Jak czyścić poduszkę z pianki memory. 2 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz nauczyć się czyścić poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, musisz wiedzieć, co robić ogólnie i głęboko. Oznacza to określenie praktyk, które pozwolą utrzymać poduszkę w czystości bez natychmiastowego jej prania. Musisz jednak również wiedzieć, jak prać poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, jeśli wymaga ona głębszego czyszczenia.

Być może już wiesz, jak czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, ale poduszki z pianki z pamięcią kształtu wymagają innego podejścia. Standardowa w Wielkiej Brytanii czystość poduszek 0f jest kluczowa nie tylko dla naszego zdrowia i jakości snu. Co więcej, utrzymywanie poduszki z pianki zapamiętującej kształt w czystości pomoże Ci w pełni wykorzystać ten wyjątkowy materiał.

Jak czyścić poduszkę z pianki memory. 2 najlepsze sposoby

Jak czyścić poduszkę z pianki memory

Ucząc się, jak czyścić poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, musisz znać ogólne i dogłębne techniki czyszczenia. W obu przypadkach najlepiej byłoby zawsze czyścić poduszkę z pianki zapamiętującej kształt w słoneczny dzień. W ten sposób możesz zapewnić dokładne wyschnięcie poduszki, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni.

Ogólne czyszczenie

Jeśli zauważysz, że twoja poduszka ma zapach lub coś na nią rozlałeś, możesz zrobić kilka praktyk, aby ją odzyskać, jeśli uważasz, że nie wymaga jeszcze prania. Zacznij od zdjęcia poszewki na poduszkę i włóż ją do pralki. Jeśli chodzi o samą poduszkę, oto wskazówki, jak usunąć zapach i plamy.

Odświeżanie poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Po zdjęciu poszewki na poduszkę z pianki zapamiętującej kształt posyp sodą oczyszczoną. Pozostaw na godzinę lub dłużej, aby wchłonąć zapach. Następnie przeciągnij sodę oczyszczoną, odkurzając ją.

Soda oczyszczona powinna pomóc odświeżyć poduszkę, a odkurzanie jej może również wyeliminować gromadzenie się kurzu i inne alergeny, takie jak sierść zwierząt na poduszce. Możesz wykonywać tę praktykę co tydzień, jeśli to konieczne, aby zachować świeżość poduszek. Niektórzy ludzie nawet napowietrzają poduszki z pianki zapamiętującej kształt na zewnątrz i pozwalają, aby słońce odświeżało swoją poduszkę co tydzień w ramach konserwacji.

Usuwanie plam z poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Jeśli przypadkowo rozlałeś coś na poduszkę z pianki memory i tylko niewielka część się zabrudziła, nie musisz jej od razu prać. Użyj ręcznika, aby nasączyć płyn i nie pozwól, aby pianka z pamięcią wchłonęła go głębiej. Następnie dokładnie wysusz poduszkę na zewnątrz.

A jeśli na Twojej poduszce powstaną plamy? Możesz je delikatnie usunąć ściereczką nasączoną delikatnym detergentem i letnią wodą. Pocieraj plamę okrężnymi ruchami, aż zniknie, i osusz obszar inną szmatką, aby usunąć pozostałości mydła.

Następnie wywieś poduszkę na zewnątrz lub umieść ją w pomieszczeniu z wentylatorem, aby przyspieszyć proces suszenia. Możesz również wysuszyć obszar za pomocą suszarki do włosów. Pamiętaj, aby nie umieszczać poduszki w wilgotnym miejscu.

Dokładne czyszczenie

Jeśli dezodoryzacja i usuwanie plam nie wystarczy do wyczyszczenia poduszki z pianki memory, być może wymaga prania. Chociaż częste mycie nie jest konieczne, dobrą praktyką jest kąpanie poduszki od czasu do czasu. Może się to odbywać co sześć miesięcy, a poszewki na poduszki są prane co tydzień, aby zapewnić higienę poduszek.

Co więcej, nie zapomnij sprawdzić metki poduszki pod kątem wskazówek dotyczących prania. Niektóre poduszki z pianki z pamięcią kształtu można prać w pralce, a niektóre najlepiej prać ręcznie, aby uniknąć deformacji materiału. To samo dotyczy tego, czy do suszenia poduszki można użyć suszarki.

Pranie ręczne poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Zacznij od napełnienia zlewu delikatnym detergentem i letnią wodą. Następnie zanurz poduszkę w roztworze i wyciśnij ją, aby wyczyścić wewnętrzne części. Nie musisz być surowy w obchodzeniu się z poduszką, ponieważ możesz uszkodzić piankę, ale możesz również pocierać powierzchnię, aby ją wyczyścić.

Następnie napełnij zlew czystą wodą, aby spłukać mydło z poduszki. Zanurz go kilka razy, aby upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości, ale pamiętaj, aby go nie wykręcać. Na koniec dokładnie wysusz poduszkę na powietrzu lub wybierz opcję suszenia w suszarce, jeśli pozwala na to producent.

Kiedy wymienić poduszkę z pianki memory?

Jeśli czyszczenie nie przywraca już Twojej poduszce optymalnego stanu, powinieneś ją całkowicie wymienić. W zależności od jakości poduszki poduszki z pianki z pamięcią kształtu wymagają wymiany po dwóch do trzech latach. Może to nastąpić wcześniej lub później niż te terminy, ale wymiana poduszek z pianki zapamiętującej kształt po ciągłym użytkowaniu jest odpowiednia dla zapewnienia jakości snu.

Wniosek

Utrzymywanie poduszek z pianki zapamiętującej kształt w czystości ma kluczowe znaczenie dla ich długowieczności i jakości snu. Jednak nauka czyszczenia poduszki z pianki z pamięcią kształtu oznacza znajomość ogólnych i dogłębnych praktyk czyszczenia. Możesz dezodoryzować i odświeżać swoją brytyjską poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, pozostawiając trochę sody oczyszczonej na powierzchni, a następnie odkurzając ją.

Możesz również zaradzić wyciekom i plamom, używając ręcznika do namoczenia płynu i wycierając plamę szmatką nasączoną wodą z mydłem. Następnie usuń pozostałości innym ręcznikiem i pozostaw poduszkę do wyschnięcia. Z drugiej strony możesz sprawdzić etykietę poduszki z pianki zapamiętującej kształt, czy możesz ją wyprać.

Do prania ręcznego namocz poduszkę w wodzie z mydłem i dokładnie spłucz. Nigdy nie wykręcaj poduszki ani nie używaj ostrych środków chemicznych, aby zapobiec jej uszkodzeniu. Po zakończeniu możesz skorzystać z ustawienia nieogrzewania w suszarce lub wysuszyć poduszkę na zewnątrz.