Bezpieczeństwo krzesła 101: Dowiedz się, ile ciężaru może utrzymać krzesło

„Ile ciężaru może utrzymać krzesło” to jedno z pytań, które zadaje się przy podejmowaniu decyzji o wyborze krzeseł, których użyjemy i kupimy. Biorąc to pod uwagę, powinno to być jednym z najważniejszych elementów decyzji. Owszem, krzesło może mieć wszystkie pożądane cechy, ale czy rzeczywiście może cię wesprzeć?

Różne typy krzeseł mają różne udźwigi. Mogą one zależeć od konstrukcji krzesła, użytych materiałów, a nawet od jego funkcji. Nie chciałbyś upaść płasko na podłogę tylko dlatego, że nie wybrałeś właściwego, prawda?

Bezpieczeństwo krzesła 101: Dowiedz się

Co to jest udźwig?

Mówiąc prościej, nośność odnosi się po prostu do tego, ile ciężaru może utrzymać lina. Dotyczy to nie tylko krzeseł, ale także innych mebli, nawet na pojazdach i innych przedmiotach, które utrzymują lub podpierają przedmioty lub ludzi.

Nośność jest bardzo ważna do rozważenia, ponieważ będzie dyktować zakres i funkcjonalność rzeczy. Gdy się pomylisz, inne aspekty mogą w ogóle nie działać, ponieważ ma to na nie wpływ. Podejmij mądrą decyzję i wybierz coś, co może faktycznie wesprzeć Ciebie i to, co robisz.

Czy Twoje krzesło Cię utrzyma?

W przypadku krzeseł nie ma czegoś takiego jak „jeden rozmiar dla wszystkich”. Standardem jest projektowanie ich według średniej wagi człowieka — mówi antropometria. Jednak ze względu na różnice zaprojektowano szeroką gamę krzeseł o różnych nośnościach.

  • Standardowe krzesło biurowe/krzesło komputerowe – Normalnie standardowe krzesło biurowe ma nośność 250 funtów. To wystarczy, aby utrzymać osoby o średniej wadze. Prawdopodobnie pomieści większość pracowników lub osób.
  • Krzesło duże/wysokie/ciężkie – Dla osób spoza spektrum zaprojektowano specjalne krzesła, które mogą utrzymać większy ciężar. Krzesła tego typu mają nośność od 300 do 800 funtów. Są zbudowane z bardziej wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są w stanie wytrzymać zwiększone rozmiary i ciężary.
  • Krzesło duchoweChociaż jego pojemność nie jest tak duża, jak w przypadku ciężkich krzeseł, może utrzymać większą wagę niż standardowe krzesło. Krzesło duchowe może wytrzymać do 400 funtów.
  • Metalowe krzesło – Podobnie ma większą nośność 480 funtów. Brzmi dobrze, ale musisz zdać sobie sprawę, że metalowe krzesło może być tak ciężkie, jak się wydaje.
  • Krzesło akrylowe Tak jak standardowe krzesło, krzesło akrylowe może wytrzymać do 250 funtów.
  • Krzesło do jadalni z drewna – Spośród wszystkich wymienionych krzeseł, to krzesło może wytrzymać najmniejszy ciężar. Jego pojemność to zaledwie 71,3 funta — z obliczeń wynika z 72 × 36 × 1,25 × 0,022 = 71,3.

Dzięki tym wskazówkom dotyczącym nośności krzesła możesz teraz uniknąć uderzenia tyłkiem o zimną i twardą podłogę.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze krzesła

Oprócz udźwigu, oto inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego krzesła dla siebie:

Wysokość krzesła

W przypadku krzeseł o stałej wysokości ważne jest, aby wybrać taki, który Ci odpowiada. Istnieją jednak krzesła z regulowaną wysokością, więc nie musisz się martwić, ponieważ istnieje wiele opcji.

Szerokość krzesła

Nawet przy dużej nośności krzesło nadal nie jest funkcjonalne, jeśli jest dla Ciebie za wąskie. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego szerokość.

Regulacja

Najlepszą opcją siedzenia jest krzesło, które jest regulowane. Bardzo ważne jest, aby można go było przesuwać lub przestawiać zgodnie z własnym komfortem. Wybierz krzesło z regulowanym podparciem lędźwi, podłokietnikami, wysokością oparcia i głębokością siedziska.

Oczywiście krzesło, nawet jeśli jest wytrzymałe i wystarczająco wysokie, szerokie i mocne, nadal nie jest wystarczająco dobre. Istnieją inne czynniki, na które należy również zwrócić uwagę.

Komfort

Czy fotel jest wygodny? Jak długo może cię faktycznie wspierać? Czy będzie regularnie odwracał Twoją uwagę od bólu?

Te pytania powinny pojawić się w Twojej głowie, gdy będziesz przechodzić przez opcje. Jest to ważne zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji o wyborze krzesła do pracy.

Czynniki zdrowotne

Wierz lub nie, ale ergonomiczne krzesła mogą zapewnić korzyści zdrowotne, takie jak wspomaganie trawienia, poprawa krążenia krwi, a nawet zmniejszenie stresu. Pomoże również zapobiegać przyczynom bólu mięśniowo-szkieletowego.

Wydajność

Czy krzesło sprawi, że będziesz produktywny czy rozproszony? Dobre siedzenie sprawi, że będziesz się mniej martwić. Dlatego właściwe siedzenie odgrywa kluczową rolę w wydajności pracownika.

Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze krzesła dla siebie.

Wniosek

Wybór najlepszego krzesła nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę tylko wiele czynników i specyfikacji, a wiesz, że trudno jest je skomponować na jednym krześle. Dlatego powinieneś rozważyć swoje wybory na wszystkie możliwe sposoby.

Wiedza o tym, ile ciężar może utrzymać krzesło, to tylko jeden z kroków, które musisz zrobić. Zawsze dobrze jest polegać na rzeczach, które mogą cię wesprzeć, prawda? Miłego siedzenia!