Jak długo trwa poduszka z pianki memory?

Odpowiedź na pytanie, jak długo wytrzyma poduszka z pianki z pamięcią kształtu, to od dwóch do trzech lat. Oczywiście każdy czas trwania będzie się różnić w zależności od jakości materiału i sposobu jego użycia. Jednak to imponujący czas na poduszkę.

Przewaga poduszki z pianki z pamięcią kształtu nad innymi materiałami polega na tym, że jest ona wyjątkowa dla każdego użytkownika. Musisz jednak wiedzieć, kiedy go wymienić, aby w pełni wykorzystać tę jakość. W tym artykule dowiesz się również, jak przedłużyć trwałość poduszki z pianki zapamiętującej kształt.

Jak długo utrzymują się poduszki z pianki memory

W zależności od jakości pianki i sposobu jej użycia, można oczekiwać, że poduszka z pianki z pamięcią kształtu będzie trwać od dwóch do trzech lat. Jest to dość imponujące w porównaniu z innymi materiałami na poduszki, zwłaszcza że poduszki z pianki z pamięcią kształtu potrzebują trochę czasu, aby stracić swoją formę. Oznacza to, że możesz go używać przez długi czas, nie odczuwając żadnych niedogodności w podparciu i wygodzie.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu mogą być rozdrobnione lub jednoczęściowe. Rozdrobnione poduszki z pianki z pamięcią kształtu w końcu staną się nierówne, a na jednoczęściowych poduszkach z pianki z pamięcią pojawią się wgniecenia. Obie poduszki są również podatne na rozwój pleśni, jeśli zmoczą się i nie wyschną całkowicie.

Kiedy wymienić poduszkę z pianki memory

Jak wspomniano wcześniej, zauważysz grudki na podartych poduszkach z pianki z pamięcią kształtu i wgłębienia na jednoczęściowych poduszkach z pianki z pamięcią kształtu. Możesz spróbować ponownie rozłożyć grudki farszu lub dać piance kilka ciosów, aby przywrócić im kształt. Jeśli tego nie zrobisz, czas wymienić poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ materiały już się zepsuły.

Może się to zdarzyć od 18 do 26 miesięcy, w zależności od różnych czynników. Możesz także ćwiczyć odpowiednią pielęgnację i konserwację poduszek z pianki z pamięcią kształtu, aby utrzymać je w nieskazitelnych warunkach. Na przykład czyszczenie punktowe raz w miesiącu, czyszczenie gruntowne co dwa miesiące i odkurzanie poduszki raz w tygodniu.

Chcesz również zapobiec gromadzeniu się potu, olejów, brudu i innych nieprzyjemnych rzeczy na poduszce z pianki z pamięcią kształtu. Użyj odpowiedniej poszewki na poduszkę, którą będziesz wymieniać tak często, jak będzie to potrzebne. Wreszcie, unikaj wystawiania poduszki na działanie wilgoci i wilgoci, aby przedłużyć jej żywotność.

Pielęgnacja poduszki z pianki memory

Poniżej znajduje się bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak dbać o poduszkę z pianki zapamiętującej kształt. Pamiętaj, że częste pranie nie jest konieczne, ponieważ może to uszkodzić materiał, dlatego najlepiej jest wiedzieć, jak praktykować higienę poduszek poprzez czyszczenie miejscowe i usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Najlepiej byłoby przeczytać idealny sposób prania poduszki z pianki zapamiętującej kształt, aby wydłużyć jej trwałość.

Jak rozpoznać czystą poduszkę z pianki zapamiętującej kształt

Wycieki

Czasami nie trzeba myć poduszki z pianki z pamięcią kształtu, a wystarczy celować w określone obszary. Mogą to być plamy lub plamy, które chcesz natychmiast usunąć, aby zapobiec gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów i patogenów. W zależności od bałaganu możesz sobie poradzić gąbką i łagodnym detergentem i delikatnie pocierać obszar okrężnymi ruchami przed wysuszeniem poduszki na powietrzu.

Krew lub wino

Jeśli właśnie rozlałeś coś na poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, najpierw użyj ręcznika, aby wchłonąć płyn. A co z trudnymi plamami? Krew, wino lub mocz zwierząt domowych będą wymagały innych składników czyszczących. Możesz osuszyć plamę z krwi lub wina nadtlenkiem wodoru przed spryskaniem obszaru wodą i wcieraniem go.

Mocz

Możesz również zmieszać wodę utlenioną z sodą oczyszczoną i octem na mocz zwierząt domowych. Chcesz usunąć nieprzyjemny zapach, więc pozostaw mieszankę na obszarze na noc przed osuszeniem zimną wodą. Należy położyć nacisk na to, aby poduszka całkowicie wyschła podczas czyszczenia punktowego.

Jak prać poduszkę z pianki memory

Czyszczenie punktowe raz w miesiącu i odkurzanie raz w tygodniu powinny utrzymać poduszkę z pianki zapamiętującej kształt w czystości. Zapobiegnie to gromadzeniu się bakterii w łóżku i alergenów, takich jak sierść i roztocza. Jednak co dwa miesiące chcesz dokładnie wyczyścić poduszkę, myjąc ją.

Sprawdź etykietę na poduszce, czy może trafić do pralki lub suszarki. Zazwyczaj zalecanym sposobem mycia jest ręczne, bez użycia ostrych środków czyszczących i wybielaczy. Pamiętaj, że pianka memory jest delikatna, a nawet wykręcanie jest szkodliwe, dlatego poduszkę należy tylko delikatnie szorować.

Napełnij wannę letnią wodą i delikatnym detergentem, aż zrobi się mydlany. Zanurz piankę i wyciśnij ją, aby została również wyczyszczona od wewnątrz. W razie potrzeby wyszoruj powierzchnię i spuść wodę z mydłem do spłukania, a następnie kilkakrotnie wyciśnij piankę do czystej wody, aż będzie wolna od piany, zanim całkowicie wyschnie.

Wniosek

Poduszki z pianki memory zawsze będą wyróżniać się spośród innych materiałów ze względu na wyjątkowy komfort i wsparcie. Ale jak długo wytrzyma poduszka z pianki z pamięcią kształtu? W zależności od jego jakości oraz sposobu użytkowania i konserwacji może trwać do trzech lat.

Chcesz chronić swoją poduszkę przed zużyciem, wilgocią i wilgocią, dlatego zawsze używaj poszewki na poduszkę. Warto również wiedzieć, jak punktowo czyścić poduszkę, aby zachować higienę poduszek. Co więcej, dokładnie czyść poduszkę z pianki zapamiętującej kształt co dwa miesiące, aby uniknąć gromadzenia się nieprzyjemnych rzeczy, delikatnie myjąc ją ręcznie.