Po przeczytaniu całego posta już wiesz, jak używać woka na kuchence elektrycznej. Wok to rodzaj węgla drzewnego, żeliwa, aluminium i nieprzywierającej metalowej patelni. Służy do smażenia, gotowania, gotowania na parze, wędzenia i nie tylko w różnych procedurach kulinarnych. Ten garnek nie tylko ułatwia gotowanie dzięki dwóm rodzajom pętelek i patyczków, ale także zapobiega poparzeniom rąk. Aby uzyskać więcej artykułów o kuchence, przeczytaj, jak otworzyć blat kuchenki. Dziękuję za przeczytanie!