Miękka skrzynka a skrzynka druciana. Przewodnik kupującego

Ponieważ psy są bardzo podobne do swoich wilczych kuzynów, identyfikują się również jako zwierzęta norowe. Oznacza to, że Twój psiak będzie potrzebował własnej „kryjówki”, która służyłaby mu jako miejsce schronienia i bezpieczeństwa. Chociaż najbliższą psią norą jest psia klatka, nadal będziesz musiał zdecydować, czy Fido będzie miękką klatką, a drucianą klatką.

Co to jest klatka dla psa?

Jeśli nie jesteś tego świadomy, skrzynia dla psa to małe prostokątne pudełko, które służy jako dom twojego futrzanego przyjaciela w twoim domu. Obudowa ta jest wyposażona w blat i drzwi i może być wykonana z różnych materiałów. Ponieważ są zaprojektowane tak, aby pomieścić wszystkie rodzaje psów, klatki dla psów są również dostępne w różnych rozmiarach.

Miękka skrzynka a skrzynka druciana. Przewodnik kupującego

Przez lata indywidualni właściciele zwierząt nie mogli porozumieć się z hodowcami, wystawcami psów, groomerami i trenerami, jeśli chodzi o używanie klatek dla psów. Podczas gdy ci zwykli opiekunowie psów postrzegają klatki dla psów jako niezbędny element życia psa, niezliczeni właściciele zwierząt myślą, że zamknięcie zwierzęcia w klatce byłoby nieludzkie. Uważają, że wymuszanie ciasnego odosobnienia jest nie tylko okrutne, ale może również spowodować psychologiczne uszkodzenie psa.

Chociaż twierdzenia te są słuszne, nie zdają sobie oni sprawy, że właściwe wprowadzenie psiego przyjaciela do jego psiej klatki pomoże zaspokoić „instynkt legowiska” zwierzęcia. Z psiego punktu widzenia klatka zapewnia mu własną przestrzeń osobistą, która zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, a także komfort. Z punktu widzenia zwykłego przewodnika psa, klatki dla psów zapewniają gwarantowane zamknięcie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, podróży i ogólnej kontroli.

Najważniejsze powody, dla których psy potrzebują klatek

Oprócz zapewnienia zwierzętom przestrzeni osobistej, klatki dla psów mogą być również wykorzystywane do innych celów. Jest idealny, aby pomóc ci w szkoleniu uroczego małego szczeniaka lub zapewnić mu bezpieczeństwo, gdy jesteś poza domem lub gdy zabierasz go ze sobą podczas podróży. Oto najlepsze powody, dla których powinieneś rozważyć obdarowanie swojego pupila klatką dla psa.

Pomaga w treningu toaletowym

Jeśli nie jesteś świadomy, wszystkie szczenięta mają naturalną skłonność do unikania brudzenia własnych łóżek. Z tego powodu zamknięcie futerkowego dziecka w jego klatce spowoduje, że będzie chciał ją zostawić, gdy tylko poczuje potrzebę ulżenia sobie. Jeśli spędził dużo czasu w swojej skrzyni, nie zawaha się wypuścić go na zewnątrz do toalety.

Będziesz musiał pamiętać tylko o dwóch rzeczach, kiedy szkolisz swojego nowego szczeniaka w domu. Po pierwsze, musisz unikać skrzyni, która jest dla niego za duża, ponieważ po prostu sika lub robi kupę po jednej stronie skrzyni i spać po drugiej. Po drugie, upewnij się, że nie zamykasz go zbyt długo, ponieważ kontrola pęcherza szczenięcia jest zwykle słaba podczas pierwszych kilku miesięcy życia.

Innymi słowy, posiadanie klatki dla psa ułatwi trening w domu Tobie i Twojemu nowemu futrzanemu przyjacielowi.

Pomaga chronić swoje rzeczy

Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, szczenięta mają tendencję do żucia wszystkiego, od nóg od krzeseł, przez buty, po zabawki dzieci. Nie należy oczekiwać, że zignorują każdy przedmiot leżący na podłodze. Jeśli jesteś nowym psem tatą lub mamą szczęśliwego do żucia szczeniaka, zawsze dobrze jest zaopatrzyć go w klatkę dla psa i zabawkę do żucia, aby upewnić się, że jego mocne szczęki i ostre zęby nie trafią do twoich osobistych rzeczy .

To zapewnia Twojemu psu bezpieczeństwo

Nawyk żucia Twojego psa może potencjalnie zagrażać jego bezpieczeństwu. Na przykład większość psów nie zastanowiłaby się dwa razy, zanim zdecyduje się żuć kable elektryczne. Zamknięcie psiaka w klatce zapobiegnie zadławieniu się, porażeniu prądem lub zatruciu, gdy jesteś poza domem.

Co więcej, mniejsze dzieci, które zwykle nie rozumieją, że psy mogą się zmęczyć, mają tendencję do ciągłego ciągnięcia się i szturchania nowego szczeniaka. Klatka dla psa może pomóc Twojemu psu zrelaksować się i naładować baterie bez przeszkadzania. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać pupila w klatce na zbyt długo.

Doskonale nadaje się do podróżowania

Jeśli planujesz podróż, upewnij się, że Twój młody pies nie uszkodzi wnętrza Twojego samochodu. Będziesz także chciał się upewnić, że w razie wypadku nie zostanie rzucony wokół pojazdu. Zdobycie klatki dla psa ochroni twojego psa i twój samochód.

Wybieranie między miękką skrzynią a drucianą skrzynią

Teraz, gdy ustaliliśmy, jak ważne jest posiadanie klatki dla psa, prawdopodobnie szukasz rodzaju klatki, która najlepiej odpowiada potrzebom twojego psiego przyjaciela. Musisz jednak zrozumieć, że nie wszystkie klatki dla psów, które widzisz, są sobie równe.

Dwie najbardziej popularne to skrzynie miękkie i skrzynie druciane. Aby pomóc Ci wybrać właściwy wybór, sprawdź różnicę między nimi:

Miękka klatka dla psa

 • Zalety

Miękka klatka dla psa to najlepszy wybór dla właścicieli zwierząt, którzy chcą czegoś, co w niczym nie przypomina klatki. Oprócz tego, że wyglądają mniej onieśmielająco dla twojego psa, miękkie klatki są również bardziej atrakcyjne wizualnie w porównaniu z innymi alternatywami dla psów. W rzeczywistości miękka klatka dla psa może być dostępna w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu będzie pięknym dodatkiem do każdego domu.

Większość miękkich skrzynek jest składanych i są one wykonane z lekkich i miękkich materiałów, takich jak nylon lub tkanina. Bez względu na wybrany rozmiar, miękkie klatki dla psów są niezwykle przenośne i łatwe do spakowania. To sprawia, że ​​jest to idealny wybór dla właścicieli zwierząt, którzy uwielbiają podróżować lub biwakować ze swoimi psami.

Jeśli martwisz się przepływem powietrza i wentylacją, miękkie skrzynki są wyposażone w siatkowe okna, które możesz zwinąć, jeśli chcesz. Czyszczenie również nie będzie problemem, ponieważ większość materiałów można prać w pralce z dodatkowymi matami i pościelą, których można użyć, aby zapewnić czystość. Na domiar złego możesz również zakupić miękkie materiały do ​​klatek dla psów, które mają dodatkowe funkcje, takie jak wodoodporność, przegródki na smakołyki lub zabawki oraz właściwości zwalczające nieprzyjemne zapachy, które pomogą utrzymać Twojemu psu uczucie świeżości.

 • Wady

Miękkie klatki dla psów nie są zalecane dla psów, które lubią żuć lub drapać, ponieważ nie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać maltretowanie. Jeśli twój zwierzak nie jest szkolony w klatkach, nie powinieneś wybierać tego typu klatki dla psa, ponieważ jest trudniejszy do czyszczenia w porównaniu z innymi opcjami. Dodatkowo, jeśli masz sprytnego psa, może on będzie w stanie wymyślić, jak rozpiąć panel drzwi.

Drutowa klatka dla psa

 • Zalety

Wiadomo, że druciana klatka dla psa jest mocna i trwała, ponieważ jest wykonana głównie z metalu. W przeciwieństwie do innych opcji skrzynek, skrzynki druciane charakteryzują się wysokim przepływem powietrza, a także otwartą widocznością dla Ciebie i Twojego zwierzaka. Oznacza to, że łatwiej byłoby ci wziąć wskazówkę, gdy będzie musiał pójść na nocnik.

Jeśli jednak twój psi kumpel woli mieć więcej prywatności, możesz kupić pokrowiec na skrzynię. Na wypadek, gdybyś musiał pomieścić inne szczenięta, druciane klatki dla psów mogą być również wyposażone w kompatybilne przegrody, które pozwolą Ci powiększyć część dzienną.

Co więcej, nie będziesz mieć trudności z czyszczeniem drucianych skrzynek, ponieważ więcej z nich może być wyposażonych w wysuwaną tackę, którą możesz po prostu wylać w razie potrzeby. Są również łatwe do przechowywania, ponieważ wystarczy je złożyć na płasko.

 • Wady

Jeśli martwisz się o estetykę, być może będziesz musiał pomyśleć dwa razy przed zakupem drucianej klatki dla psa. Ponieważ wygląda bardziej jak klatka, nie wygląda atrakcyjnie w domu. Co więcej, nie zapewni to Twojemu psu ciepła i komfortu, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest głównie zimno.

Możesz myśleć, że jego widoczność jest świetna, ale jeśli Twój pies bardzo reaguje na otoczenie, może być trudno go uspokoić, gdy wszystko wokół niego nieustannie tętni energią. Posiadanie energicznego i podekscytowanego psa jest niesamowite, ale jeśli umieścisz go w drucianej klatce, być może będziesz musiał poradzić sobie z jego ciągłym skomleniem lub hałasem za każdym razem, gdy porusza się wokół klatki. Co więcej, jeśli masz psa, który ucieka, łatwiej jest wyrwać się z drucianych klatek w porównaniu z innymi rodzajami klatek dla psów.

Chociaż możesz łatwo złożyć drucianą skrzynię do przechowywania lub podróży, noszenie jej lub dopasowanie do samochodu może być trudne ze względu na jej wagę i rozmiar. Z tego powodu najlepiej jest określić idealne wymiary i wagę klatki dla psa przed zakupem. Czyszczenie skrzynek z drutu jest łatwe, ale usunięcie sierści psa i brudu z krzyżujących się drutów klatki może być prawie niemożliwe.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem klatki dla psa

Kiedy już zdecydujesz się na zakup klatki dla psa, która odpowiada potrzebom Twojego zwierzaka, przed dokonaniem zakupu musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Na przykład musisz uzyskać wymiary swojego psa, aby uzyskać odpowiedni rozmiar klatki. Musisz także wymyślić, gdzie w domu chcesz umieścić klatkę swojego zwierzaka.

Uzyskaj odpowiedni rozmiar skrzyni.

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje Twój pies, jest klatka, która jest dla niego za duża lub za mała. Zapoznaj się z tymi niezbędnymi wskazówkami, które pomogą Ci uzyskać właściwy rozmiar skrzyni.

 • Długość klatki dla psa

Aby uzyskać idealną długość klatki psa, zmierz długość od czubka nosa do nasady ogona, gdy pies stoi na czworakach. Po dokonaniu pomiaru dodaj do niego co najmniej 2 cale, aby uzyskać najlepszą długość klatki dla psa.

 • Wysokość klatki dla psa

Zmierz od podłogi do czubka głowy psa, gdy siedzi. Dodaj co najmniej 2 cale do pomiaru, aby uzyskać minimalną wysokość skrzyni.

 • Limit wagi klatki dla psa

Musisz sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie klatka dla psa wytrzyma wagę Twojego psa. Zmierz wagę swojego psa i sprawdź, czy mieści się w zalecanym przez producenta kojcu.

 • Stwórz przestrzeń, która rośnie wraz z Twoim szczeniakiem

Jeśli chcesz sprawić szczeniakowi skrzynię, która będzie mogła „rosnąć” razem z nim, możesz znaleźć taką, która ma przegrodę. To świetna opcja, jeśli nie chcesz kupować skrzynek w wielu rozmiarach, gdy Twój psiak się powiększa.

Wiedz, gdzie chcesz umieścić klatkę swojego psa

Kiedy próbujesz znaleźć najlepsze miejsce na klatkę swojego psa w swoim domu, musisz spełnić zestaw kryteriów. Sprawdź te:

 • Obszary o małym natężeniu ruchu

Najlepiej umieścić klatkę psa w miejscach o małym natężeniu ruchu, w tym w pokoju rodzinnym, biurze domowym, pralni lub sypialni.

 • Kontrolowana temperatura

Chciałbyś, aby klatka Twojego psa była umieszczona w miejscach, które nie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przy kominku lub w pobliżu otworów wentylacyjnych chłodzących lub grzewczych. I odwrotnie, klatki dla psów nie powinny być również umieszczane w miejscach z przeciągami, które znajdują się w pobliżu nieizolowanych okien lub drzwi prowadzących na zewnątrz.

 • Unikaj zagrożeń domowych

Najlepiej umieścić klatkę dla psa w miejscach, które są z dala od kabli elektrycznych, przewodów zasilających i gniazdek. Jeśli masz toksyczne rośliny doniczkowe, trzymaj z dala od nich klatkę swojego psa.

Na wynos

Skrzynia miękka czy skrzynka druciana? Nie pozwól, aby Twoja niepewność powstrzymała Cię przed zdobyciem klatki dla Twojego cennego szczeniaka. Pamiętaj, że posiadanie prawie każdej skrzyni jest o wiele lepsze niż nic.