Jak zrobić kanapę z podwójnego materaca? 3 proste kroki!

Jeśli chcesz nauczyć się, jak zrobić kanapę z podwójnego materaca, musisz wykonać trzy kroki. Zawsze warto przeczytać o projektach DIY, takich jak ten, ponieważ są one świetnym sposobem na przetworzenie i pozbycie się starych materacy. Możesz nawet cieszyć się tym procesem po drodze!

Ten przewodnik jest przyjazny dla początkujących, więc nie powinieneś czuć się onieśmielony, robiąc to sam. Nauczysz się, jak zbudować ramę, okryć i zbudować wszystko razem. Więc bez zbędnych ceregieli przygotuj się już teraz na zrobienie kanapy z podwójnego materaca.

Jak zrobić kanapę z podwójnego materaca? 3 proste kroki!

Jak zamienić podwójne łóżko na kanapę?

Krok 1. Zrób ramkę

Czy wiesz, że zbudowanie ramy do kanapy jest stosunkowo proste? Ponieważ sam ją projektujesz, możesz dobrać materiały i formę do swoich potrzeb i gustu. Możesz użyć sklejki lub ponownie użyć innych materiałów, takich jak palety, w oparciu o wymiary i wykończenie podwójnego materaca.

Szybkie łóżko dzienne będzie wymagało zagłówka, podnóżka, oparcia i dwóch elementów ramy. Ale jeśli nie masz czasu ani narzędzi na majsterkowanie, możesz skonstruować stelaż kanapy z gotowych części. Niektóre ramy łóżek są dostarczane w kawałkach i można je połączyć, aby uzyskać kształt litery L na kanapie.

Innym pomocnym pomysłem jest zrobienie kanapy, która zamienia się w łóżko. Stelaż użyje Twojego podwójnego materaca, a możesz go rozszerzyć do pełnowymiarowego materaca. Dostaniesz łóżko i siedzisko w jednym meblu, możesz nawet dodać półki na podłokietniku jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Krok 2. Przygotuj okładkę

Po wykonaniu lub zbudowaniu stelaża z zakupionych elementów następną częścią, którą należy przygotować, jest pokrowiec na materac. Twój podwójny materac będzie używał prześcieradła, koca i ochraniacza na materac, aby utrzymać go na miejscu, a także pomóc w długowieczności przed zużyciem. Użyjesz ochraniacza na materac na wierzchu, a następnie prześcieradła i koca, aby całkowicie zakryć materac i dodać estetyki.

Co więcej, użycie kilku warstw pokrowców ułatwi utrzymanie Twojej kanapy. Możesz zdjąć te warstwy do prania i czyszczenia, aby odświeżyć materac. A ponieważ używasz podwójnego materaca, znalezienie rozmiarów pokrowca powinno być łatwe.

Krok 3. Budowa

Przekształcenie podwójnego materaca w kanapę jest tak proste, jak zbudowanie go razem ze stelażem i pokrowcem. Żadne cięcie, z wyjątkiem budowy ramy, nie jest konieczne, ponieważ podwójne łóżko nadaje się do przekształcenia w kanapę. Dwa pojedyncze łóżka można połączyć, tworząc w salonie siedzisko w kształcie litery L.

Teraz, gdy masz skromnie wyglądającą kanapę, możesz dodać więcej akcesoriów, aby wyglądała na żywszą i pasowała do pokoju. Dodaj kilka poduszek do rzucania o różnych rozmiarach, kształtach i wzorach. Możesz również nałożyć koc na siedzenie lub oparcie, aby dodać tekstury i różnorodności.

Jak zmienić swój materac w kanapę?

Jak właśnie przeczytałeś, możesz przerobić swój materac na kanapę nawet bez konieczności przycinania, zwłaszcza jeśli jest to typ bliźniaczy. Ale jeśli masz większy materac, zawsze możesz zmienić jego rozmiar w domu i zamienić go w leżankę. Pomyśl o tym jak o kanapie, na której możesz wypoczywać, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

W zależności od tego, jak duża jest Twoja kanapa, przytnij materac do wymiarów, które dobrze pasują do ramy. Następnie możesz wykonać szybkie podparcie kanapy za pomocą sklejki i piły stołowej. Przygotuj zagłówek, podnóżek, tylną część, dwa paski deski do wykonania ramy i poprzeczki do podparcia.

Wywierć otwory na śruby w każdej poprzeczce i połącz każdą poprzeczkę z przodu i tyłu ramy. Następnie skręć ze sobą plecy i podnóżek i zbuduj resztę konstrukcji za pomocą dodatkowego kleju do drewna dla wzmocnienia. Na koniec zakryj otwory na śruby drewnianymi kołkami, piaskiem lub wykończeniem i umieść wycięty materac na ramie kanapy lub leżance.

Czy dwa podwójne materace są równe pełnemu?

Materac bliźniaczy często zmienia się w kanapę, ponieważ jest to jeden z najmniejszych na rynku. Jednak łączenie materacy bliźniaczych jest zbliżone do wymiaru materaca king-size, znacznie większego niż pełne łóżko. Pamiętaj, że pełny materac mierzy tylko 54 na 75 cali, podczas gdy materac królewski ma wymiary 76 na 80 cali.

Podwójny materac ma około 39 na 75 cali, a połączenie dwóch z nich będzie dobrze działać z prześcieradłem lub kołdrą na materac typu king-size. Korzystanie z prześcieradła typu queen nie będzie idealne, ponieważ materac typu queen-size jest dłuższy i węższy niż materac bliźniaczy. Pokrowiec nie sięga na boki i układa się w nogach łóżka.

Dwa bliźniacze materace nie stanowią całości i są bliższe rozmiarowi materaca king-size, więc połączenie ich jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz zrobić duże łóżko. Jednak staw pośrodku może wydawać się niezręczny.

Wniosek

Zawsze możesz zmienić swój podwójny materac w siedzisko lub leżankę bez użycia wielu narzędzi. Nauczenie się, jak zrobić kanapę z podwójnego materaca, daje możliwość pełnego majsterkowania i samodzielnego wykonania stelaża lub wykorzystania gotowych materiałów, więc wszystko, co musisz zrobić, to konstrukcja. Niezależnie od tego, jest to prosty projekt do wypróbowania i pozwala na przetworzenie podwójnego łóżka, którego już nie używasz.