Jak spakować nakładkę na materac z pianki memory? 2 proste kroki!

Nauka pakowania nakładki na materac z pianki z pamięcią kształtu jest łatwa, a zrobisz to w dwóch krokach. Jeśli jesteś zaznajomiony z pakowaniem materacy piankowych z pamięcią, proces jest podobny. Co więcej, najlepiej byłoby, gdybyś nigdy nie przeoczył dodatkowej pielęgnacji nakładki na materac, nawet jeśli jest ona cieńsza niż Twój materac.

Na przykład należy go najpierw wyczyścić przed umieszczeniem w torbie. Zapewni to, że żaden brud nie zostanie zapakowany w nakładkę po jej zapakowaniu. Warto również zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, aby uniknąć uszkodzenia pianki z pamięcią kształtu.

Jak spakować nakładkę na materac z pianki memory? 2 proste kroki!

Jak spakować materac nawierzchniowy z pianki memory w domu

Krok 1. Podłącz odkurzacz

Przygotuj się do podłączenia odkurzacza, usuwając wszystkie akcesoria z nakładki na materac. Następnie wybierz plastikową torbę, która najlepiej pasuje do twojego rozmiaru nakładki i umieść ją w środku. W zależności od używanej torby musisz ją zapiąć.

Dodatkowo wzmocnij krawędzie taśmą klejącą, aby zapewnić dobre uszczelnienie. Po zakończeniu przyklej zawór worka próżniowego do plastikowego worka i wykonaj w nim otwór, aby otrzymać ten pierwszy. Ponownie uszczelnij otwór, aby zapewnić szczelność nakładki na materac.

W tym momencie możesz rozpocząć odkurzanie, aby spłaszczyć torbę i nakładkę na materac. Należy jednak upewnić się, że sam nakładka leży płasko na podłodze, aby równomiernie podtrzymywać kompresję. Jeśli nie ma konkretnych wskazówek od producenta, możesz nawet chodzić po nakładce, aby przyspieszyć proces.

Krok 2. Rzuć i zawiąż

Teraz, gdy masz płaską nakładkę na materac, zacznij ją zwijać, wciąż w pozycji poziomej. W środku nie powinno być powietrza i możesz utrzymać próżnię, gdy toczysz się, aby zassać wypychane powietrze. Gdy topper jest ciasno zwinięty, trzymaj go razem z paskami zapadkowymi.

Pomocną wskazówką jest umieszczenie cienkiej wyściółki między torbą a paskami zapadkowymi, dzięki czemu nawet jeśli mocno zawiążesz nakładkę, pasek się nie przebije. I to wszystko! Właśnie spakowałeś nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu w domu do przechowywania lub transportu.

Podobnie jak materac, możesz umieścić go w pudełku jako dodatkowe zabezpieczenie na czas podróży lub przechowywania. Jednak większość producentów zaleca, aby nigdy nie ściskać żadnego materiału piankowego z pamięcią kształtu dłużej niż dwa miesiące, aby uniknąć uszkodzenia jego formy. Chcesz również od czasu do czasu wietrzyć swój nakładkę i ćwiczyć ostrożność podczas transportu lub przechowywania.

Jak przechowywać materac nawierzchniowy z pianki memory

Teraz, gdy znasz tajniki kompresji materaca z pianki z pamięcią kształtu, możesz go bezpiecznie przechowywać lub wysyłać. Jeśli chodzi o przechowywanie, należy pamiętać o kilku wskazówkach. Upewnij się, że nakładka jest dokładnie wyczyszczona, ponieważ trzymanie jej z brudem i innymi zanieczyszczeniami może uszkodzić piankę z pamięcią kształtu.

Co robić

Odkurz go, aby pozbyć się nagromadzonego kurzu i usuń plamy, jeśli są. Po zakończeniu dokładnie wysusz nakładkę, ponieważ wilgoć może prowadzić do pleśni i pleśni. Na koniec postępuj zgodnie z powyższym przewodnikiem, aby kompresować i uszczelniać próżniowo nakładkę na materac.

Czego użyć

Jakiej torby do przechowywania użyć? Możesz użyć torby do przechowywania materaca lub worków zamykanych próżniowo. Niektóre nakładki mają nawet własne torby do przechowywania.

Jak długo przechowywać

Jak długo należy przechowywać nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu? Pianka z pamięcią kształtu może tworzyć szczeliny podczas długich okresów zwijania, dlatego należy ją wyjmować z magazynu dwa razy w roku. Jednak niektóre produkty mogą być dłużej przechowywane i niezależnie od tego wrócą do swojej prawidłowej postaci.

Czy można złożyć nakładkę na materac z pianki memory?

O ile producent nie zezwala na składanie, lepiej zamiast tego zwinąć nakładkę z pianki zapamiętującej kształt. Składanie może deformować piankę z pamięcią kształtu z powodu nacisku na zagięcia. I przez dłuższy czas twoja nakładka może nie powrócić do swojej naturalnej struktury; w końcu materace z pianki z pamięcią kształtu mają zwykle grubość od jednego do czterech cali.

Czy powinieneś odwrócić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu?

A co z odwracaniem nakładek na materac z pianki z pamięcią kształtu? Odwracanie jest powszechną praktyką w przypadku niektórych produktów piankowych z pamięcią kształtu, ponieważ może pomóc w rozłożeniu nacisku w całym materiale. Nie dotyczy to jednak nakładek, ponieważ niektóre z nich mają specjalne dno, które zabezpiecza je na miejscu.

Kiedy należy wymienić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu?

Odwrócenie go spowoduje utratę przyczepności i nie będziesz mieć wygodnej powierzchni do leżenia. A co z zamiennikami? Nakładki na materace z pianki z pamięcią kształtu zazwyczaj mają żywotność od trzech do pięciu lat, w zależności od jakości i użytkowania.

Jeśli zauważysz, że budzisz się z bólem ciała lub jeśli nakładka ma wgniecenia lub grudki, najlepiej założyć, że wymaga wymiany. Niemniej jednak ćwiczenie odpowiedniego czyszczenia i ściskania powinno pomóc w maksymalnym wykorzystaniu toppera. Na koniec zawsze sprawdzaj etykiety podczas wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia materiału.

Wniosek

Skoro już spakowałeś materac, jak poradzisz sobie z nakładką? Musisz wiedzieć, jak prawidłowo zapakować materac nawierzchniowy z pianki z pamięcią kształtu do przechowywania lub transportu. Proces jest podobny do materacy piankowych z pamięcią kształtu, w których nakładkę należy wyczyścić przed włożeniem jej do plastikowej torby.

Po zakończeniu podłącz zawór i zacznij kompresować. Podczas zwijania płaskiej nakładki możesz mieć włączone odkurzanie, aby zapewnić jej szczelność. Następnie zwiąż topper razem z paskami zapadkowymi i gotowe!