Jak zrobić wymarzoną poduszkę. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić wymarzoną poduszkę, możesz to łatwo zrobić w dwóch krokach. Dobrze to przeczytałeś; nie musisz kupować wymarzonej poduszki, bo możesz ją szybko zrobić w zaciszu swojego domu. Ale najpierw, czym jest poduszka marzeń?

Poduszka marzeń to mała poduszka, którą producenci tworzą, aby zapewnić komfort i relaks. Robiąc własne, możesz wybrać zioła, które włożysz do środka. Możesz nawet dostosować wymarzone poduszki dla swoich przyjaciół i rodziny.

Jak zrobić wymarzoną poduszkę. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak zrobić ziołową poduszkę marzeń

Krok 1. Szyć

Stworzenie ziołowej poduszki marzeń jest łatwe i możesz zastosować techniki, których nauczyłeś się przy szyciu poduszki. Ponieważ poduszki marzeń są znacznie mniejsze niż twoje łóżko i poduszki dekoracyjne, powinieneś również szybciej skończyć. Więc jak zacząć?

Jak każdą poduszkę, wytnij dwa kawałki materiału i dopasuj je do siebie prawymi stronami. Zszyj ze sobą długie boki ręcznie, aby uformować wkładkę i odwróć ją na prawą stronę. Aby wykańczanie było łatwiejsze, chcesz również złożyć otwarte końce wewnątrz tuby i wyprasować je na płasko.

Na koniec zamknij jeden z otwartych końców i powinieneś być gotowy, aby wypchać wymarzoną poduszkę. Zawsze możesz sprawdzić swoje szwy i dodatkowo je wzmocnić, aby upewnić się, że są trwałe. Wygodniej jest też zrobić kilka poduszek na raz, więc wystarczy napełnić je ziołami później.

Krok 2. Wypełnij

Ostatnim krokiem, zanim będziesz mógł cieszyć się wymarzoną poduszką, jest wypchanie jej wybranymi ziołami. Znanym faworytem są suszone główki chmielu zmieszane z innymi suszonymi ziołami. Możesz zacząć od pierwszego, a następnie wymieszać pozostałe zioła, aby potasować nadzienie.

Chcesz wypchać poduszkę całkowicie, ale z pewną ilością miejsca w pobliżu otwartego końca, aby ułatwić jej zamykanie. Gdy poduszka jest już usatysfakcjonowana, możesz ją najpierw przypiąć, aby zioła pozostały na swoim miejscu, gdy zszyjesz otwór. Każda technika szycia wykończy poduszkę; upewnij się, że wynik będzie zabezpieczony, aby nie ryzykować rozlania ziół.

Czym jest poduszka marzeń?

Wymarzona poduszka nie jest czymś, czego użyjesz do położenia głowy. Ale sama nazwa wskazuje, że ta drobna poduszka ma zachęcać do dobrych snów i relaksującego snu. W porównaniu do tradycyjnych poduszek, które wykorzystują wypełnienie w postaci włókien i pianki, wymarzona poduszka jest wypełniona ziołami.

To jeden z powodów, dla których poduszki snów mogą być również pomocne w szybkim powrocie do zdrowia po chorobie i łagodzeniu koszmarów. Koncepcja nadziewania poduszek ziołami istniała od dawna, a ludzie używali jej, aby zachęcać do snów i odpędzać złe duchy.

Czym możesz wypełnić wymarzoną poduszkę?

Samo zrobienie wymarzonej poduszki daje swobodę korzystania z ziół. Kluczem do sukcesu jest wybór, które uspokajają, a zapach nie będzie przytłaczający przez całą noc. Niektóre popularne zioła to chmiel, lawenda, rumianek, kocimiętka, melisa, rozmaryn, goździki, płatki róż, mięta pieprzowa i bylica.

Możesz miksować zioła w preferowanej proporcji, jak w przykładzie z chmielem. Niektórzy dodają nawet kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do swojej mieszanki, aby wzmocnić aromaterapię. Należą do nich absolut różany, pączek goździków, słodki majeranek i czarny świerk.

Jak długo trwa poduszka ze snów?

Z biegiem czasu zauważysz, że Twoja wymarzona poduszka nie będzie już tak pachnąca jak wcześniej. To sygnalizuje, że musisz zrobić kolejny lub wymienić zawartość. Jeśli robisz poduszkę, możesz umieścić zawartość w woreczku, aby ułatwić wyjmowanie i wymianę.

Dlaczego warto używać poduszki marzeń

Po co używać wymarzonej poduszki? Dlaczego nie? To szybki i prosty projekt do wykonania, a korzyści, które zyskasz, są tego warte!

Nawet jeśli nie masz problemów ze snem, możesz stale poprawiać jakość snu i naturalnie promować dobre sny i zdrowie. Możesz nawet wybrać zioła, które są najbardziej terapeutyczne i łagodzą stres przez całą noc. Jest powód, dla którego ziołowe poduszki snów istnieją od wieków.

Jak używać wymarzonej poduszki

Aby użyć wymarzonej poduszki, włóż ją do poszewki jak kieszonkę na zioła. Jeśli chcesz, aby aromat był mocniejszy, możesz dodać kolejny pod samą poduszkę lub zmiażdżyć zioła w środku. W ten sposób zioła uwolnią olejki i wzmocnią zapach.

Wniosek

Jeśli masz trochę nici, igły, tkaniny i ziół, możesz poprawić jakość snu za pomocą poduszki marzeń. Nauczenie się, jak zrobić wymarzoną poduszkę, jest proste, ponieważ po prostu zszywasz ze sobą dwa kawałki materiału, a następnie wpychasz poduszkę wybranym przez siebie mieszanką ziół. Z biegiem czasu możesz wymienić poduszkę lub jej zawartość, gdy straci swój aromat, nawet po ściśnięciu.

Włóż wymarzoną poduszkę do poszewki lub pod poduszkę i ciesz się wymarzonym snem. Możesz wybrać zioła, aby się przekonać, które z nich są dla Ciebie najbardziej relaksujące. Pamiętaj tylko, aby używać suszonych ziół, aby zapobiec gniciu.