Jak zrobić poszewkę na poduszkę w 2 prostych krokach

W dwóch prostych krokach dowiesz się, jak wykonać poszewkę na poduszkę. Chociaż możesz kupić poszewkę na poduszkę na różnych platformach i u sprzedawców detalicznych we Włoszech, pomocna będzie wiedza, jak ją wykonać samodzielnie. W ten sposób możesz dostosować ją do swojej poduszki i dobrać do niej najlepsze materiały.

Poniższy prosty dwuetapowy przewodnik najlepiej pasuje do tradycyjnych poduszek na ciało. Są to długie i prostokątne typy, które producenci produkują wzdłuż ciała. Jeśli masz inny rodzaj poduszki, znajdź dla niej odpowiedni kształt pokrowca.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę w domu

Musimy zawsze utrzymywać nasze poduszki w czystości, ponieważ mogą one zawierać patogeny, takie jak bakterie lub grzyby. Nie zawsze możemy umyć poduszki, ale często używamy poszewki na poduszkę, aby utrzymać poduszkę w czystości. A jeśli masz poduszkę na ciało, wiesz, że zawsze ma bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego powinna mieć odpowiednią poszewkę na poduszkę.

Krok 1. Projektowanie

Najlepsza poszewka na poduszkę powinna być idealnie dopasowana, dlatego przed szyciem zawsze dobieraj prawidłowe wymiary. Przytrzymaj oba końce poduszki i połóż ją na powierzchni, aby uzyskać szerokość i długość. Twoja poduszka może być nowa lub używana, co oznacza, że ​​wymiary mogły się różnić od tego, co jest napisane na opakowaniu.

Po zmierzeniu miary poduszki można przystąpić do przycinania materiału na poszewkę. Weź długość poduszki i dodaj cztery cale i użyj tej liczby jako dłuższego boku tkaniny. Z drugiej strony krótszy bok materiału będzie miarą szerokości poduszki pomnożoną przez dwa plus dwa cale.

Wytnij tkaninę zgodnie z tymi wymiarami. W tym momencie możesz dodać frędzle do poszewki na poduszkę i możesz to ułatwić, tworząc rąbek na górze i na dole. Możesz pominąć tę część, jeśli nie musisz dodawać frędzli do poszewki na poduszkę.

Krok 2. Szycie

Ostatnim krokiem jest przyszycie poduszki. Pomocną wskazówką, którą możesz zastosować przy szyciu dowolnej poszewki na poduszkę, jest użycie rzepu. Przymocuj rzepy po przeciwnych stronach materiału i obszyj każdy kawałek. Następnie złóż materiał wzdłuż niewłaściwą stroną i zepnij długi bok, aby ułatwić szycie.

Odwróć poszewkę na poduszkę prawą stroną i przypnij krótszy bok bez rzepa. Na koniec możesz zamknąć koniec poduszki, zszywając ją. Pamiętaj, że ta poszewka na poduszkę ma otwarty koniec, więc jeśli chcesz, możesz swobodnie regulować zamknięcie.

Jak wybrać materiał na poszewkę na poduszkę

Tworząc poszewkę na poduszkę, będziesz mieć pełną kontrolę nad materiałami. Najważniejszym materiałem jest tkanina, która utrzyma poduszkę w czystości i ochroni ją przed codziennym zużyciem. Co więcej, poszewka na poduszkę zawsze ma bezpośredni kontakt ze skórą, więc nie powinna podrażniać.

Standardowych tkanin na poszewki na poduszki jest wiele, a wybór spośród nich może być przytłaczający. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, podzielimy te rodzaje tkanin na dwie grupy. Możesz wybierać między tkaninami naturalnymi i syntetycznymi.

Tkaniny naturalne

Większość śpiących z łatwością wybierze naturalne tkaniny, ponieważ jest mniej podatne na podrażnienia. Należą do nich bawełna i jedwab, żeby wymienić tylko kilka. W przypadku poszewki na poduszkę dobrym wyborem będzie bawełna, ponieważ jest miękka i oddychająca, idealna nawet na upalne noce.

Jeśli chcesz czegoś, co wydaje się lżejsze dla skóry lub jeśli używasz również poduszek do ciała jako elementów dekoracyjnych w swoim pokoju, możesz rozważyć jedwab. Jest gładka i lekka, można jej używać przez wszystkie pory roku. Poduszki na ciało, które wykorzystują piankę z pamięcią kształtu i puch, najlepiej pasują do jedwabnych poszewek na poduszki.

Tkaniny syntetyczne

Ci, którzy mają ograniczony budżet, mogą rozważyć tkaniny syntetyczne na poszewki na poduszki. Zawierają poliester i nylon, a te wysokiej jakości mogą być równie dobre w dotyku jak naturalne tkaniny. Jednak niektórzy śpiący zauważają, że stosowanie takich materiałów wysusza skórę.

A co z połączeniem tych dwóch?

Obecnie producenci we Włoszech stworzyli połączenie tkaniny naturalnej i syntetycznej. Ta tkanina wykorzystuje mieszankę włókien naturalnych i syntetycznych, aby wykorzystać oba światy. Otrzymasz wygodny materiał, który jest trwały i łatwy w utrzymaniu.

Możesz również sprawdzić ilość nitek wybranej tkaniny, ponieważ może to wpłynąć na jej ogólną jakość. Liczba wątków to liczba pionowych i poziomych wątków materiału na cal kwadratowy. Więc jeśli tkanina ma dużą liczbę nici, jest bardziej miękka niż ta z mniejszą liczbą nici.

Wniosek

Musisz użyć dobrze dopasowanego pokrowca na poduszkę, aby uchronić ją przed zabrudzeniem. Możesz szybko nauczyć się, jak zrobić w domu poszewkę na poduszkę w dwóch prostych krokach. Potrzebujesz wybranego przez siebie materiału i prawidłowo zmierz poduszkę, korzystając z omówionych wskazówek.

Gdy masz już materiał, możesz zacząć szyć. Właściwą techniką jest użycie kawałków rzepów oprócz zszycia poszewki na poduszkę. Możesz także zmodyfikować niektóre kroki, aby były dla Ciebie wygodniejsze.