Jak zrobić poduszkę lędźwiową. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Wystarczą tylko dwa kroki, aby opanować, jak zrobić poduszkę lędźwiową. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba dużo wydawać, aby mieć wiele poduszek podtrzymujących różne obszary ciała. Nauka szycia poduszki lędźwiowej zapewni Ci jeszcze bardziej spersonalizowane wsparcie.

Poduszki zwijane nie są jedyną poduszką, którą możesz wykonać, aby celować w określone obszary ciała. Dzięki poduszce lędźwiowej możesz utrzymać prostą postawę i uniknąć bólu ciała i ucisku podczas snu lub siedzenia. A ponieważ to robisz, możesz wybrać określone materiały, aby uzyskać optymalne wsparcie.

Jak zrobić poduszkę lędźwiową. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Kompleksowy przewodnik po robieniu poduszki lędźwiowej

Krok 1. Przygotowanie

Podparcie lędźwiowe jest niezbędne, aby zmniejszyć ryzyko bólu dolnej części pleców. Możesz użyć poduszki lędźwiowej, aby to osiągnąć, ale musisz ją odpowiednio zaprojektować. Ponieważ samodzielnie wykonujesz poduszkę lędźwiową, możesz przyciąć kawałek materiału do rozmiaru, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Dobrym pomysłem jest również wybór wytrzymałej tkaniny, która wytrzyma codzienne użytkowanie. Następnie możesz zaplanować, jak duża poduszka lędźwiowa ma wygodnie celować w dolny obszar pleców. Upewnij się, że ma odpowiedni rozmiar, aby Cię wspierać.

Wytnij dwa kawałki materiału zgodnie z pożądaną długością, ale przydziel pół cala naddatku na szew. Połóż je jeden na drugim, tak aby ich tyły były skierowane na zewnątrz, i przypnij ich górną i dolną stronę. Przypinanie od krawędzi sprawi, że szwy będą wygodniejsze.

Krok 2. Szycie i wypychanie

Na koniec możesz uszyć najdłuższe boki poduszki, czyli górę i dół. Nie zapomnij jednak zostawić otworu, abyś mógł go później wypchać. Przydatną wskazówką jest pozostawienie pół cala miejsca na każdym końcu.

Po zabezpieczeniu szwów możesz odwrócić wyściółkę poduszki na prawą stronę. Następnie złóż niedokończone krawędzie przed przypięciem ich na miejscu, aby ułatwić szycie. Następnie wybierz farsz, który zapewni pożądaną jędrność i grubość poduszki lędźwiowej.

Wypchaj wkładkę tak, aby nie było w niej przestrzeni i sprawdzaj jej twardość na bieżąco. Następnie możesz zaszyć otwór i gotowe. Upewnij się, że sprawdziłeś jakość swoich szwów, aby zapewnić długowieczność poduszki lędźwiowej.

Rodzaje poduszek lędźwiowych

Poduszka lędźwiowa, która przychodzi mi do głowy od razu, ma postać rolek. Te cylindryczne poduszki idealnie pasują pod dolną część pleców lub szyi, aby wyprostować kręgosłup. Istnieją jednak również prostokątne i trójkątne poduszki lędźwiowe. Powyższy przykład jest najprostszym kształtem do wykonania, który jest prostokątny i dobrze pasuje również pod plecy.

Z drugiej strony trójkątne poduszki lędźwiowe są często wykonane z pianki z pamięcią kształtu i mają dobry rozmiar, aby zapewnić podparcie dolnej części pleców. Znajdziesz również pasy lędźwiowe, które są lepiej zabezpieczone, ponieważ owiniesz je powyżej bioder. Stanowią doskonałe względy dla tych, którzy dużo się poruszają podczas snu.

Jak używać poduszki lędźwiowej

Pamiętaj, że podczas snu musimy zachować neutralny kręgosłup, aby uniknąć bólu pleców. Musimy trzymać nasze uszy, ramiona i biodra w jednej linii, a dodanie poduszki lędźwiowej w dolnej części pleców zapewnia brak odchyleń postawy. Dla każdej pozycji do spania istnieją obszary w ciele, które sprzyjają złej postawie.

Główną zaletą poduszek lędźwiowych jest wypełnienie szczeliny między materacem a oparciem. Utrzymuje to neutralny kręgosłup, który zmniejsza obciążenie pleców i innych obszarów ciała. Jak więc używać poduszki lędźwiowej, aby osiągnąć tę korzyść?

Spanie na plecach

Lekarze zalecają spanie na plecach w porównaniu z innymi pozycjami, ponieważ jest to najbliższe naturalnemu podążaniu za naszym kręgosłupem. Jednak krzywe na naszych kręgosłupach tworzą niepodparte obszary, które mogą prowadzić do bólu pleców. Dlatego tak ważne jest, aby szczelinę między łóżkiem a dolną częścią pleców wypełnić poduszką lędźwiową i lekko unieść nogi inną poduszką.

Spanie z boku

Spanie na boku jest wygodniejszą pozycją dla kobiet w ciąży i osób z refluksem żołądkowym. Jednak ta pozycja może nadal korzystać z poduszki lędźwiowej, ponieważ będzie luka w obszarze nad biodrem i łóżkiem. Umieść poduszkę w tym miejscu, aby zmniejszyć ból pleców i użyj poduszki między nogami, aby pomóc wyprostować kręgosłup.

Snu brzucha

Spanie na brzuchu jest najmniej preferowaną pozycją do spania, ponieważ ugina dolną część pleców. Większość poduszek podtrzymujących nie ma zastosowania, gdy śpisz na brzuchu. Zamiast tego użyj płaskiej poduszki na twarz i podbrzusze, aby kręgosłup był bardziej neutralny.

Wniosek

Jeśli odczuwasz ból w dole pleców, musisz zapewnić wsparcie w tym regionie. Dowiedz się, jak zrobić poduszkę lędźwiową, aby móc ją odpowiednio dostosować. Zacznij od zaprojektowania podszewki w oparciu o pożądaną długość i wytnij dwa kawałki tkaniny na podstawie wymiarów poduszki.

Przypnij je na miejscu i zszyj najdłuższe boki poduszki. Przydziel niedokończoną część do obrócenia poduszki i wypchania jej. Na koniec wypchaj poduszkę lędźwiową, aby uzyskać pożądaną jędrność i zszyj otwór.

Istnieją również inne kształty poduszek lędźwiowych poza prostokątnym przytoczonym w tym przewodniku. Możesz wybrać bardziej dopasowane do Twojego typu sylwetki i potrzeb. Ponadto wybierz wysokiej jakości materiały na wyściółkę i wypełnienie poduszki, aby poduszka lędźwiowa stała się bardziej stabilna i trwała dłużej.