Jak czyścić krzesło biurowe w 2 prostych krokach

Jeśli szukałeś w Internecie hasła „jak czyścić krzesło biurowe”, to dobrze trafiłeś. Sprawdź nasz przewodnik krok po kroku dotyczący czyszczenia różnych rodzajów krzeseł biurowych!

To dziwne, jak niewielu z nas zwraca uwagę na nasze krzesła biurowe lub inne rzeczy, których regularnie używamy. Okruchy jedzenia, rozlana kawa i atrament z długopisów mogą gromadzić się, pozostawiając brudne lub poplamione krzesło, które należy dokładnie wyczyścić.

Jak czyścić krzesło biurowe w 2 prostych krokach

Krzesła biurowe mogą łatwo stać się pożywką dla brudu, kurzu, alergenów i zarazków. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z uszkodzenia, dopóki nasze krzesła biurowe nie zużyją się lub są na skraju pęknięcia. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia krzeseł biurowych.

Czyszczenie różnego rodzaju krzeseł biurowych

Krzesła biurowe z siatki

Krzesła siatkowe stają się niezwykle popularne ze względu na ich liczne zalety i współczesne wzornictwo. Niektórzy jednak unikają ich, ponieważ ich czyszczenie wydaje się być trudnym zadaniem.

Krzesła te mają lepszą wentylację niż krzesła tapicerowane lub skórzane, dzięki czemu nie będziesz się pocić. Jak więc czyścić krzesła biurowe z siatki?

Krok 1. Próżnia przy łagodnym ssaniu

Odkurz cały kurz, kłaczki, sierść i inne zanieczyszczenia z góry krzesła na koła. Jeśli nie możesz dotrzeć do tych obszarów odkurzaczem, użyj miotełki lub puszki ze sprężonym powietrzem, aby wyczyścić pomieszczenie.

Krok 2. Wyczyść resztę wilgotną szmatką

Szmata do czyszczenia i mydło do mycia naczyń poradzą sobie z resztą pracy. Możesz użyć bawełnianych wacików, aby dopasować się do wewnętrznych krzywizn krzesła. Po umyciu krzesła wytrzyj je suchą szmatką.

Krzesła biurowe tapicerowane

W dzisiejszych czasach popularne są krzesła z tapicerką z tkaniny. Utrzymują Cię w najlepszym możliwym komforcie, jednocześnie mieszcząc się w Twoim budżecie.

Z drugiej strony tkanina ma tę wadę, że szybko przyciąga brud. Na jego powierzchni bez trudu znajdziesz nawet najmniejszą ilość kurzu.

Jak czyścimy krzesła biurowe z tkaniny?

Krok 1. Odkurzanie brudu i kurzu 

Użycie odkurzacza do wyczyszczenia tapicerowanego krzesła biurowego to pierwszy ruch. Powiemy, że nie próbujesz wycierać rozlanej kawy, ale raczej codzienne zabrudzenia.

Krok 2. Szoruj pianką czyszczącą

Użycie pianki czyszczącej jest teraz idealnym sposobem na czyszczenie krzesła biurowego. Pokryj całą tkaninę pianką i pozostaw na miejscu.

Po kilku minutach musisz usunąć cały brud z krzesła biurowego za pomocą pędzla. Po zakończeniu szorowania trzymaj krzesło w tym samym miejscu, aby wyschło.

Skórzane krzesła biurowe

Ulubionym krzesłem dla kadry kierowniczej jest model standardowy. Nawet podczas długich zmian siedzących te skórzane krzesła są bardzo wygodne i relaksujące.

Upewnij się, że przeczytałeś instrukcję przed rozpoczęciem ich czyszczenia. Są to drogie elementy, które są wyposażone w środki ostrożności, aby zapobiec uszkodzeniu krzesła.

Krok 1. Odkurz i odkurz

W większości przypadków eksperci zalecają odkurzacz do skórzanego fotela biurowego. Utrzymuj łagodne ssanie miękkim włosiem.

Krok 2. Wytrzyj czystą szmatką lub skórzanymi chusteczkami

Skóra szybciej zbiera brud niż inne tkaniny. Z drugiej strony czyszczenie ich czystą szmatką jest łatwe. Najlepsze czyszczenie będzie wykonywane codziennie, z cotygodniową zmianą rutyny za pomocą wody z mydłem.

Jak utrzymać czyste krzesło biurowe?

Utrzymanie czystego krzesła biurowego oznacza, że ​​najlepiej nie jeść lunchu przy biurku. Wycieki należy natychmiast usunąć. Jak najszybciej przetrzyj (nie pocieraj) rozlany płyn wilgotną szmatką, aby zapobiec zabrudzeniu.

Jak dezynfekować śmierdzące krzesło biurowe?

Jeśli twoje krzesło jest stare i śmierdzące, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z wykwalifikowanym sprzątaczem w celu wyczyszczenia go na sucho. Ta metoda czyszczenia bez użycia wody może pomóc w walce z bakteriami powodującymi nieprzyjemny zapach.

Jak czyścić inne części krzesła?

Przy czyszczeniu innych części krzesła wymaga usunięcia kółek i pozbycia się owiniętych wokół nich włosów. Niezbędne jest również czyszczenie śrub i wkrętów w krześle biurowym poprzez zwykłe przetarcie.

Jak usunąć uporczywe plamy?

Środek czyszczący na bazie alkoholu byłby w stanie usunąć wszelkie plamy, jeśli roztwór do mycia naczyń nie zdoła ich usunąć. Jeśli alkohol nie usuwa w pełni plamy, wypróbuj inny środek. Plamy z musztardy, czekolady, atramentu i kawy można usunąć za pomocą dokładnego procesu usuwania plam.

Wniosek

Nawet przy rutynowym czyszczeniu i naprawach krzesło biurowe będzie wymagało wymiany. Według jednego z badań, krzesło biurowe ma żywotność od siedmiu do piętnastu lat. Jeśli Twoje krzesło biurowe zostało uszkodzone lub uległo pogorszeniu uniemożliwiającemu naprawę, nadszedł czas, aby je wymienić.

Pamiętaj, aby przestrzegać tych wskazówek dotyczących czyszczenia po zakupie nowego krzesła biurowego. Jeśli to zrobisz, będzie chroniony przed przedwczesną awarią.

Dobrze utrzymany fotel biurowy może zapewnić najwyższy poziom komfortu podczas pracy. Może to koniec twojego pytania „jak czyścić krzesło biurowe”.