Jak skompresować materac piankowy z pamięcią kształtu w domu? 2 proste kroki!

Jeśli chcesz zrozumieć, jak skompresować materac piankowy z pamięcią kształtu w domu, musisz wykonać dwa kroki. Być może przeprowadzasz się w inne miejsce lub musisz przechować swój materac i musisz zmniejszyć jego wielkość. W przypadku materacy piankowych z pamięcią należy je skompresować lub opróżnić, aby ułatwić przenoszenie.

W tym przewodniku dowiesz się również kilku wskazówek i wskazówek dotyczących bezpiecznego kompresowania pianki z pamięcią kształtu. W ten sposób nie uszkodzisz materiału. Zobaczysz również, że ten proces jest stosunkowo prosty i możesz to zrobić sam w domu!

Jak skompresować materac piankowy z pamięcią kształtu w domu? 2 proste kroki!

Jak kompresować materac piankowy z pamięcią kształtu

Krok 1. Przygotowanie

Przed procesem opróżniania materaca piankowego z pamięcią kształtu upewnij się, że jest on całkowicie pusty, aby uniknąć problemów z kompresją. Usuń wszystko, od prześcieradła do ochraniacza, a następnie umieść materac piankowy z pamięcią kształtu w torbie. Możesz użyć dowolnej plastikowej torby na materac, o ile ma odpowiedni rozmiar dla materaca.

Po włożeniu materaca należy go dobrze uszczelnić i w razie potrzeby wzmocnić krawędzie taśmą klejącą. W następnym kroku przyklej zawór z worka próżniowego do plastiku i wytnij w nim otwór na zawór. Następnie zaklej otwór taśmą, aby wszystko było szczelne, gdy wysysasz całe powietrze.

Krok 2. Usuń powietrze i zwiń materac

Teraz, gdy już przygotowałeś zawór, przymocuj do niego wąż podciśnieniowy i zacznij usuwać powietrze z materaca. Pomogłoby, gdybyś w tym momencie gładko skompresował materac piankowy z pamięcią kształtu, gotowy do zwijania. Możesz rozpocząć odkurzanie, aby upewnić się, że do worka nie dostanie się powietrze.

Na koniec zabezpiecz materac piankowy z pamięcią za pomocą pasków zapadkowych, aby był ściśnięty i zwinięty do czasu, gdy będzie potrzebny. Przydatną wskazówką do zapamiętania jest trzymanie skompresowanego materaca poziomo, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Możesz też trzymać go w pudełku i jesteś gotowy do przeniesienia skompresowanego łóżka z punktu A do punktu B.

Wskazówki, o których należy pamiętać podczas kompresji materaca piankowego

Firmy używają specjalnych maszyn i odkurzaczy do spłaszczania materacy piankowych z pamięcią kształtu. Ułatwia to ich transport, ale właściciele domów znaleźli również sposób na samodzielne kompresowanie i zwijanie materacy. Należy jednak pamiętać o tym procesie, ponieważ może to zdeformować łóżko lub unieważnić gwarancję.

Ryzykujesz powstawanie grudek na materacu lub może on nie powrócić do pierwotnego kształtu, jeśli twoja metoda kompresji nie jest idealna. Dlatego właściwe zrozumienie etykiety i materiałów ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia problemów. Czego będziesz potrzebować, aby skompresować materac piankowy z pamięcią kształtu w domu?

Jak omówiono w powyższym dwuetapowym przewodniku, będziesz potrzebować torby na materac, worka do odkurzacza, taśmy klejącej, pasków z grzechotką, odkurzacza i opcjonalnie pudełka. Przygotuj te materiały wcześniej, aby przyspieszyć proces kompresji. Jeśli możesz, łatwiej też będzie, gdy ktoś Ci pomoże.

Jak długo materac piankowy z pamięcią kształtu może pozostawać skompresowany?

Kolejnym pytaniem, które możesz mieć, jest to, jak długo należy utrzymywać skompresowany materac piankowy z pamięcią kształtu. Idealny okres to nie więcej niż dwa tygodnie, aby zapobiec problemom z łóżkiem. Chcesz, aby był skompresowany przez krótki czas i możesz spodziewać się, że zaczniesz na nim spać po tym, jak się rozszerzy.

Czas oczekiwania na rozszerzenie materaca piankowego z pamięcią kształtu może wynosić od 8 do 72 godzin. Dla każdego łóżka istnieje wiele zmiennych, więc nie ma określonego czasu na rozbudowę. W międzyczasie używaj innych materiałów pościelowych, dopóki materac nie będzie się rozszerzał.

Co zrobić, jeśli masz nowy materac piankowy z pamięcią kształtu, który nadal znajduje się w pudełku? Jeśli nie możesz od razu otworzyć materaca, musisz sprawdzić u producenta, jak długo może pozostać w pudełku. W zależności od marki i rodzaju materaca może być konieczne rozpakowanie materaca piankowego z pamięcią kształtu w ciągu tygodnia do trzech miesięcy.

Czy można złożyć materac z pianki memory?

Teraz, gdy wiesz, jak skompresować materac piankowy z pamięcią kształtu, możesz pomyśleć, że można go złożyć. Nie jest to zalecana praktyka, ponieważ ryzykujesz zniszczenie materiału. Najlepiej również skontaktować się z producentem w sprawie zwijania i składania pianki z pamięcią kształtu.

Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to możliwe przez krótki czas podczas transportu. Nie należy jednak składać grubszych materacy, ponieważ mogą one zniszczyć integralność strukturalną produktu; gdy robi się to przypadkowo, składanie lub zwijanie materaca piankowego z pamięcią kształtu może powodować powstawanie nieprzyjemnych fałd.

Ponadto musisz ocenić, czy musisz zabrać ze sobą materac piankowy z pamięcią kształtu. Mógł mieć ponad siedem lat i mieć zdeformowaną konstrukcję, gdzie lepiej kupić nowy. Na początku ściskanie i zwijanie uszkodzonego materaca piankowego z pamięcią kształtu będzie tylko dodatkowym obowiązkiem bez korzyści.

Wniosek

Przenoszenie materaca piankowego z pamięcią kształtu może być trudne ze względu na jego rozmiar. Dlatego zawsze warto nauczyć się kompresować materac piankowy z pamięcią kształtu w domu, aby zmniejszyć jego objętość, a także chronić go przed uszkodzeniami. To tylko dwa kroki przy użyciu kilku materiałów, ale musisz być ostrożny przez cały proces.

Proszę sprawdzić etykietę produktu, jeśli producent dopuszcza kompresję DIY. Gdy masz pewność, możesz przejść do dwuetapowej metody kompresji, a następnie zwinąć materac do transportu. Pamiętaj, aby nie trzymać go skompresowanym przez ponad dwa tygodnie i pozwolić mu się rozprężyć przed użyciem.