Jak schować poszewki na poduszki tak, jak robią to hotele? 3 proste kroki!

Czy wiesz, że nauka wkładania poszewek na poduszki, tak jak robią to hotele, może sprawić, że Twoje łóżko będzie wyglądać bardziej zachęcająco? Składanie poduszki i poszewek na poduszki jest jednym z najłatwiejszych zadań, jakie możesz wykonać. Składanie ich jak profesjonalista nie powinno być tak trudne, jak myślisz, że powinno być.

Zamiast po prostu chwycić poduszkę i ubrać ją w poszewkę na poduszkę, są inne skomplikowane rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz schować poszewkę w taki sam sposób, jak robią to w hotelach we Włoszech.

Jak schować poszewki na poduszki tak

Jeśli kiedykolwiek byłeś w eleganckim lub ekstrawaganckim hotelu, wiedziałbyś, jak to jest leżeć na poduszce, którą się schowasz w hotelowym stylu. Z tego powodu, jeśli chcesz tego samego stylowego i niebiańskiego uczucia w domu, oto kroki, które pomogą Ci się tego nauczyć.

Kroki, jak schować poszewki na poduszki tak, jak robią to hotele

Te kroki są przydatne, jeśli masz poszewkę typu king-size na poduszkę o standardowym rozmiarze. W przeciwnym razie wykonanie tych kroków może zadziałać dla dowolnej poszewki na poduszkę, niezależnie od jej wielkości i poduszki – oczywiście pod warunkiem, że poduszka nie jest za duża na poszewkę.

Krok 1: Wybierz poszewkę na poduszkę i włóż do niej poduszkę

Pierwszy krok jest najprostszy i najbardziej oczywisty: chwycić wybraną poszewkę na poduszkę i ubrać w nią wybraną poduszkę. Gdy poduszka znajdzie się w poszewce, spłaszcz ją za pomocą przedramienia, przesuwając jednocześnie na zewnątrz, aby wyglądała równomiernie.

Dzięki temu Twoje poduszki będą wyglądać bardziej płasko, a tym samym schludniej. Będą w stanie stać lepiej lub bardziej wyprostowane, ponieważ materiały w środku zostaną równomiernie rozłożone.

Jedną wskazówką, aby ułatwić tę pracę, jest umieszczenie poduszki na płaskiej powierzchni, najlepiej na poziomie, na którym nie musisz się schylać ani wyginać pleców. W przeciwnym razie, jeśli masz wiele poduszek, na których możesz założyć poszewki, będziesz mieć ból pleców za zbyt długie obracanie się.

Krok 2: Niedominującą ręką chwyć środkową część końca poszewki na poduszkę

Po wykonaniu tych wszystkich czynności następną rzeczą do zrobienia jest chwycenie górnej środkowej części końca poszewki na poduszkę, ściskając ją palcami. Możesz użyć dowolnej liczby palców.

Ale pomaga to zrobić ręką niedominującą, ponieważ następny i ostatni krok będzie łatwiejszy do wykonania z ręką dominującą. Jeśli chciałeś lub masz wiele poduszek do zrobienia, pomocnik może wykonać tę część, abyś był bardziej wydajny.

Krok 3: Użyj swojej dominującej ręki, aby schować luźne części poszewki

Podczas gdy twoja niedominująca ręka trzyma górną środkową część poszewki na poduszkę, użyj swojej dominującej ręki, aby schować luźne części górnej i dolnej części poszewki.

Możesz być żmudny w tej części, ponieważ da to efekt końcowy i określi, jak wyjdzie Twoja poduszka.

Po włożeniu wszystkich luźnych części możesz po raz ostatni spłaszczyć poduszkę, aby upewnić się, że wyglądają gładko i równomiernie. Pamiętaj, aby użyć techniki przedramienia, aby to zrobić, abyś mógł pokryć większą powierzchnię w porównaniu z użyciem rąk i abyś mógł to zrobić szybciej.

Przydatne wskazówki dotyczące poszewek na poduszki, o których powinieneś wiedzieć

Oprócz tego, że wiesz, jak schować poszewkę na poduszkę jak w hotelu, pomaga również wiedzieć kilka rzeczy na temat sztuczek w branży. Te przydatne informacje mogą niewątpliwie sprawić, że Twoje poduszki będą wyglądać znacznie przyjemniej dla oczu.

Zawsze trzymaj poduszkę za rogi

Jeśli chcesz, aby Twoje poduszki wyglądały równo, płasko i gładko, nie trzymaj ich nigdzie na powierzchni. Chcesz je nosić za rogi, zwłaszcza po ich spłaszczeniu, aby mogły zachować swój stan.

Noszenie uchroni Cię również przed zagnieceniem, a nawet zabrudzeniem poszewki na poduszkę. Tak więc, nawet jeśli nie spłaszczyłeś poduszki, zacznij przyzwyczajać się do chwytania poduszek za róg, z poszewką lub bez.

Zawsze lepiej mieć ogromną poszewkę na poduszkę

Jak wspomniano na początku, możesz również wykonać powyższe kroki dla poszewki na poduszkę w rozmiarze king-size używanej do poduszki o standardowym rozmiarze. Staje się to możliwe, ponieważ możesz pracować z dowolną ilością luźnych części poszewki.

Z tego powodu pięknie jest, jeśli po ubraniu poduszki masz luźne części. Zawsze lepiej, jeśli poszewka na poduszkę ma luźne części, które można schować. W ten sposób możesz sprawić, by wyglądała na ciaśniejszą i gładszą.

Z drugiej strony, jeśli poszewka jest zbyt ciasna lub nie zawiera luźnych części, cała poduszka będzie wyglądać na zbyt obszerną. A jeśli go spłaszczysz, końce poduszki mogą się nawet pokazać. Dlatego zawsze staraj się używać poszewek na poduszki, które są nieco dłuższe niż poduszka.

Końcowe przemyślenia na temat wkładania poszewek na poduszki tak, jak robią to hotele

Jeśli chcesz, aby Twoje poduszki wyglądały jak najlepiej, dobrym pomysłem jest nauka zakładania poszewek tak, jak robią to hotele. Gdy już się dowiesz, możesz poczuć się, jakbyś spał we własnym pokoju hotelowym w Wielkiej Brytanii w zaciszu własnego domu.