Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka ciężarówki? Najlepsze wskazówki

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka ciężarówki, musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki. Podobnie jak same łóżka, ciężarówki różnią się wielkością. Musisz zmierzyć swój pojazd i zmierzyć łóżko, aby uniknąć problemów.

Rozmawialiśmy o tym, jak przymocować materac do bagażnika dachowego dla właścicieli samochodów lub SUV-ów. Ale jeśli masz ciężarówkę, jest znacznie lepiej, ponieważ możesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby przewieźć materac. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka ciężarówki? Najlepsze wskazówki

Jaki rozmiar materaca pasuje do łóżka ciężarówki: przewodnik po idealnym rozmiarze

Rozmiar łóżka ciężarówki

Jak wspomniano wcześniej, niesprawiedliwe będzie podawanie konkretnych wymiarów materaca, który będzie pasował do łóżka ciężarówki. Zamiast tego zalecamy, aby najpierw zmierzyć ciężarówkę, aby upewnić się, że uzyskasz najlepsze dopasowanie podczas przenoszenia materaca. Jak uzyskać pomiar skrzyni ciężarówki?

Chcesz uzyskać długość skrzyni ładunkowej, mierząc od środka tyłu do przodu. Należy położyć nacisk na sprawdzenie tylnej klapy tak, jak powinna być podniesiona, ponieważ nie chcesz uwzględniać pomiaru nadkoli. Różne pickupy mogą mieć dłuższą lub krótszą skrzynię, więc chcesz mieć pewność, że Twój materac będzie wygodnie pasował do swojej długości.

Rodzaj materaca

Mając wymiary łóżka ciężarówki, możesz łatwo znaleźć dla niego najlepszy materac. Możesz wybierać spośród łóżek sprężynowych, powietrznych lub piankowych zgodnie z własnymi preferencjami i po rozważeniu kilku czynników. Na przykład nie jest powszechne stosowanie materaca sprężynowego na łóżku ciężarówki ze względu na jego dodatkową wagę.

Sprężyny w środku są dość nieporęczne, co sprawia, że ​​łóżko jest trudniejsze do umieszczenia w skrzyni ciężarówki. A co z materacami piankowymi? Ten materiał jest doskonały, ponieważ można go skompresować, aby zminimalizować ogólną masę.

Wreszcie, innym typem, który może ładnie pasować na łóżku ciężarówki, jest materac dmuchany. Jest to najlżejsze łóżko i możesz opróżnić produkt, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Jedyną możliwą wadą do rozważenia jest to, że musisz być ostrożny podczas transportu w ciężarówce, ponieważ nie chcesz przypadkowo przebić materiału.

Czy łóżko typu queen-size zmieści się w łóżku ciężarówki?

Materac typu queen-size powinien dobrze pasować do ciężarówek, pickupów, a nawet furgonetek, nawet spoczywających na nadkolach. Musisz jednak zastanowić się, czy przesuniesz również sprężynę i ramę, ponieważ nie chcesz mieć łóżka na boku przez długi czas tylko po to, aby zaoszczędzić miejsce. Pamiętaj, że idealną orientacją do przesuwania dowolnego materaca jest płasko w poziomie.

A co z materacem king size? Będąc bardziej obszernym niż królowa, będziesz potrzebować odpowiedniej ciężarówki, aby wygodnie przenieść ten materac. Możesz zdecydować się na oparcie go o bok z opuszczoną klapą tylną, ale będzie to wymagało więcej wysiłku, aby zapewnić, że pozostanie na swoim miejscu podczas podróży.

Trzeba też pamiętać, aby nie robić niczego, co może powodować wgniecenia lub zagniecenia materiału. Jeśli musisz przewieźć wiele przedmiotów, rozsądniej jest wynająć ciężarówkę do przeprowadzek, a nawet profesjonalnych przeprowadzków. Za dodatkową opłatą odbiorą materac, a nawet ustawią go w nowym miejscu.

Czy pełnowymiarowy materac zmieści się w łóżku ciężarówki?

Niektóre pełnowymiarowe modele z materacami powietrznymi mogą wygodnie zmieścić się w łóżku ciężarówki. Należy jednak pamiętać, że standardowy pełnowymiarowy materac ma wymiary 53 na 75 cali. Nadkola w pickupie sprawią, że ten rozmiar nie będzie leżał płasko na skrzyni ciężarówki.

Jeśli tak jest, chcesz ustawić łóżko pod takim kątem, aby jedna strona znajdowała się w nim, a druga mogła spoczywać na przeciwległej poręczy łóżka. Niektórzy ludzie mają również swój materac w poprzek obu barierek łóżka, ale łatwiej będzie go załadować pod kątem, gdy nadejdzie czas, aby dostać materac później. Na koniec zalecamy związanie łóżka za pomocą sprężyny skrzynkowej podczas transportu, aby dodatkowo ustabilizować ładunek podczas transportu.

Jaki rozmiar materaca znajduje się w sypialnej ciężarówce?

Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, nadal możesz wygodnie spać w kabinie sypialnej ciężarówki lub w kabinie sypialnej. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre firmy produkujące materace oferują materace o wymiarach właściwych dla tego przedziału. Możesz oczekiwać materacy certyfikowanych do użytku w ciężarówkach o wymiarach 35 na 79 cali, 32 na 79 cali, 36 na 76 cali, 38 na 80 cali i 42 na 80 cali.

Powinno być również możliwe uzyskanie łóżka na zamówienie, jeśli kabina sypialna ma określony rozmiar. A co z prześcieradłami na te materace? Doświadczeni kierowcy ciężarówek zalecają używanie podwójnego XL lub nawet standardowego prześcieradła do podwójnego łóżka.

Wniosek

Potrzebujesz przetransportować swoje łóżko z miejsca na miejsce? Zanim załadujesz swój pickup, czy wiesz, jaki rozmiar materaca mieści się w łóżku ciężarówki? Można oczekiwać, że większość łóżek do rozmiaru queen-size będzie dobrze działać.

Należy jednak pamiętać, że każdy model ciężarówki różni się wielkością skrzyni ładunkowej. Sam materac może również wykorzystywać określone materiały, które mogą zwiększyć jego ogólną objętość. Polecamy łóżko piankowe lub dmuchane do łóżek ciężarowych, ponieważ można je skompresować.