Jak pozbyć się pcheł w materacu łóżkowym w domu?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się pcheł z materaca łóżkowego, musisz opanować dwie praktyki. Po pierwsze, nauczę cię, jak obchodzić się z materacem, a potem z samym pokojem. Futro i sierść to nie jedyne rzeczy, które nasze zwierzęta mogą zostawić na łóżku, dlatego najlepiej jest wiedzieć, jak rozwiązać problem z pchłami, zanim stanie się on uciążliwy.

Czyszczenie naszych materacy nie powinno ograniczać się do zapobiegania pluskwom lub wszy. Innym owadem, który może cię odwiedzić, są pchły domowe. Jeśli chcesz poznać rozwiązanie, czytaj dalej!

Jak pozbyć się pcheł w materacu łóżkowym w domu?

Jak pozbyć się pcheł z materaca łóżkowego w najłatwiejszy sposób

Pielęgnuj materac

Najszybszym sposobem na pozbycie się pcheł z materaca jest natychmiastowe leczenie tych ostatnich. Spraye, których możesz używać, omówimy bardziej szczegółowo później, ale najlepiej najpierw zapoznać się z procesem leczenia. Na początek chcesz odsłonić materac i umyć pościel w gorącej wodzie.

Gorąca woda może zabić pchły, dlatego ten wstępny krok szybko usunie większość tych owadów. Ponieważ materaca nie można prać tak jak pościeli, można go odkurzyć, aby bezpiecznie usunąć pchły. Po zakończeniu możesz zastosować spray, aby jeszcze bardziej zabić pchły w łóżku.

Potraktuj pokój

Jeśli zastosowałeś się do powyższego leczenia materacem i nadal zauważasz pchły, następnym krokiem jest leczenie swojego pokoju. Twój zwierzak błąka się po domu i sypialni, co oznacza, że ​​pchły mogą chować się w innych miejscach poza materacem. Możesz zacząć sprawdzać te części pokoju, w których Twój zwierzak spędza większość czasu, i odkurzać je.

Następnie umyj wszystkie dywaniki i koce w gorącej wodzie z mydłem, tak jak wcześniej w przypadku pościeli. Być może będziesz musiał wykonywać te praktyki w odstępach czasu, aby wyeliminować problem. Im silniejsza infestacja pcheł, tym dłużej trwa leczenie.

Jeśli masz do czynienia z silną inwazją, możesz leczyć szczeliny i pęknięcia wokół pokoju resztkowym środkiem owadobójczym. Możesz również rozważyć skonsultowanie się z terminatorem, jeśli wykonałeś te kroki, a infestacja nadal występuje. Ale najpierw porozmawiajmy o chemikaliach.

Czym mogę spryskać mój materac, aby zabić pchły?

Jak właśnie przeczytałeś, leczenie pokoju, a nawet całego domu jest konieczne, jeśli nadal znajdziesz pchły w swoim materacu. Jest to stosunkowo proste, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele resztkowych środków owadobójczych. Ale jeśli masz do czynienia z pchłami na swoim łóżku, nie możesz po prostu użyć żadnej substancji chemicznej, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla zdrowia w przypadku kontaktu.

Przejdź do roślin

Niezbędny jest nacisk na czytanie etykiet produktów, nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także po to, aby przypadkowo nie uszkodzić materaca. Aby jednak szybko zorientować się, czego możesz użyć do swojego łóżka, środek owadobójczy na bazie roślin powinien być bezpieczny do spryskiwania całego łóżka.

Chcesz również upewnić się, że dociera do wszystkich szczelin i zakamarków, w których mogą się ukrywać pchły. Ponieważ materaca nie można umyć, można go spryskać i trzymać zamknięty przez dwa tygodnie. Potrząśnij łóżkiem, aby odsłonić wszystkie stadia pcheł.

Lub wybierz coś mocniejszego

Niektóre inne produkty, których możesz użyć do usunięcia pcheł w łóżku, to proszki przeciw pchłom, spraye na bazie oleju i zamgławiacze do pcheł. Są to jednak silniejsze chemikalia, które wymagają, aby pokój lub łóżko nie były używane przez jakiś czas. Potraktuj je jako ostatnią deskę ratunku lub w przypadku cięższych inwazji.

Czy pchły mogą zaatakować materac?

Chociaż pchły nie atakują ludzi, nieobecność ich żywiciela może zachęcić ich do ugryzienia. Mogą przetrwać w materacu tydzień lub dwa bez źródła pożywienia, a wibracje mogą wykluć jaja, które mogą znajdować się na łóżku. Dlatego zawsze sprawdzaj swojego zwierzaka pod kątem tych irytujących krwiopijców, zwłaszcza jeśli spędza dużo czasu w twoim materacu.

Jak długo mogą żyć pchły w pościeli?

Jak wspomniano wcześniej, pchły mogą pozostać w twoim łóżku przez tydzień lub dwa bez źródła krwi. Dlatego dobrym pomysłem jest regularne czyszczenie pościeli, dopóki nie upewnisz się, że całkowicie wytępiłeś pchły w swoim gospodarstwie domowym. Ich jaja mogą również leżeć w stanie uśpienia, więc zawsze sięgaj do wszelkich dziur lub szczelin, aby zachęcić wszystkie etapy życia do wyjścia w celu łatwiejszego usunięcia.

Jak stwierdzić, czy masz pchły w swoim łóżku?

Oczywiście charakterystycznym znakiem pcheł na materacu jest to, że budzisz się z małymi czerwonymi ugryzieniami. Jednak chcesz móc odróżnić te ugryzienia od ugryzień pluskiew. Jeśli twój zwierzak często się drapie i znalazłeś pchły, to prawdopodobnie są sprawcami.

Warto również zauważyć, że ludzie reagują inaczej na pchły, więc sprawdź również jaja pcheł i odchody. Choć może się to wydawać obrzydliwe, gołym okiem powinieneś łatwo znaleźć na materacu krople przypominające sól i pieprz. Odchody mogą również mieć kolor czerwonawo-brązowy, aby potwierdzić podejrzenie inwazji pcheł.

Wniosek

Czy Twój zwierzak swędzi bardziej niż zwykle? Wtedy nadszedł czas, aby wiedzieć, jak pozbyć się pcheł z materaca łóżkowego. Twoje zwierzę często może wypoczywać w Twojej pościeli, więc musisz natychmiast leczyć go na pchły.

Najpierw wyjmij wszystkie akcesoria i umyj je w gorącej wodzie z mydłem. Następnie użyj insektycydu na bazie roślin, aby zabić różne etapy życia pcheł. Powtarzaj zabieg w odstępach czasu, a także sam pokój, aby zlikwidować problem.