Jak wyhaftować poduszkę. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Ci, którzy chcą nauczyć się haftować poduszkę, mogą przestudiować dwa kroki. Nie daj się zastraszyć próbując takich projektów, ponieważ nawet początkujący mogą zacząć haftować. Zawsze możesz zachwycić przyjaciół i rodzinę personalizowanymi poduszkami z haftem.

Fantastyczną rzeczą w tym projekcie jest to, że możesz wykazać się kreatywnością w sposobie, w jaki chcesz to zrobić. Możesz nawet znaleźć technikę, która jest dla Ciebie najłatwiejsza. Bez zbędnych ceregieli, oto szybki i łatwy przewodnik po haftowaniu poduszek.

Jak wyhaftować poduszkę. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak wyhaftować poduszkę dla początkujących

Krok 1. Projekt

Haftowanie poduszki jest stosunkowo proste, ale najpierw chcesz ułożyć swój projekt, jak każdy projekt. Fantastyczną rzeczą związaną z haftem jest to, że masz tak wiele wzorów i wzorów do wyboru. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, możesz nawet odręcznie projekt lub tekst za pomocą pisaka do haftu.

Jeśli chcesz grać bezpiecznie i zagwarantować profesjonalnie wyglądające wykończenie dla nowicjusza, możesz wpisać nazwę, słowo lub frazę dużą czcionką. Następnie prześledź ekran komputera lub laptopa za pomocą poszewki na poduszkę za pomocą pisaka do haftowania. To samo dotyczy każdego wzoru, który chcesz skopiować.

Po prześledzeniu projektu możesz rozpocząć haftowanie. Powinieneś znaleźć dwa kółka tamborka i wkleić mniejsze w poduszkę. Olbrzymi okrąg będzie wtedy na górze, aby otoczyć pierwszą część wzoru lub pierwszą literę słowa.

Krok 2. Rozpocznij

To może być mylące, jak zaciemnisz swój projekt za pomocą ściegów dla kogoś, kto nie próbował haftować. Po zawiązaniu węzła na końcu nici do haftowania, którą włożyłeś do igły, możesz zacząć od pierwszej litery. Wbijesz igłę przez róg wzoru wychodzącego z wnętrza poszewki na poduszkę.

Przeciągnij nić do końca i przełóż igłę z powrotem przez drugi róg. W tym momencie robisz ściegi, które wypełnią literę lub projekt. Po zakończeniu tej części słowa lub układu zawiąż wątek i zacznij robić ten sam proces z pozostałymi częściami.

Zawiąż nić po wypełnieniu wzoru i voila, właśnie skończyłeś haftować poduszkę! Przy odrobinie praktyki będziesz w stanie szybciej przejść przez ten proces. Kluczem jest cierpliwość i wypróbowywanie różnych wzorów i kombinacji kolorystycznych.

Rodzaje ściegów haftu ręcznego

Kiedy uczysz się haftować poduszkę, wybór ściegu hafciarskiego, który najlepiej pasuje do Twojego projektu, może być przytłaczający. Dlatego też należy zapoznać się z podstawowymi ściegami do haftu ręcznego, które mogą być przydatne również do innych projektów, np. dzianinowych poduszek. Oto niektóre z nich, które mogą wypróbować nawet początkujący:

Ścieg biegowy

Najpopularniejszym ściegiem do haftu jest ścieg do biegania. Po prostu przeciągniesz nić i igłę w górę iw dół w stałej odległości od samej nazwy. W przypadku tego ściegu zazwyczaj widać więcej linii z przodu niż z tyłu materiału.

Ścieg łańcuszkowy

Ogólnie ścieg łańcuszkowy był klasykiem w hafcie. To coś, co zobaczysz na całym świecie. Ścieg łańcuszkowy jest również wszechstronny, a wygląd przypominający płatki stanowi doskonałą ozdobę.

Ścieg krzyżykowy

Innym faworytem do haftu jest haft krzyżykowy. Eksperci wymienią styl duński oraz styl tradycyjny. Różnią się tym, że pierwsi wykonują osobno ściegi ukośne, a pozostałe ściegi ukośne wykonuje się z tyłu.

Ścieg wsteczny

Ścieg wsteczny jest tak zwany, ponieważ będziesz brać nić do tyłu zamiast do przodu. Ten ścieg jest najlepszy, jeśli projekt ma krzywe lub chcesz ciągły haft bez przerw między każdym ściegiem. Możesz również użyć tylnych szwów, aby zabezpieczyć szwy.

Ścieg satynowy

Po nauczeniu się stebnowania możesz go użyć do obrysowania łatwego ściegu satynowego. To stosunkowo prosta metoda, ale pamiętaj, aby nie zostawiać szwów zbyt luźnych lub zbyt ciasnych. Niemniej jednak doskonale nadaje się do wypełniania projektów, o ile masz ścieg, aby go obramować.

Ścieg macierzysty

Jako początkujący możesz również wypróbować ściegi macierzyste jako pierwszy sposób haftowania. Możesz użyć tego do różnych projektów, w tym z krzywymi. Masz również dwie metody ściegu macierzystego, które polegają na szyciu i przeszywaniu.

Ścieg piórkowy

Przyciągającym wzrok ściegiem do haftowanej poduszki jest ścieg piórkowy. Możesz dodać go do francuskich węzłów i innych ściegów ozdobnych. Co więcej, ściegi piórkowe są doskonałymi wypełnieniami i obramowaniami.

Ścieg w jodełkę

Podstawowy ścieg w jodełkę tworzy krzyż, który przecina się na ćwiartki. Dlatego pomaga wyhaftować słowa. Ściegi w jodełkę to również świetny sposób na uzyskanie wyglądu przypominającego tkaninę w jodełkę.

Węzeł francuski

Haftując poduszkę, musisz się nauczyć nie tylko ściegów. Niektóre standardowe wzory, takie jak kwiaty i koła, będą wyglądać najlepiej z sękami. Najłatwiejszym dla początkujących jest francuski węzeł, który również zmienia fakturę tkaniny.

Wniosek

Czy znajdujesz sposób, aby dodać wzór do swojej poduszki lub poszewki na poduszkę? W takim razie naucz się haftować poduszkę! Ta klasyczna ozdoba, która istnieje od lat, nie wychodzi z mody nie bez powodu.

Musisz narysować wzór na poduszce za pomocą pisaka do haftowania i rozpocząć haftowanie z tyłu poduszki. Zacznij krok po kroku, aż wypełnisz projekt ściegami. Zawiąż wątek za każdym razem, gdy zaczynasz w nowym obszarze, i gotowe.