Jak puchnąć poduszkę z pianki memory. 3 najlepsze sposoby

Najlepiej byłoby nauczyć się puchnąć poduszkę z pianki zapamiętującej kształt codziennie, co miesiąc i korzystać z suszarki. Ta praktyka jest niezbędna, aby poduszki z pianki zapamiętującej kształt zachowały swoją formę i reaktywność. W końcu spanie na poduszce z pianki zapamiętującej kształt będzie optymalne tylko wtedy, gdy nie jest ona zdeformowana.

Ponieważ pianka z pamięcią kształtu jest wyjątkowym materiałem, można założyć, że puchnie nie przypomina zwykłego wypełniania poduszek. Musisz uważać na najlepsze techniki, aby uniknąć uszkodzenia pianki. Poniżej znajduje się prosty przewodnik, jak zachować puszystą i sprężystą poduszkę.

Jak puchnąć poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Codziennie

Pierwszym sposobem na spulchnienie poduszki z pianki zapamiętującej kształt jest jej ściskanie i uderzanie za każdym razem, gdy wstajesz z łóżka. Możesz to robić codziennie w ramach konserwacji poduszek i utrzymywać piankę z pamięcią kształtu w optymalnym stanie. Ideą tego jest wykorzystanie lepkosprężystości pianki z pamięcią kształtu.

Za każdym razem, gdy się budzisz, możesz puchnąć poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, chwytając oba końce i zsuwając je razem. Możesz również uderzyć go kilkoma ciosami lub uderzyć płaską ręką z każdej strony. Codzienne potrząsanie i ściskanie poduszki sprawi, że pozostanie ona puszysta, ponieważ napowietrzasz ją podczas wykonywania tych ruchów.

Inną codzienną praktyką, którą możesz zrobić z poduszką z pianki zapamiętującej kształt, jest za każdym razem, gdy masz zamiar spać, odwracasz poduszkę i używasz drugiej strony. Ten obrót zapewni jednakowy nacisk w całej poduszce, pomagając w ten sposób zachować jej kształt. Pamiętaj, że używanie to także sposób na spulchnienie poduszki z pianki zapamiętującej kształt.

Miesięcznie

Możesz również zachować puszystą poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, pozwalając jej wywietrzyć się co miesiąc. Jest to dobra praktyka, ponieważ poduszka ma tendencję do wchłaniania wilgoci z biegiem czasu. W efekcie poduszka może się zbrylać lub tracić objętość.

Oprócz ściśnięcia i naciśnięcia poduszki, możesz ją wystawić na zewnątrz i wywietrzyć co kilka miesięcy. Zawieś lub połóż go na co najmniej trzy godziny, aby słońce dokładnie go wysuszyło. Możesz nawet puchnąć poduszkę co godzinę, aby przywrócić jej formę.

Ekspozycja na ciepło powinna również zabić wszelkie patogeny zalegające na poduszce. Niektórzy właściciele domów wietrzą poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, aby dezodoryzować ją bez konieczności prania. Należy jednak pamiętać o pogodzie, ponieważ wilgoć może uszkodzić piankę z pamięcią kształtu.

Korzystanie z suszarki

Na koniec w suszarce możesz puścić poduszkę z pianki memory, podobnie jak poduszkę bambusową. Możesz to zrobić raz w miesiącu, aby pozwolić poduszce oddychać, wysuszyć wilgoć i zapobiec jej spłaszczeniu. Wybierz najniższe ustawienie, aby uniknąć uszkodzenia pianki z pamięcią kształtu i włóż ją do suszarki na kilka minut.

Przydatną wskazówką do zapamiętania jest umieszczenie co najmniej dwóch piłek tenisowych w suszarce obok poduszki z pianki zapamiętującej kształt. Te kulki również zrobią za Ciebie puch, podobnie jak w przypadku wcześniejszego ręcznego uderzania w poduszkę. A po wyjęciu poduszki z suszarki możesz ją kilka razy potrząsnąć, aby rozprowadzić ewentualne grudki.

Jak działa pianka z pamięcią kształtu

Pianka z pamięcią kształtu wykorzystuje strukturę otwartokomórkową, która reaguje na nacisk i ciepło. Dlatego leżenie na poduszce z pianki zapamiętującej kształt zmniejsza ucisk, a komfort jest wyjątkowy dla Twojego ciała. Warto jednak zauważyć, że istnieją pianki o wysokiej i niskiej gęstości.

Jak można się domyślać, ta pierwsza będzie miała lepszą kompresję niż ta druga. Wybierając poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, chcesz wybrać poduszkę o dużej gęstości, ponieważ będzie ona miała dłuższą żywotność niezależnie od użytkowania. Do rozważenia są również poduszki z pociętej i pełnej pianki z pamięcią kształtu.

Pamiętaj, że częstą wadą poduszek z pianki z pamięcią kształtu jest to, że zatrzymują ciepło ze względu na materiał i słabą cyrkulację powietrza. Producenci wymyślili rozdrobnioną piankę z pamięcią kształtu zamiast pojedynczego bloku, aby rozwiązać ten problem z ciepłem.

Jednoczęściowe a posiekane

Pojedynczy blok pianki z pamięcią kształtu może nadal być korzystny, ponieważ jego kształt dopasowuje się i naśladuje krzywe głowy i szyi. Niektórzy śpiący uważają również, że ta pianka z pamięcią kształtu jest bardziej wspierająca, ponieważ jest twardsza i wolniej reaguje na nacisk. Z drugiej strony możesz dopasować poduszkę z rozdrobnionej pianki z pamięcią kształtu.

Rozdrobniona poduszka z pianki z pamięcią kształtu czasami wykorzystuje mieszankę innych materiałów z pianką z pamięcią kształtu. Możesz dodać lub usunąć wypełnienie, aby dostosować kształt poduszki, jędrność i loft. I jak wspomniano wcześniej, ma lepszy przepływ powietrza niż jednoczęściowa pianka z pamięcią kształtu.

Wniosek

Poduszki z pianki memory są dość trwałe przy odpowiedniej konserwacji. Ale oprócz czyszczenia musisz także nauczyć się puchnąć poduszkę z pianki z pamięcią kształtu. Wiąże się to z wiedzą, jak to robić codziennie i co miesiąc.

Po wstaniu z łóżka ściśnij poduszkę i zadaj jej kilka ciosów i uderzeń. Możesz również wkładać go do suszarki co miesiąc z piłeczkami tenisowymi, aby zrobić dla ciebie puch. Wybierz najniższe ustawienie na kilka minut, aby przywrócić poduszce formę.

Na koniec co kilka miesięcy napowietrzaj poduszkę z pianki zapamiętującej kształt na zewnątrz. To wysuszy nagromadzoną wilgoć, a także usunie zapach i alergeny dzięki słońcu. Wybierz słoneczny dzień i zawieś lub połóż poduszkę na zewnątrz na trzy godziny.