Jak złożyć materac dmuchany. Najlepszy przewodnik w dwóch krokach

Możesz nauczyć się prawidłowo składać materac dmuchany w dwóch prostych krokach. Możesz to zrobić sam lub z przyjacielem, ale nie jest to coś, czym można się onieśmielić. Należy jednak przestrzegać wszelkich wskazówek, które producent musi unikać uszkodzenia materaca dmuchanego.

Dlaczego musisz nauczyć się składać dmuchany materac? Przyda się, gdy musisz podróżować lub jesteś w ruchu. Poznanie właściwych wskazówek zapewni również ochronę materaca przed rozdarciami i dziurami, które mogą spowodować ujście powietrza.

Jak złożyć materac dmuchany. Najlepszy przewodnik w dwóch krokach

Jak złożyć materac powietrzny

Krok 1. Przygotowanie

Aby uniknąć niedogodności w tym procesie, przed opróżnieniem materaca przed złożeniem należy go odsłonić. Zdejmij wszystkie akcesoria, takie jak osłony łóżka powietrznego, a następnie otwórz zawór, aby usunąć powietrze. Materace dmuchane zwykle wydają hałas, gdy powietrze ucieka, a można również docisnąć powierzchnię podczas opróżniania, aby przyspieszyć usuwanie powietrza.

Każdy materac powietrzny różni się czasem do zakończenia kompresji, od godzin do minut. Gdy zauważysz, że spłaszcza się i przestaje spuszczać powietrze, zamknij lub załóż nakrętkę zaworu, aby zapobiec cofaniu się powietrza. Jednak sprawdź dokładnie, czy w łóżku nie pozostało powietrze, i naciśnij go ręką, aby usunąć resztki.

Krok 2. Składanie

Gdy Twój materac całkowicie straci swoją strukturę, jest gotowy do ostatniego kroku, którym jest składanie. Połóż go na dużej i płaskiej powierzchni, aby zobaczyć powstałą zmarszczkę. Użyj rąk, aby wygładzić łóżko, ale upewnij się, że nie masz na sobie żadnej biżuterii ani akcesoriów, które mogą rozedrzeć lub wyrwać materiał.

Kontynuuj delikatne dociskanie łóżka, aż będzie gładkie i płaskie. Po zakończeniu możesz podążać za zagięciem na środku, aby złożyć, aby obie krawędzie się spotkały. Składanie obu stron powinno być łatwe, chyba że w środku pozostanie trochę powietrza. Możesz również złożyć kolejną fałdę, jeśli Twój dmuchany materac jest obszerny.

Na koniec możesz zwinąć materac, aby ułatwić włożenie go do torby na czas przechowywania lub podróży. Kierunek zwijania nie powinien mieć znaczenia, o ile będzie ładnie pasował do pokrowca na materac. Ty też chcesz być delikatny przez cały proces i gotowe!

Jak przechowywać mój materac powietrzny Intex?

Teraz, gdy opanowałeś już najlepszy i najbezpieczniejszy sposób składania materaca, powinieneś także nauczyć się go prawidłowo przechowywać. W ten sposób nie dojdzie do uszkodzeń, a następnym razem będziesz mógł bezpiecznie korzystać z materaca powietrznego. Zawsze możesz sprawdzić specyfikacje swojego materaca Intex, ale oto kilka przydatnych wskazówek, o których należy pamiętać, niezależnie od marki:

Gdzie przechowywać dmuchany materac

Nigdy nie umieszczaj dmuchanego materaca w piwnicy lub garażu, ponieważ pomieszczenia te mogą być wilgotne. Wilgoć i niepożądane warunki temperaturowe mogą narazić materiały materaca na uszkodzenia, a nawet pleśń i pleśń. Zamiast tego użyj kontrolowanego środowiska, takiego jak szafa lub schowek, aby zachować winyl i inne materiały w nienaruszonym stanie.

Twój dmuchany materac jest zwykle dostarczany w torbie i jest to najlepszy pojemnik do przechowywania. Jednak każda torba na materac będzie działać tak długo, jak ma odpowiedni rozmiar i można ją bezpiecznie zamknąć. W razie potrzeby użyj taśmy klejącej, aby upewnić się, że wewnątrz torby nie gromadzi się kurz ani owady.

Jak długo przechowywać dmuchany materac

Czy powinieneś napowietrzać swój materac? Większość ekspertów zaleca, aby materac oddychał co sześć miesięcy, jeśli przechowujesz go przez dłuższy czas. Powinno to również pomóc w dezodoryzacji i zapobiegać składaniu i zwijaniu jakichkolwiek deformacji konstrukcji materacy powietrznych przez długi czas.

Dlaczego mój materac ma garb pośrodku?

Po pewnym czasie możesz zauważyć garb lub wybrzuszenie na środku materaca. Niestety, jest to trudniejszy problem niż przeciek, ponieważ wpływa na odczucie materaca i jakość snu. Jak powstaje garb?

Garby, grudki lub wybrzuszenia są spowodowane przepływem powietrza między sekcjami po pęknięciu szwów wewnątrz. Rozerwałyby się z powodu niskiej jakości materiałów, zużycia, nadmiernego napompowania lub przekroczenia przez użytkownika nośności materaca.

Czy możesz naprawić materac z garbem pośrodku?

Jeśli garb jest spowodowany nadmiernym napompowaniem, możesz otworzyć zawór materaca i wypuścić trochę powietrza, naciskając wybrzuszenie. Pamiętaj, że musisz wypuszczać powietrze z łóżka w kontrolowany sposób, aby powietrze uchodziło powoli. Gdy bąbelek zniknie, zamknij zawór z powrotem.

W przypadku bardziej widocznych garbów można całkowicie opróżnić materac, a następnie go napompować. Podczas pompowania powietrza należy uważać, jeśli wybrzuszenie pośrodku pojawia się ponownie, aby natychmiast zatrzymać pompowanie. Ale jeśli te praktyki nie rozwiązały problemu, być może nadszedł czas na nowy materac powietrzny.

Wniosek

Potrzebujesz przechować lub zabrać ze sobą dmuchany materac w podróż? Następnie musisz opanować prawidłowe składanie dmuchanego materaca! To tak proste, jak całkowite usunięcie powietrza i wygładzenie łóżka.

Gdy już będzie płaski i bez zmarszczek, złóż go na pół i zwiń, aby lepiej pasował do ochraniacza lub torby. Przeczytaj ponownie nasze wskazówki, jak prawidłowo przechowywać materac dmuchany i co zrobić, jeśli zauważysz garby i wybrzuszenia.