Jak przeszczepić hibiskusa w 3 prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przeszczepić hibiskus? Znany również jako różany malwa, hibiskus z pewnością doda koloru i życia Twojemu ogrodowi. Kwiaty w kształcie trąbek tej rośliny występują w różnych kolorach, w tym czerwonym, żółtym, różowym, pomarańczowym, brzoskwiniowym, koralowym i białym.

Fakty o hibiskusie, które mogą Cię zaskoczyć

Czy wiesz, że w Chinach do polerowania butów używa się hibiskusa? Istnieje około 250 gatunków ziół, krzewów i drzew należących do tego rodzaju roślin kwitnących i są one głównie uprawiane w obszarach tropikalnych na całym świecie.

Jak przeszczepić hibiskusa w 3 prostych krokach

Hibiskus reprezentuje różne znaczenia kulturowe

Roślina ta jest również kojarzona z różnymi symbolami kulturowymi. Kwiaty hibiskusa symbolizują piękno, młode kobiety, bogactwo, sławę i chwałę. W epoce wiktoriańskiej kobiety, którym dano kwiaty hibiskusa, uważano za piękne.

To dobra herbata

Jeśli nigdy nie próbowałeś herbaty z hibiskusa, tracisz. Najpopularniejszą odmianą Hibiskusa używaną do robienia herbaty jest Hibiscus sabdariffa. Jej czerwone kwiaty są również znane ze swoich korzyści zdrowotnych, dlatego są powszechnie stosowane jako suplement diety.

Może być stosowany w leczeniu chorób

Starożytni Egipcjanie pili herbatę z hibiskusa, aby obniżyć temperaturę ciała, promować diurezę oraz leczyć choroby serca i nerwów. Z drugiej strony Afrykanie używali go jako lekarstwa na zaparcia, raka, choroby wątroby i przeziębienia. W Iranie hibiskus stosuje się do obniżania wysokiego ciśnienia krwi, a także poziomu cholesterolu.

Miazgi z liści rośliny można wykorzystać do leczenia ran na skórze. Według badań hibiskus może również mieć potencjał w leczeniu raka i promowaniu utraty wagi.

Możesz zrobić z tego linę i papier

Czy wiesz, że z tej rośliny można również zrobić papier? Jest to jednak możliwe tylko w przypadku Hibiscus cannabinus, a nie innych odmian Hibiscus. Poza tym hibiskus jest również używany w różnych obszarach, takich jak architektura krajobrazu i liny oraz budownictwo.

Jak przeszczepić hibiskus

Przeszczep najlepiej wykonać, gdy kwiaty zaczną blaknąć. Zwykle hibiskus kwitnie do końca sierpnia lub września.

Kiedy już przy tym jesteś, wykonaj przeszczep od końca sierpnia do końca października. Wysokie temperatury i nadmierne nasłonecznienie mogą powodować stres dla rośliny.

Krok 1: Wybierz odpowiednią lokalizację

Wybierz lokalizację, która odpowiada potrzebom Twojej rośliny hibiskusa. Nie rozwijają się na obszarach o zbyt dużym cieniu i stojącej wodzie. Pod względem ekspozycji na słońce wymagają co najmniej 6 do 7 godzin dziennie.

Ponadto unikaj przenoszenia ich na obszary, które są narażone na stałe wiatry. Hibiskus uwielbia światło słoneczne i ciepłe otoczenie. Ponadto rozwijają się na dobrze przepuszczalnych glebach.

Krok 2: Przygotuj transfer

Odetnij 1/3 gałązek, aby utrzymać pożywienie blisko najsilniejszych części rośliny. Kopać prosto w dół wokół rośliny w sposób okrężny – około 1 stopy na cal średnicy pnia.

Unikaj kopania pod skosem, aby nie uszkodzić korzeni. Podnoś roślinę powoli, aby zapobiec uszkodzeniu korzeni. Upewnij się, że wokół korzeni masz jak najwięcej ziemi. Ponadto owinąć korzenie płótnem ogrodniczym i sznurkiem i związać.

Krok 3: Przenieś hibiskusa

Wykop dół z luźną ziemią do odwodnienia w nowym miejscu. Przenieś roślinę do dziury i wypełnij ją ¾ brudem. Zwilż glebę wodą i ubij ją, aby wypchnąć ewentualne kieszenie powietrzne.

Co 2 dni w ciągu pierwszych 6 tygodni po przesadzeniu należy dokładnie podlewać roślinę. Pamiętaj, aby wyschło pomiędzy tymi dniami.

Zalety korzystania z hobbystycznej szklarni

Tunel hobbystyczny to doskonały wybór do uprawy roślin poza sezonem. Nie wszystkie rośliny rosną przez cały rok. Niektóre rośliny przetrwają tylko wiosną, zimą, latem lub jesienią.

Jednak szklarnie hobbystyczne umożliwiają uprawę roślin o każdej porze roku. Pozwala uprawiać rośliny, które nie rozwijają się w Twoim klimacie. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym zawsze jest zimno, nadal możesz uprawiać rośliny tropikalne i uzyskiwać lepsze wyniki.

Dodatkowo hobbystyczny tunel foliowy chroni Twoje rośliny przed naturą, szkodnikami i innymi rzeczami, które utrudniają wzrost Twojej rośliny. Jest to zadaszony budynek, który zapobiega niszczeniu roślin przez mrozy, zbyt duże upały, nadmierny deszcz, silne wiatry i inne czynniki pogodowe.

Ponadto wydłuża sezon wegetacyjny, co skutkuje większą ilością produkcji i lepszą jakością. Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym szklarnie stają się coraz lepsze, zapewniając najlepsze schronienie dla Twoich roślin.

Wniosek: jak sadzić hibiskus

Hibiskus rozwija się w temperaturach od 60 do 90 stopni Fahrenheita. Nie mogą przetrwać w temperaturach poniżej 32 stopni Fahrenheita. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie zwykle jest zimno, apolitunnel to świetna inwestycja.

Hibiskusa można uprawiać o każdej porze roku – nawet zimą. Korzystając ze szklarni, możesz kontrolować temperaturę, której potrzebują twoje rośliny hibiskusa, aby przetrwać i wydać najlepsze kwiaty.

Teraz, gdy masz już pomysł na przeszczepienie hibiskusa, możesz przenieść swoje rośliny hibiskusa do hobbystycznego tunelu foliowego, aby uzyskać lepszą ochronę i lepszy wzrost.