Jak zrobić poduszkę do kąpieli na 2 praktyczne sposoby?

Nauczenie się, jak zrobić poduszkę do kąpieli, może być idealnym projektem DIY dla każdego, kto lubi luksusową kąpiel. Ten artykuł może ci w tym pomóc.

Nie jest łatwo czuć się komfortowo lub zrelaksować w śliskiej wannie, zwłaszcza jeśli jest to wanna z wnęką lub z prostymi plecami. Jeśli chodzi o czas kąpieli, chcesz mieć pewność, że czerpiesz z niej relaks. W końcu o to właśnie chodzi w kąpielach.

Na szczęście jest na to rozwiązanie w postaci poduszki do kąpieli. Możesz go kupić i mieć go pod ręką, kiedy tylko chcesz się rozpieszczać w wannie. Problem w tym, co zrobić, gdy nie masz swojej pluszowej poduszki do kąpieli.

Może nie miałeś jeszcze czasu na zakup poduszki do kąpieli. To lub nie miałeś swojego, ponieważ podróżowałeś. Niezależnie od powodu, nie musisz się już martwić, ponieważ możesz zrobić własną poduszkę do kąpieli.

Przewodnik krok po kroku, jak zrobić poduszkę do kąpieli

Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić w najprostszy sposób, w jaki może to zrobić prawie każdy. Jeśli lubisz projekty DIY do wystroju domu, to nie tylko zdobędziesz poduszkę z tego doświadczenia, ale także spodoba ci się proces tworzenia własnej poduszki.

Użyj pływaka z makaronem

Na początek chcesz użyć pływaka z makaronem, aby zrobić swoją poduszkę do kąpieli. Pływaki z makaronem to doskonały materiał na poduszkę do kąpieli dla dzieci. Dzieje się tak dlatego, że są miękkie i dość łatwe do przekształcenia w poduszkę, która może podtrzymywać szyję podczas kąpieli.

Krok 1. Zmierz część, w której zostanie umieszczona poduszka

W przypadku tego projektu DIY zacznij od zmierzenia części wanny, w której umieścisz poduszkę. Pamiętaj też, aby zanotować pomiar. Następnie możesz wybrać kolor pływaka, którego chcesz użyć.

Oczywiście idealnie byłoby wybrać ten, który będzie pasował do Twojej łazienki, aby kolory pasowały do ​​siebie i dawały lepsze wrażenie estetyki. To, co sprawia, że ​​projekty DIY są elastyczne i ekscytujące, to fakt, że możesz dostosować je do swoich upodobań.

Krok 2. Wytnij wybrany floatie nożem

Teraz użyj noża, aby przyciąć wybrany floatie na odpowiednią długość. Dobrym pomysłem byłoby dodanie dodatkowego cala podczas przycinania floatie, aby zapewnić maksymalną wygodę.

Krok 3. Znajdź najlepszą pozycję dla swojego floatie

Kiedy robisz tę poduszkę do kąpieli, ważne jest, aby trzymać pływak w najbardziej odpowiedniej pozycji. W ten sposób będziesz mogła prawidłowo unosić głowę i cieszyć się bardziej relaksującą kąpielą.

Jedną z rzeczy w tej poduszce do kąpieli DIY jest to, że nie działa dla wszystkich. Z tego powodu najlepiej jest znaleźć sposoby, które będą działać specjalnie dla Ciebie. Jeśli coś nie sprawia, że ​​czujesz się komfortowo, drugim krokiem może być ten, o którym musisz dobrze pamiętać.

Użyj techniki poduszki ręcznikowej

Stwórz poduszkę do kąpieli DIY, korzystając z techniki poduszek na ręcznik. Ponieważ włókna bawełniane są używane w ręcznikach kąpielowych i do rąk, stanowią również świetną poduszkę do kąpieli. Są doskonałym materiałem do techniki ręcznikowej, ponieważ są wygodne i lekkie.

Krok 1. Przygotuj materiały

Pamiętaj jednak, że oprócz starego ręcznika kąpielowego lub ręcznika będziesz potrzebować do tego kilku rzeczy. Zanim zaczniesz, nie zapomnij wziąć nożyczek, taśmy mierniczej, igły i nici lub maszyny do szycia. Potrzebne będą również orzeszki styropianowe lub gąbki. Kiedy w końcu masz gotowe wszystkie te materiały, możesz zacząć robić swoją poduszkę do kąpieli.

Krok 2. Zmierz wannę za pomocą miarki

Możesz zacząć od zmierzenia wanny taśmą mierniczą, jednocześnie dopasowując poduszkę do kąpieli na wannie.

Zgodnie z rozmiarem, który zmierzyłeś, możesz uszyć poszewkę na poduszkę ze starego ręcznika. Następnie możesz wypełnić go piankową wyściółką, gąbkami lub orzeszkami styropianowymi, które masz przy sobie.

Krok 3. Wypełnij poduszkę i zamknij

Po wypełnieniu poduszki nie zapomnij zamknąć jej przez zszycie. Teraz masz poduszkę do kąpieli, którą możesz założyć na wannę, kiedy tylko chcesz odprężającej kąpieli.

Krok 4. Umieść poduszkę do kąpieli tam, gdzie powinna

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących korzystania z poduszki do kąpieli jest umieszczenie jej w odpowiednim miejscu. W ten sposób możesz doświadczyć komfortu całego ciała podczas najbardziej luksusowej kąpieli. Jeśli poduszka nadal się ślizga, możesz użyć przyssawek, aby przykleić się do wanny. Dobrym pomysłem może być również użycie wkładki do poduszki, aby następnym razem łatwiej było ją wyprać.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić poduszkę do kąpieli

Ciepła kąpiel pod koniec długiego dnia jest niezwykle relaksująca, zwłaszcza jeśli dodasz olejki eteryczne, świece zapachowe, sole do kąpieli i bomby do kąpieli. Ale jest jedna rzecz, która może zakłócić twoją relaksującą kąpiel: zimna, twarda i niewygodna krawędź wanny może być niewygodna, ponieważ wbija się w szyję.

Poduszki kąpielowe są świetnym rozwiązaniem tego dylematu. Ale jeśli nie chcesz wydawać fortuny, możesz nauczyć się samodzielnie zrobić poduszkę do kąpieli. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, będziesz mógł zrobić poduszkę do kąpieli na swoje bardzo potrzebne czasy.