Ile przestrzeni potrzebujesz między roślinami konopi

Czy nie masz pewności, ile miejsca potrzebujesz między roślinami konopi? Wymagany odstęp dla konopi przemysłowych wynosi od czterech do sześciu cali, podczas gdy dla konopi kannabinoidowych (CBD) wymagane jest od czterech do sześciu stóp.

Planując udaną uprawę konopi, powinieneś zrozumieć znaczenie odstępów między nasionami, określić odpowiednie odstępy między nasionami i znać odpowiednie środowisko do uprawy roślin konopi.

Ile przestrzeni potrzebujesz między roślinami konopi

Aby uzyskać więcej informacji i jeśli chcesz mieć taki w swojej szklarni, omówimy poniżej, ile miejsca potrzebujesz między roślinami konopi.

Kroki zrozumienia odstępów między roślinami konopi

Sadzonki konopi na małą skalę mogą być mylące, jeśli kiedykolwiek zostaną posadzone na dużym obszarze pola. Wydaje się być nieproduktywny, ale w rzeczywistości mogą wyrosnąć na obfite rośliny konopi. Oto podstawowe kroki, które należy rozważyć, aby lepiej zrozumieć rozmieszczenie roślin konopi.

#1 Znajomość znaczenia rozmieszczania roślin

Ile miejsca potrzebujesz między roślinami konopi? Rośliny konopi potrzebują odpowiedniej przestrzeni dla zdrowszego wzrostu i udanej produkcji roślinnej. Omówmy dalej niektóre powody, dla których warto rozważyć odpowiednie rozmieszczenie roślin:

1. Wchłanianie składników odżywczych

Sadzenie nasion konopi lub roślin w odpowiednich odstępach umożliwia im efektywne wchłanianie i trawienie składników odżywczych. Jeśli nie ma problemu z ich wzrostem, będą się dobrze rozwijać i dadzą rolnikom nagrodę w postaci obfitej produkcji roślin do zbiorów.

2. Monitorowanie roślin

Dla nas przestrzenie dają nam szybszy czas na znalezienie lub poszukiwanie czegoś, ponieważ po drodze nie ma żadnej bariery. Podobnie jak w przypadku roślin, łączy się, aby pomóc rolnikom monitorować ich rośliny konopi. Zbędne chwasty można łatwo wykryć i usunąć.

Dzięki rozstawieniu roślin możesz dobrze zarządzać swoim ogrodem lub tunelem foliowym z roślinami konopnymi.

 

3. Zapobieganie chorobom

Innym ważnym znaczeniem rozmieszczania roślin konopi w ogrodzie w tunelu foliowym jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób. Kontroluje porażenie i inwazję szkodników.

Szybko rozprzestrzeniający się grzyb, taki jak pleśń, może zanieczyścić rośliny, podróżując z innych liści, jeśli są zbyt blisko. Ale jeśli rośliny będą miały przestrzenie, nie rozprzestrzeniają się szybko, a powietrze może dobrze krążyć.

#2 Określanie przestrzeni konopnych

Roślina konopi różni się również rodzajem. Dwa rodzaje roślin konopi to konopie przemysłowe i konopie kannabinoidowe (CBD). Oto odpowiednie miejsca na konopie wymagane w zależności od rodzaju rośliny:

1. Konopie przemysłowe

Konopie przemysłowe nie są zbyt odległe pod względem rozstawu. Muszą mieć od czterech do sześciu cali w twoim ogrodzie lub szklarni. Włókniste łodygi konopi są powodem, dla którego pomoc przemysłowa ma minimalne odstępy.

Konopie przemysłowe w szklarniach nie są wymagane do kwitnących kwiatów. Mają po prostu zajmować duże przestrzenie, które są im dane na terenach przemysłowych. Ale wymagany dla nich odstęp jest nadal ważny.

2. Konopie kannabinoidowe

W konopiach kannabinoidowych zwykłe wymagania dotyczące ich odstępów wynoszą od czterech do sześciu stóp na odległość obok siebie. Rośliny konopi CBD są konopiami kwitnącymi i potrzebują większej przestrzeni, aby się rozwijać.

Przestrzeń pozwala im uzyskać odpowiednią ilość światła, zamienioną na energię niezbędną do wytworzenia bujnych, bogatych w kannabinoidy kwiatów.

#3 Biorąc pod uwagę rodzaje środowiska

Przede wszystkim rośliny konopi mają trzy środowiska uprawy: szklarnię, wnętrze i pole.

Ale różne środowiska roślin konopi mają również swoje plusy i minusy. Rolnicy zajmujący się uprawą konopi biorą pod uwagę rodzaj środowiska, jakiego pragnęli, aby ich konopie mogły rosnąć.

1. Szklarnia

Sadzenie konopi w szklarniach jest o wiele bardziej kontrolowane i łatwe w zarządzaniu w porównaniu z uprawą polową. Apolytunnelis jest zabezpieczony i chroniony przed niszczącymi szkodnikami. Jest to również pomysł oszczędzający pieniądze i może mieć mniejszy ślad ekologiczny.

W związku z konopiami uprawianymi w szklarniach musisz uzyskać licencję na uprawę konopi foliowych. Możesz to uzyskać za pośrednictwem lokalnych urzędów regulacji konopi.

2. Wewnątrz

Niektórzy rolnicy przekształcają swoje magazyny pod uprawę konopi uprawianych w pomieszczeniach. Zaletą sadzenia konopi w pomieszczeniach jest lepsza kontrola stanu środowiska. Jest znacznie zabezpieczony przed atakami szkodników.

Ponadto rolnicy mogą zarządzać odpowiednią kontrolą oświetlenia. Umożliwienie wzrostu konopi w gęstszej atmosferze pozwoli na wytworzenie silnej produkcji kwiatów.

Chociaż początkowo może to być wyzwaniem związanym z kosztami początkowymi ze względu na dużą konfigurację. Przeznaczenie obejmuje rekonstrukcję terenu i rozmieszczenie materiałów do sadzenia. W sumie wymaga to wysiłku i dużo czasu.

3. Pole

Konopie z plantacji to tradycyjny sposób sadzenia wśród rolników od tysięcy lat. Jest to naturalna opcja wśród rolników dysponujących obszernymi gruntami rolnymi i w koncepcji produkcji rolniczej.

Korzystny wpływ uprawy konopi na polach jest bardzo widoczny. Mogli uzyskać odpowiednie światło i wystarczająco dużo miejsca. W okresie kwitnienia konopi widoczne jest pełne spektrum barw światła zawarte w obecności światła UV.

Chociaż rośliny na zewnątrz są podatne na zanieczyszczenie gleby, konopie to uniwersalny rodzaj roślin. Posiadają właściwości fitoremediacyjne jako obrona przed występowaniem zanieczyszczeń i stabilizacja ich wzrostu.

Jeśli są plusy, spodziewaj się również wad. Jeśli konopie zostały już posadzone na zewnątrz, zostaną tam pozostawione przy kapryśnej pogodzie. Rolnicy muszą najpierw śledzić stan pogody. Konopie uprawiane na polu mogą napotkać nieporęczne problemy z bezpieczeństwem i ograniczenia wynikające z ich dużej lokalizacji.

Ostateczne myśli

Istnieje wiele obszarów i aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu uprawy konopi w szklarni, w pomieszczeniach lub na polach. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Twoje obawy dotyczące Twojego pytania, ile miejsca potrzebujesz w roślinach konopi. Ważne jest, aby znać rodzaj roślin konopi, aby określić wymaganą przestrzeń.