Jak odkurzyć materac? Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Powinieneś wiedzieć, jak uszczelnić próżniowo materac w trzech krokach, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób na spakowanie lub przechowywanie materaca. Porozmawiamy również o kilku wskazówkach, które należy zastosować, aby uniknąć uszkodzenia materiału podczas jego kompresji. Ale dlaczego miałbyś zawracać sobie głowę uszczelnianiem próżniowym łóżka?

Po pierwsze, sprawia, że ​​materac jest mniej obszerny, co zapewnia wygodniejszy transport i przechowywanie. Dzięki temu materac będzie chroniony przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie u producenta, czy zaleca tę praktykę, ponieważ niektóre z nich mogą unieważnić gwarancję.

Jak odkurzyć materac? Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Jak odkurzać materac w domu

Krok 1. Zapakuj materac

Na początek chcesz usunąć wszystkie akcesoria z materaca, a następnie włożyć go do torby na materac. Przydatną wskazówką, aby upewnić się, że otrzymujesz torbę w odpowiednim rozmiarze, jest sprawdzenie wymiarów. Torba na materac typu king-size byłaby idealna na materac typu king-size, ale pamiętaj, że niektóre marki mogą mieć inne rozmiary niż standardowe.

Jeśli masz problem z zapakowaniem materaca, postaw go na ścianie i umieść torbę na wierzchu. Następnie możesz go zsunąć, aby całkowicie zakryć łóżko. Zamknąć worek za pomocą zamka błyskawicznego i wzmocnić brzegi taśmą klejącą.

W ten sposób można zapewnić, że podczas procesu zgrzewania próżniowego nie wydostanie się żadne powietrze. Następnie przygotuj otwór na zawór worków próżniowych, umieszczając zawór na plastikowej pokrywie, aby uzyskać pomiary, które chcesz wyciąć. Po zakończeniu możesz przełożyć zawór i zakleić otwór, aby wszystko było szczelne.

Krok 2. Włącz odkurzacz

W tym momencie włączysz odkurzacz po podłączeniu węża do zaworu. Zauważysz, że materac ulegnie ściśnięciu, gdy powietrze zostanie zassane przez podciśnienie. Aby uniknąć problemów na tym etapie, sprawdź, czy rozmiar zaworów pasuje do węża podciśnieniowego.

Kupując worek próżniowy, upewnij się, że średnica zaworu odpowiada szerokości węża. W przeciwnym razie ten krok zostanie zmarnowany, ponieważ uszczelnienie nie jest niezawodne. Kiedy Twój materac się spłaszcza, chcesz również rozpocząć rolowanie z włączonym podciśnieniem, aby zakończyć uszczelnianie.

Krok 3. Zakończ

Gdy materac leży płasko na ziemi, zaczniesz go zwijać, aby upewnić się, że w środku nie ma nadmiaru powietrza. Próżnia, która nadal jest włączona, będzie zasysać pozostałe powietrze, dzięki czemu otrzymasz hermetyczny materac z uszczelnieniem próżniowym. Skończyłeś się toczyć, gdy dotrzesz do drugiego końca łóżka.

Na koniec zabezpiecz zwinięty materac paskami zapadkowymi. Umieść jedną na środku i po obu stronach, aby łóżko było ściśnięte. Pasy te można również wykorzystać jako uchwyty materaca do transportu łóżka.

Czy materace pakowane próżniowo są dobre?

Czy wiesz, że na początek możesz również kupić materace pakowane próżniowo? Nazywa się je również materacami pudełkowymi lub łóżko w pudełku, ponieważ są skompresowane i uszczelnione, aby zmieściły się w pudełku na czas wysyłki. Mniejsza masa jest wygodniejsza w przenoszeniu, a niektórzy użytkownicy zauważają, że kompresja sprawiła, że ​​łóżko jest wygodniejsze.

Pamiętaj, że kiedy ściskasz materac, struktura komórkowa materiału ulegnie zmianie, a ogólne wrażenie pianki straci opór. Powstałe łóżko wydaje się bardziej miękkie, nawet gdy jest nowe, w porównaniu ze zwykłymi materacami, które po przybyciu są sztywne. Jednak kompresja może również zmiażdżyć materiał i odkształcić materac.

Jeśli jest skompresowany przez kilka tygodni, pianka może nie powrócić do swojej prawidłowej struktury. Zależy to od ogólnej jakości produktu, więc miej na uwadze potencjalne wady. Niemniej jednak materace pakowane próżniowo mają również zalety, o ile pianka nie ulegnie deformacji.

Jak długo materac może być szczelny próżniowo?

Jeśli materac został zgrzany próżniowo, oznacza to również, że pozostanie skompresowany i zwinięty, dopóki go nie rozwiniesz. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami na etykiecie, aby wiedzieć, jak długo powinna pozostać w ten sposób. Niektóre materiały, takie jak pianka z pamięcią kształtu, nie powinny być uszczelniane próżniowo dłużej niż dwa tygodnie, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Ale jeśli masz nowy materac w pudełku, musisz go otworzyć w ciągu tygodnia. Umożliwi to również przewietrzenie łóżka i dostosowanie go, abyś mógł z niego szybciej korzystać. Pamiętaj, że na przykład pianka z pamięcią kształtu potrzebuje od jednego do dwóch dni, aby zakończyć ekspansję, aż będziesz mógł w sposób zadowalający doświadczyć jej dopasowania.

Jak uszczelnić materac do przechowywania?

Najlepszym sposobem na uszczelnienie materaca do przechowywania jest włożenie go do odpowiedniej wielkości torby na materac i przykrycie końców taśmą klejącą. Zapobiegnie to dziurom i rozdarciom, w których może dostać się kurz, robaki lub wilgoć i uszkodzić materiał. Następnie umieść materac w miejscu o stabilnym środowisku, ponieważ wahania wilgotności i temperatury mogą sprzyjać powstawaniu pleśni i pleśni.

Wniosek

Potrzebujesz przewieźć lub przechować swój materac? Możesz zmniejszyć jego ogólną objętość, ucząc się, jak uszczelniać materac próżniowo. Zacznij od odsłonięcia łóżka, a następnie włóż je do torby na materac.

Zrób otwór na zawór i zabezpiecz nasadkę wężem próżniowym. W tym momencie po prostu pozwól próżni wykonać pracę. Na koniec zwiń materac i zabezpiecz go paskami zapadkowymi.