Jak nosić materac w najlepszy sposób?

Jeśli chcesz opanować noszenie materaca, możesz uprościć go w trzech krokach. Możesz skorzystać z naszych wskazówek zawartych w tym artykule, niezależnie od tego, czy przenosisz łóżko samodzielnie, czy z innymi. Niemniej jednak noszenie materaca nie powinno być stresujące i powodować pocenie się.

Nie ma znaczenia, czy przesuwasz materac na małą, czy na dużą odległość. Musisz wiedzieć, jak go nosić, nie tylko dla wygody i bezpieczeństwa. Zapoznanie się z tym przewodnikiem pomoże Ci również ukończyć zadanie i utrzymać materac w stanie wolnym od uszkodzeń.

Jak nosić materac w najlepszy sposób?

Jak bezpiecznie i łatwo przenosić materac

Krok 1. Zakryj to

Ponieważ będziesz przenosić i nosić materac, ryzykujesz jego zabrudzenie lub uszkodzenie. Możesz temu zapobiec, używając przykrycia chroniącego łóżko. Ta dodatkowa ochrona pomoże Ci poczuć się pewniej, nawet jeśli materac przypadkowo zetknie się z podłogą i innymi przedmiotami podczas noszenia.

Z torbą

Zacznij od usunięcia wszystkich akcesoriów z materaca, aby nic nie wpłynęło na formę podczas składania. Chcesz również zdjąć podkładkę lub jakąkolwiek nakładkę, aby zmniejszyć masę. Następnie użyj oryginalnej torby na materac lub innej torby na materac, o ile ma odpowiedni rozmiar.

Aby go wsunąć:

 • Postaw łóżka długim bokiem przy ścianie i umieść torbę na górze.
 • Zsuń go, aż będziesz mógł położyć materac płasko na ziemi.
 • Zapnij worek i wzmocnij go taśmą klejącą, aby zapewnić brak otworów na brud i owady.
 • Z plastikiem

  Jeśli nie masz torby na materac, możesz ją również zawinąć w folię. Odsłoń go, podobnie jak w poprzednim procesie, i użyj plastikowej folii, aby całkowicie zakryć łóżko. Następnie owiń go kolejną warstwą folii bąbelkowej i ruchomych koców, aby chronić go przed szturchnięciami i łzami.

  Wewnątrz tych pokrowców i materaca nie powinno być powietrza, można również zakleić oba końce jako dodatkowe zabezpieczenie. Niektórzy właściciele domów owijają nawet całe przykryte łóżko, ponieważ taśma pomaga w przyleganiu podczas ruchu.

  Krok 2. Złóż to

  W zależności od tego, jak duży jest Twój materac, możesz go złożyć samodzielnie lub z pomocą. Jednak złożenie go powoduje, że łóżko jest mniejsze, co zapewnia wygodniejsze przechodzenie po ścieżkach i schodach. Jeśli nie możesz złożyć materaca ze względu na jego grubość lub producent tego nie zaleca, możesz również zwinąć łóżko przed zapakowaniem lub przykryciem.

  Gięcie jest idealne dla materacy o grubości od 8 do 11 cali, ponieważ nadal jest bezpieczne, aby nie tworzyć zagnieceń i deformować konstrukcji. Jeśli rzeczywiście jest to dozwolone, chcesz złożyć go wzdłuż szerokości i boku do spania w środku. Przed związaniem złożonego materaca górna i dolna część powinny przylegać do siebie.

  A jeśli materac nadal jest miękki? Kawałek tektury powinien zmniejszyć trzepotanie. Jest to również przydatne, jeśli nie możesz złożyć łóżka.

  Krok 3. Podnieś to

  Podnieś złożone łóżko z kolan, aby uniknąć obrażeń fizycznych. Nie pochylając się do przodu, przykucnij, a następnie wyprostuj nogi, podnosząc materac. Trzymaj go pod ramionami, przesuwając łóżko z punktu A do punktu B.

  Kilka wskazówek, które pomogą Ci nosić materac, najlepszym sposobem jest, aby nigdy nie zginać się w talii ani nie podnosić go plecami. Twój rdzeń powinien być napięty, a mięśnie bioder i kolan wykonają pracę. Ogólnie rzecz biorąc, najbezpieczniejszym sposobem zawsze będzie, gdy ktoś Ci pomoże, ponieważ może również wskazać Ci, gdzie iść.

  Jaki jest najlepszy sposób transportu materaca?

  Najlepszym sposobem na transport materaca jest zatrudnienie profesjonalnych pracowników, ponieważ jest to mniejszy wysiłek z Twojej strony. Możesz jednak przewieźć swoje łóżko również własną ciężarówką lub samochodem, o ile nie ma ograniczeń w twoim stanie, jeśli musisz przywiązać je do dachu dla mniejszego pojazdu.

  Wewnątrz Twojego samochodu

  Transport mniejszych materacy, takich jak bliźniaki, powinien być możliwy w większości pojazdów. Możesz również usunąć niektóre siedzenia, aby w razie potrzeby uzyskać więcej miejsca. Ustaw łóżko tak, aby nie blokowało pola widzenia, w tym lusterek bocznych.

  Jakiej orientacji powinieneś użyć? Zakładając rozmiar pojazdu i łóżka, możesz mieć więcej miejsca, jeśli leży z jednej strony pionowo, o ile nie zasłania widoku kierowcy. Ale jeśli położyłeś go płasko, co jest bardziej idealne, nie ulegaj pokusie umieszczania na nim przedmiotów, ponieważ mogą one wgniatać materiał.

  Na zewnątrz samochodu

  Jeśli twój stan na to pozwala, możesz zawiązać materac na dachu samochodu. Upewnij się, że jest wyważony na środku dachu i nic nie będzie wisieć i nie blokować jazdy. Aby zabezpieczyć łóżko na miejscu, użyj pasków zapadkowych wzdłuż i wszerz przez okna i gotowe!

  Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać materac na postojach, zwłaszcza jeśli podróżujesz na odległość. Byłoby również najlepiej wzmocnić swoje więzy, jeśli jest to potrzebne dla dodatkowej ochrony. Ogólnie rzecz biorąc, wiązanie materaca na dachu samochodu jest ogólnie legalne, ale sprawdź w swoich przepisach, aby uniknąć kar.

  Wniosek

  Być może nadszedł czas na przeprowadzkę lub chcesz przenieść swoje łóżko do innego pokoju. Nauczysz się nosić materac w trzech prostych krokach. Przeczytaj ponownie nasze wskazówki dotyczące przykrywania, składania i podnoszenia materaca.