Jaki jest rozmiar poszewki na poduszkę w rozmiarze king?

Odpowiedź na pytanie, jaki jest rozmiar poszewki na poduszkę king size, to 20 na 36 cali. Pomocne będzie zapoznanie się z rozmiarami poszewek na poduszkę, aby upewnić się, że dopasujesz ją do swojej poduszki. W przeciwnym razie, jeśli zrobisz coś za dużego, poduszka zgubi się i zmarnujesz poszewkę, jeśli jest za mała.

Jeśli nie masz pewności, czy twoja poduszka jest w rozmiarze king size, musisz ją poprawnie zmierzyć. Wymiary poduszki ułatwią zakup poszewki i wkładu do poduszki. Możesz również przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o rozmiarach.

Jaki jest rozmiar poszewki na poduszkę w rozmiarze king?

Jak duża jest poszewka na poduszkę w rozmiarze king size?

Wymiary poszewki na poduszkę w rozmiarze king size to 20 na 36 cali, co zapewnia wygodne dopasowanie, ale są też poszewki na poduszki w rozmiarze 21 na 37 cali. Każdy rozmiar zapewnia idealne dopasowanie do poduszki w rozmiarze king-size, ale należy pamiętać, że producenci we Włoszech mogą mieć inną poszewkę na poduszkę w rozmiarze king-size, aby pasowała do poduszki w rozmiarze king size. Jak każdy rodzaj poduszek, niektóre marki mogą mieć odchylenia od tych pomiarów, więc przed zakupem pokrowca należy sprawdzić metkę poduszki, aby uniknąć kłopotów z dopasowaniem.

Można się spodziewać, że poszewka typu king-size jest największa spośród innych rozmiarów, takich jak standard i queen. Dlatego możesz go używać tylko na innej poduszce w rozmiarze king size lub dokonać pewnych korekt, jeśli musisz pokryć inny rozmiar poduszki. Jak duże są inne poszewki na poduszki?

Jak duża jest poszewka na poduszkę w standardowym rozmiarze?

Standardowa poszewka na poduszkę ma zwykle wymiary 20 na 26 cali. Można go używać na poduszkach o tradycyjnych rozmiarach, o ile producent jest odpowiedni do rozmiarów swoich produktów. Jeśli twoja poszewka na poduszkę ma trochę dodatkowego materiału, możesz również pokryć poduszkę w rozmiarze queen standardową poszewką na poduszkę.

Jak duża jest poszewka na poduszkę w rozmiarze queen?

Jeśli nadal uważasz, że standardowe poduszki są ograniczające, możesz zdecydować się na poduszki w rozmiarze queen. Używają poszewki na poduszkę o wymiarach 20 na 30 cali, która jest nieco mniejsza niż poduszki typu king size. Możesz również dopasować tę poszewkę do innych rodzajów poduszek, o ile wykończenie nie jest zbyt luźne.

Należy podkreślić, że wymiary te są zbliżone do rozmiarów odpowiednich poduszek. Dlatego możesz również rozważyć pozostawienie cala naddatku, jeśli uważasz, że dopasowanie jest zbyt ciasne. Musisz wziąć pod uwagę materiał poduszki i jej pulchność, aby zapewnić dobre dopasowanie.

Jaki jest rozmiar specjalnych poszewek na poduszki?

Oprócz standardowych poszewek na łóżka, które są dostępne w rozmiarach króla, królowej i standardowych, inne rodzaje poduszek wykorzystują specjalne poszewki na poduszki. Pomocne będzie zmierzenie szerokości i długości poduszki, aby wcześniej znaleźć najlepiej dopasowaną poszewkę na poduszkę. Ponadto możesz przydzielić naddatek w materiale zgodnie z rodzajem poduszki.

Rzuć poszewkę na poduszkę

Poduszki do rzucania są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, ale najpopularniejsze z nich mają wymiary 20 na 20 cali. Możesz spodziewać się różnych rozmiarów, a także różniących się tkaniną, z której korzystają. Można nawet powiedzieć, że największą różnorodność oferują poszewki narzuty, wśród których poszewki na poduszki są poszewkami dekoracyjnymi.

Poszewka na poduszkę w euro

Inną popularną poduszką dekoracyjną jest poduszka Euro. Istnieją również różne rozmiary poszewek na poduszki Euro, ponieważ poduszki Euro są poduszkami kwadratowymi, które również występują w różnych wymiarach. Jednak najczęstszy ma wymiary 26 na 26 cali.

Poszewka podróżna

Poduszki podróżne to zazwyczaj poduszki w kształcie litery C, ale zdarzają się też poduszki prostokątne. W przypadku poszewek podróżnych również nie ma określonego wymiaru, ale można znaleźć pokrowce o wymiarach 12 na 17 cali. Sama pokrywa również jest zazwyczaj nieusuwalna.

Rodzaje materiałów na poszewki

Oprócz różnych rozmiarów, kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze poszewki na poduszkę jest użyty materiał. W końcu masz z nim bezpośredni kontakt, więc powinien być przyjemny w dotyku. Chcesz również, aby nie pozostawiał śladów na twojej twarzy (wszyscy tam byliśmy).

Bawełna

Najpopularniejszą poszewką na poduszkę jest bawełna. Ten materiał jest oddychający i chłonny, dzięki czemu jest idealny do wygodnego snu. Jednak bawełna może się zwijać i może powodować ślady na skórze, gdy leży na niej przez dłuższy czas.

Satyna i jedwab

Jeśli chodzi o luksus, na pierwszym miejscu znajdują się satynowe i jedwabne poszewki na poduszki. Gładkie odczucie nie pozostawia zagnieceń na Twojej skórze. Jednak takie miękkie materiały są trudne do prania i konserwacji.

Nylon

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz rozważyć nylonowe poszewki na poduszki. Te dobrej jakości mogą czuć się równie dobrze jak satyna. Jednak wadą tego materiału jest to, że nie zapewnia dobrego przepływu powietrza.

Wniosek

Oprócz samej poduszki musisz również znać rozmiary różnych poszewek na poduszki. Na przykład, jaki jest rozmiar poszewki na poduszkę w rozmiarze king size? Ta poszewka zwykle ma wymiary 20 na 36 cali, podobnie jak sama poduszka, ale niektóre marki oferują również poszewki na poduszki o wymiarach 21 na 37 cali za zasiłek.

Pomogłoby, gdybyś miał najlepiej dopasowaną poszewkę na poduszkę w rozmiarze king size na poduszkę, aby nie była zbyt ciasna ani zbyt luźna. Twoja poduszka w rozmiarze king size również może mieć inny wymiar niż te standardowe. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej sprawdzić swoją metkę przed zakupem poszewki na poduszkę we Włoszech, niezależnie od nazwy jej rozmiaru.