Jak długo działają inteligentne doniczki i czego się spodziewać?

Rozsądnie jest przeprowadzić badania dotyczące trwałości inteligentnych doniczek przed ich zakupem, ale z pewnością ucieszysz się, że będą one służyć do pięciu lat. Można stwierdzić, że inteligentne donice to godna inwestycja dla ogrodu w tunelu foliowym. Te pojemniki z tkaniny będą Ci odpowiadać, jeśli jesteś typem ogrodnika, który chce być produktywny przez cały rok, rok.

Produktywny ogród całoroczny jest możliwy do wykonania w połączeniu z tunelem foliowym z inteligentnymi doniczkami jako pojemnikami. Dzieje się tak, ponieważ możesz wcześnie rosnąć w szklarni i używać doniczek, aby przedłużyć sezon. Oba kontenery z tunelu foliowego przetrwają długo, ale to ty będziesz odpowiedzialny za ich utrzymanie, aby zapewnić im rozsądną długość życia.

Jak długo działają inteligentne doniczki i czego się spodziewać?

Jak długo działają inteligentne doniczki i jak o nie dbać

Inteligentne doniczki wytrzymują od trzech do pięciu lat, a firma szczyci się ścisłą kontrolą jakości w USA. Daje to pewność, że jakość roślin będzie stała przez długi czas, idealna dla ogrodników, którzy chcą je ponownie wykorzystać. Testowanie i udowodnienie jakości inteligentnych doniczek zajęło ponad 30 lat, a stany w USA i innych krajach odnotowały profesjonalne wyniki w ich stosowaniu.

Czym są inteligentne doniczki?

Inteligentne doniczki to pojemniki z tkaniny, które powstały w Oklahomie z High Caliper Growing z Oklahoma City. Można śmiało powiedzieć, że flagowy „Smart Pot” jest najpopularniejszym pojemnikiem z tkaniny na rynku, dzięki czemu etykieta jest synonimem każdego pojemnika z tkaniny. A co najważniejsze, te doniczki mogą przetrwać do pięciu lat lub dłużej.

Co sprawia, że ​​inteligentne doniczki są lepsze?

Kontrola temperatury i wilgotności

Możesz zastąpić zwykłe doniczki inteligentnymi doniczkami i skorzystać z lepszego uwalniania ciepła i kontroli wilgoci. Utrzymują one zdrowe korzenie i zapobiegają problemom związanym z brakiem lub nasyceniem wilgoci w podłożu. Korzystanie z tych pojemników z tunelem foliowym umożliwia również kontrolowanie temperatury roślin ze względu na ich oddychającą tkaninę i stały stan w pomieszczeniach.

Lepsza powierzchnia dla mocniejszych korzeni

Czy słyszałeś o przycinaniu korzeni? Firma wspomniała, że ​​te doniczki mogą przycinać korzenie w celu lepszego rozmieszczenia i rozmieszczenia korzeni w środku. Doniczka zatrzymuje wierzchołek korzenia, gdy dotrze do boku pojemnika, dzięki czemu roślina zaczyna rozgałęziać się na boki.

Zapewnia to lepszą powierzchnię dla korzeni i optymalnie ułatwia wchłanianie minerałów i wody. Zdrowy wzrost włóknisty będzie wtedy korzystny dla twoich roślin i ich produktywności. Pamiętaj, że mocne korzenie tworzą silne rośliny.

Bez chemii

Jeśli zamierzasz mieć całkowicie naturalny ogród, może ci się spodobać nawet to, że te doniczki nie zawierają BPA, chemikaliów i barwników, więc wiesz, że twoja gleba jest od nich wolna. Nie chcesz, aby korzenie roślin wchłaniały niebezpieczne chemikalia i potencjalnie wpływały na to, co jesz. W przypadku inteligentnych doniczek ryzyko wymywania chemikaliów do gleby nie istnieje.

Wydajność całoroczna

Niezależnie od tego, czy uprawiasz outdoor czy indoor, inteligentne doniczki będą idealne na wiele sezonów. Możesz jednak lepiej wykorzystać chłodny sezon, jeśli użyjesz szklarni. Rośliny takie jak sałata i marchewka będą dobrze rosły w tych doniczkach w tunelu foliowym na zimę lub sadzą czosnek jesienią na zbiory następnego lata.

Dodatkowo możesz użyć doniczek i tunelu foliowego, aby przenieść ciepłe sezonowe rośliny do pomieszczeń. Możesz dostosować temperaturę i światło w tunelu foliowym, aby zapewnić, że przeniesione rośliny doniczkowe przetrwają do momentu przeniesienia na zewnątrz.

Dbanie o inteligentne doniczki

Aby Twoje inteligentne garnki działały dłużej niż pięć lat, musisz wiedzieć, jak je czyścić i konserwować. Jeśli planujesz ponowne wykorzystanie inteligentnych doniczek w następnym sezonie, możesz zostawić je pod koniec sezonu wegetacyjnego, aby zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Możesz nawet trzymać większe na zewnątrz, a przetrwają przez cały rok, o ile przykryjesz je ściółką na zimę.

W przypadku podstawowej pielęgnacji usuń zawartość doniczek i pozwól im wyschnąć, aby łatwo było usunąć resztki oraz nadmiar gleby i korzeni. Następnie możesz złożyć pojemniki i przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu na kolejny sezon. W zależności od Twojej oceny możliwe jest ponowne wykorzystanie ziemi z doniczek jako dodatku do kompostu.

Z biegiem czasu zauważysz wzrost glonów lub gromadzenie się soli, co jest powszechne w pojemnikach. Jeśli nie możesz jeszcze usunąć zawartości, delikatnie wyszoruj zewnętrzne powierzchnie garnków roztworem sody oczyszczonej i wody. Powinno to zaradzić plamom i nagromadzeniu na zewnątrz, ale pamiętaj, aby pojemniki wyschły później na powietrzu.

Inne opcje czyszczenia nagromadzonego osadu i brudu to OxiClean lub wybielacz bez chloru, ponieważ pomagają sterylizować garnki w celu bezpiecznego ponownego użycia. Możesz prać je ręcznie lub moczyć w wiadrze, ale możesz zaoszczędzić czas korzystając z pralki. Opłucz dokładnie pojemniki, aby pozbyć się pozostałości i pomiń suszarkę, aby zachować kształt garnków.

Wniosek

Dzięki inteligentnym doniczkom i szklarniom możliwa jest całoroczna i stała wydajność roślin. Ale czy wiesz, jak długo trwają inteligentne doniczki? Kontenery te stanowią doskonałą inwestycję, ponieważ mogą przetrwać pięć lat lub dłużej.

Oferują również kilka zalet, takich jak kontrola temperatury i wilgotności, lepsza powierzchnia dla silniejszych korzeni roślin i wydłużony sezon wegetacyjny. Stosowanie tych doniczek w tunelu foliowym zapewnia zdrowy wzrost i produktywność roślin. Pozostaje Ci tylko odpowiedzialna konserwacja i pielęgnacja.