Jak przenieść materac. Najlepszy przewodnik w 2 krokach

Wystarczą dwa kroki, aby nauczyć się przesuwać materac. Dzięki temu przewodnikowi możesz to zrobić nawet sam! Ale co, jeśli nie masz pojazdu?

Nie szukaj dalej, ponieważ poznasz również kilka sztuczek na przenoszenie materaca bez ciężarówki. Niezależnie od tego, czy przenosisz się z miejsca na miejsce, czy musisz przenieść materac do innego pokoju, musisz znać metody transportu materaca bez względu na odległość. Możesz nawet zastosować te same końcówki podczas przechowywania materaca.

Jak przenieść materac. Najlepszy przewodnik w 2 krokach

Jak samodzielnie przenosić materac

Krok 1. Przygotuj

Przed przeprowadzką chcesz przygotować swój materac, aby uchronić go przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Możesz użyć oddychającego plastiku z taśmą do pakowania lub sprawdzić torby na materace w Amazon i innych sklepach. Wygodniej jest używać torby na materac ze względu na jej ogólną konstrukcję i możesz mieć pewność, że Twój materac będzie dobrze pokryty.

Jeśli twoja torba na materac ma zamek błyskawiczny, nie musisz przyklejać materaca na miejscu. W przeciwnym razie pamiętaj o złożeniu i oklejeniu otworu torby i wokół ciała, aby zapobiec wysuwaniu się materaca. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć torby na materac, zawsze możesz przed przeprowadzką owinąć materac folią i folią bąbelkową.

Dlaczego pokrycie materaca jest ważne? Możesz pomyśleć, że wystarczy stare koce, a nawet nie musisz zakrywać materaca, gdy wkładasz go do pojazdu. Jednak coś, co całkowicie go chroni, jak plastik, zapewni, że nie zostanie zadrapany ani rozdarty przez przeszkody w podróży.

Krok 2. Noś i jedź

Używanie plastiku zapewni również, że Twój materac nie zamoczy się ani nie będzie gromadził kurzu, zwłaszcza jeśli podróż trwa długo. Co więcej, pamiętaj, aby wzmocnić materac kilkoma kawałkami kartonu, aby ułatwić sobie jego noszenie. Wystarczy umieścić kawałek na stronę i powinieneś być gotowy, aby zabrać go do swojego pojazdu.

Wcześniej sprawdź swoją drogę z pokoju do pojazdu, aby ułatwić sobie przesiadkę. Usuń z drogi przeszkody, takie jak urządzenia i meble, aby szybko przenieść. W zależności od tego, jak duży jest Twój materac, możesz go podnieść i przenosić na boku, aż załadujesz go do pojazdu.

Chociaż jest zrozumiałe, że przeniesienie materaca na płasko zajmie dużo miejsca, jest to idealna pozycja, aby zapobiec uszkodzeniu jego kształtu. Możesz jednak trzymać go na boku przez krótki czas; pamiętaj, że nic nie szturcha ani nie uszkadza materiału. To samo dotyczy podróżowania z płaskim materacem, ponieważ duży nacisk może powodować wgniecenia na powierzchni.

Jak mogę transportować materac bez ciężarówki?

Jeśli nie masz wystarczająco dużego pojazdu do przewożenia materaca, istnieje wiele opcji do rozważenia. Na początek możesz skontaktować się z firmą spedycyjną i zapytać ją, ile to będzie kosztować. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza na dalekie podróże.

Osoby zapracowane mogą również wynająć profesjonalnych przeprowadzków. Ci ludzie zajmą się pakowaniem i przenoszeniem, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Może to zniechęcić Cię do wypróbowania obu opcji ze względu na koszty, ale musisz pamiętać o wygodzie, jaką uzyskasz z ich pomocą.

Czy możesz złożyć materac?

Najważniejszym powodem, dla którego materace są trudne do przeniesienia niż inne artykuły domowe, jest ich rozmiar. Dlatego pomyślisz, że łatwiej będzie, jeśli złożysz go przed przenoszeniem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​materac można złożyć, o ile pozwala na to materiał.

Pamiętaj, że Twój materac może mieć sprężyny, a składanie je uszkodzi. Z drugiej strony materace lateksowe i piankowe z pamięcią kształtu powinny wystarczyć do złożenia na krótki czas podczas ruchu. Aby to zrobić, połóż materac płasko i poproś kogoś, aby usiadł na drugim końcu podczas składania i zabezpieczania materaca.

Jak trudno jest przesunąć materac?

Przenoszenie materaca nie jest łatwe, ale nadal jest wykonalne, nawet samemu. Jak już wcześniej przeczytałeś, musisz przykryć go torbą na materac lub plastikiem, wzmocnić tekturą i przygotować sobie drogę, aby ułatwić sobie przejście do pojazdu. Następnie chcesz położyć go płasko lub na boku, aż dotrzesz do celu.

Jeśli przeprowadzasz się do innego stanu lub lokalizacji, powinieneś przeznaczyć budżet i zatrudnić specjalistów. Zrobią za Ciebie pakowanie i przenoszenie, oszczędzając czas i pieniądze bez obaw o uszkodzenie materaca. Ogólnie rzecz biorąc, przenoszenie materaca jest możliwe w pojedynkę, ale oceń swoje opcje, aby oszczędzić sobie kłopotów.

Wniosek

Jeśli zamierzasz mieszkać w nowym mieście, planowanie, w jaki sposób przeniesiesz swoje rzeczy z jednego miejsca do drugiego, może być stresujące. Na przykład, czy wiesz, jak przesunąć materac? Dobra wiadomość jest taka, że ​​można to zrobić nawet samemu.

Pamiętaj tylko, aby całkowicie spakować materac, aby był chroniony przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniami podczas przeprowadzki. Ułatwiłoby to również poruszanie się, gdyby wzmocnić go tekturą z obu stron i oczyścić drogę pojazdu. A jeśli nie masz ciężarówki, zawsze możesz skontaktować się z przeprowadzkami, aby wykonać zadanie za Ciebie.