Jak długo trwa napompowanie materaca piankowego z pamięcią kształtu? 3 najlepsze wskazówki!

Prosta odpowiedź na pytanie, jak długo trwa napełnianie materaca piankowego z pamięcią kształtu, to 24 godziny. Będzie się różnić w zależności od produktu i producenta, ale jest to doskonały zakres, którego można się spodziewać podczas pompowania łóżka z pianki z pamięcią kształtu. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat napełniania materaca piankowego z pamięcią kształtu, więc czytaj dalej!

Dlaczego musisz wiedzieć o napompowaniu materaca? Możesz mieć nowe łóżko lub musisz z nim podróżować. Można skompresować materace piankowe z pamięcią kształtu, aby zaoszczędzić miejsce, i można efektywnie zaplanować przeprowadzkę lub pakowanie, jeśli wiesz, jak długo będzie trzeba je napompować.

Jak długo trwa napompowanie materaca piankowego z pamięcią kształtu? 3 najlepsze wskazówki!

Ile czasu zajmie napełnienie materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Załóżmy, że właśnie dostałeś nowe łóżko z pianki z pamięcią kształtu. Można bezpiecznie założyć, że ukończenie pompowania zajmie 24 godziny lub więcej. Co więcej, każda pianka z pamięcią kształtu jest wyjątkowa, a niektóre materace mogą trwać krócej lub dłużej. Niektórzy producenci chwalą się nawet, że ich łóżka potrwają tylko godzinę lub dwie, aby ostatecznie rozwinąć się.

Czekanie na dzień lub dwa to dobra podstawa, aby materac piankowy z pamięcią kształtu dokończył napełnianie i odgazowanie całkowicie się rozproszyło. Nie powinno trwać dłużej niż 72 godziny, aby nabrać rzeczywistego kształtu. Dopiero do czasu, gdy łóżko się napompuje, użytkownik może sprawdzić, czy nie ma problemów, takich jak pęknięcia.

Jak mogę przyspieszyć rozszerzanie się pianki memory?

Najlepiej sprawdzić na etykiecie, ile czasu zajmie pełne napełnienie materaca. A jeśli przekroczył oczekiwany czas trwania, możesz skontaktować się z producentem. Niemniej jednak istnieje kilka sposobów na szybsze powiększanie łóżka.

Połóż materac na podłodze i poczekaj

Czy wiesz, że najskuteczniejszym sposobem na pełne rozszerzenie materaca jest pozostawienie go na podłodze? Twarda powierzchnia pozwoli na rozszerzenie się materiału bez ryzyka utraty gwarancji. Jeśli to nadal nie działa, spróbuj dostosować warunki w pomieszczeniu.

Ogrzej pokój i połóż się na materacu

Ciepłe temperatury powinny przyspieszyć proces pęcznienia pianki z pamięcią kształtu. Rozgrzej swój pokój do około 68 ° F, oprócz pozostawienia go na podłodze. Jeśli nic nie wskazuje na to, żebyś się przewracał na materacu, dobrą praktyką jest również zachęcanie do napompowania.

Połóż się na łóżku od 10 do 30 minut w różnych pozycjach, aby rozluźnić piankę zapamiętującą kształt. Zapewni to również, że pianka z pamięcią kształtu dopasuje się do Ciebie przez cały czas. Należy jednak powstrzymać się od stania na materacu i zawsze sprawdzać, czy można na nim leżeć przez dłuższy czas.

Czy możesz spać na materacu, zanim się rozciągnie?

Ponieważ wypełnienie pianki z pamięcią kształtu może zająć dzień lub dłużej, pytanie brzmi, czy można jej użyć, zanim skończy się rozszerzać. Możesz sprawdzić we wskazaniach produktu, ale spanie na materacu powinno być bezpieczne po 24 do 48 godzin. Nie powinno to spowalniać ekspansji, ale prawdopodobnie zauważysz, że łóżko nie jest tak wygodne, jak byś się spodziewał.

Jeśli użyjesz materaca z niepełnym napełnieniem, powierzchnia może być nierówna, a krawędzie znacznie słabsze. Te problemy mogą nie być od razu zauważalne wizualnie, ale mogą zachęcać twoje ciało do przyjmowania niewłaściwej pozycji podczas snu. Może to oznaczać budzenie się z bólem ciała lub wstawanie zmęczone z powodu niskiej jakości snu.

Jak długo będziesz mógł spać na materacu z pianki memory?

Najlepszy czas na spanie na materacu piankowym z pamięcią kształtu jest po zakończeniu jego rozszerzania. Może minąć cały dzień, aby mieć pewność, że jego struktura będzie w szczytowym momencie. Chcesz również skrupulatnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć problemów z jakością i gwarancją.

Jednak użycie nowego łóżka z pianki z pamięcią kształtu może również przyspieszyć proces rozszerzania. W końcu ciepło ciała jest korzystne dla inflacji. Jedyną potencjalną wadą, jeśli śpisz po 24 godzinach lub przed, jest to, że materac nie jest w pełni ukształtowany i możesz nie uzyskać najlepszego wsparcia, jakie może zapewnić.

Czy możesz spać na materacu z pianki memory pierwszej nocy?

Podobnie jak w przypadku materaca piankowego z pamięcią kształtu, użycie materaca nawierzchniowego z pamięcią kształtu pierwszej nocy powinno być w porządku. Najlepiej jednak poczekać, aż się rozwinie i zapewni odpowiednie wsparcie. Co więcej, dałoby to piance zapamiętującej kształt wystarczająco dużo czasu na uwolnienie zapachów z odgazowywania.

W ciepły, słoneczny dzień możesz zostawić nakładkę na materac na zewnątrz, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Ciepło powinno również pozwolić materiałowi nadmuchiwać się i stawać się bardziej responsywnym, gdy na nim śpisz. Podobnie jak w przypadku łóżek piankowych z pamięcią kształtu, po przyjeździe sprawdź instrukcję obsługi nakładki, aby uzyskać dalsze wskazówki.

Wniosek

Czy właśnie otrzymałeś łóżko z pianki z pamięcią kształtu, czy może właśnie wyszło z pudełka, które wysłałeś? Dlatego musisz wiedzieć, ile czasu zajmuje napełnienie materaca piankowego z pamięcią kształtu, aby maksymalnie wykorzystać ten materiał. W zależności od samego produktu może to trwać nawet godzinę lub nawet 48 godzin.

Niektóre materace zajmują nawet 72 godziny! Niezależnie od tego, nadal możesz korzystać z łóżka, nawet zanim skończy się ono rozszerzać. Jedyną wadą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że może mieć nierówną powierzchnię, która może wpływać na twoją pozycję podczas snu.