Jak zwinąć materac w najlepszy sposób?

Wiedza o tym, jak zwijać materac, jest łatwa i nieskomplikowana dzięki zastosowaniu pasków zapadkowych. Porozmawiaj o kilku sztuczkach, aby upewnić się, że nie uszkodzisz materiału podczas walcowania. A jeśli masz do czynienia z pianką z pamięcią kształtu, możesz również nauczyć się toczyć po skompresowaniu.

Zwijanie materaca jest cenną umiejętnością, ponieważ w końcu zrobisz to podczas przenoszenia lub przechowywania łóżka. Jednak lubimy podkreślać wagę sprawdzania metki materaca. Czy powinieneś złożyć czy zwinąć łóżko?

Jak zwinąć materac w najlepszy sposób?

Jak zwijać materac w domu

Użyj pasków

Rolowanie jest zazwyczaj bardziej preferowane niż składanie podczas transportu lub przechowywania łóżka. Jednak wciąż przypominamy, że najlepszym sposobem na utrzymanie łóżka jest położenie go płasko. Chcesz również sprawdzić zalecenia producentów, czy możesz w pierwszej kolejności zwijać materac.

Aby zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć objętość materaca, przed zwinięciem należy go skompresować. Następnie zacznij rolować od jednego końca do drugiego i zabezpiecz go paskami zapadkowymi. Możesz również umieścić kawałek materiału między materacem a paskami, aby nie wbijały się w materiał.

Przed umieszczeniem zwiniętego materaca w odpowiedniej torbie paski powinny być dobrze dopasowane. Zalecamy również umieszczenie łóżka w pudełku podczas przenoszenia jako dodatkowe zabezpieczenie. Ponownie, proszę, aby materac był zwijany tylko przez krótki czas, aby mieć pewność, że zachowasz integralność jego materiałów.

A co z materacami z pianki z pamięcią kształtu?

Z łóżkami z pianki z pamięcią kształtu należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością podczas toczenia. Co więcej, bardzo charakterystyczna cecha tej pianki, czyli powrót do właściwej struktury po przyłożeniu nacisku, może utrudniać rolowanie. Nasza rada?

Niech ktoś ci pomoże na drugim końcu, kiedy zaczniesz się toczyć. Ułatwiłoby to, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z większym łóżkiem. Chcesz również skompresować materac z włączonym podciśnieniem.

Następnie przetocz się do przodu, aż osiągniesz próżnię, jednocześnie naciskając, aby utrzymać ją w stanie ściśniętym. Podciśnienie zapewnia, że ​​w worku nie pozostaje powietrze. Po zakończeniu przymocuj materac na obu końcach, umieszczając pasek pod rolką, a następnie mocno go pociągnij za pomocą zapadki u góry.

Czy możesz złożyć materac z pianki memory?

Niektórzy producenci dopuszczają składanie swoich łóżek z pianki z pamięcią kształtu, ale tylko na krótki czas. Zazwyczaj jest to powszechne w przypadku materacy z krawędziami pośrodku w celu złożenia, ale nigdy w przypadku grubych materacy. Po złożeniu łóżka możesz szybko poruszać się po ciasnych przestrzeniach, takich jak schody.

Nie zalecamy jednak tej pozycji przez dłuższy czas, ponieważ może to zachęcać do powstawania zagnieceń. Możesz nawet ryzykować, że materiał nie wróci do swojego rzeczywistego kształtu.

Czy należy złożyć materac z pianki z pamięcią kształtu z powrotem do pudełka?

Jeśli chcesz mieć materac z powrotem w pudełku, zalecamy zwinięcie go, a nie złożenie. Prawdopodobnie próbujesz odtworzyć sposób, w jaki został do Ciebie wysłany, ale pamiętaj, że producent użył do kompresji maszyny fabrycznej. Co więcej, nie chcesz stracić ogólnego wrażenia z pianki, składając warstwy, które ją tworzą.

Jak działa materac w pudełku

Obecnie producenci wymyślają modele bed-in-a-box. Już sama nazwa wskazuje, że te materace trafiają na wyciągnięcie ręki w pudełku. Nie można odtworzyć tej techniki, ponieważ używają one technologii automatycznej kompresji na piance z pamięcią kształtu.

Co więcej, już wcześniej pozwoliłaś piance odzyskać swój pierwotny kształt podczas jej używania. Stosując typowy sposób kompresji łóżka z pianki z pamięcią kształtu za pomocą próżni, łóżko może osiągnąć określony poziom kompresji. Najbezpieczniejszym sposobem na zabezpieczenie materaca przed uszkodzeniem i powstawaniem grudek lub zagnieceń jest zwijanie go zamiast składania.

Jak długo będziesz mógł spać na zwiniętym materacu?

W zależności od posiadanego produktu, materaca rozwiniętego można używać już po 24 godzinach. Musisz jednak najpierw pozwolić mu zakończyć ekspansję i odgazowanie, aby uzyskać idealny sen. Pianka z pamięcią kształtu może jeszcze nie osiągnąć właściwego kształtu, więc możesz nie czuć obiecanej elastyczności materaca.

Poza tym pianka z pamięcią kształtu musi zakończyć odgazowywanie, aby zapach chemiczny w pełni się rozproszył. Sprawdź, czy Twój materac ma certyfikat CetiPUR-US, który gwarantuje, że nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Niektórzy ludzie mogą być również bardziej wrażliwi na zapach niż inni.

Najlepiej używać materaca po 48 godzinach lub zgodnie z zaleceniami marki. Możesz jednak przyspieszyć okres docierania, naciskając na materac. Użyj tego jako okresu dostosowawczego i pamiętaj, aby przewietrzyć łóżko, aby umożliwić zniknięcie zapachu chemicznego.

Wniosek

Czy musisz przenieść swoje łóżko? W takim razie musisz wiedzieć, jak prawidłowo zwinąć materac. To tak proste, jak przetoczenie z jednego końca na drugi, a następnie zabezpieczenie materaca pasami zapadkowymi.

Mimo to zalecamy układanie materaca na płasko podczas transportu lub przechowywania. Możesz go zwijać przez krótki czas, ale nie chcesz trzymać go w tej formie zbyt długo, aby uniknąć powstawania zagnieceń i wgnieceń.