Jak Deadhead Shasta Daisies

Czy chcesz wiedzieć, jak zagłuszyć stokrotki Shasta? Pochodzące z Europy stokrotki Shasta można teraz znaleźć w całej Ameryce Północnej. Te kwiaty powracają każdej wiosny lub początku lata i kwitną do początku jesieni. Martwe stokrotki Shasta przez cały sezon wegetacyjny są niezbędne, aby zapewnić, że twoje rośliny skoncentrują swoją energię na wytwarzaniu zdrowszych i ciągłych kwitnień.

Pamiętaj, że stokrotki Shasta są agresywnymi hodowcami. Wybierz różne stokrotki, które nie produkują żywotnych nasion, lub możesz także ciąć kwiaty, zanim trafią do nasion. Najlepiej trzymać je w grządkach ogrodowych lub tunelach foliowych, ponieważ mają skłonność do rozprzestrzeniania się i nie pochodzą z tego obszaru.

Jak Deadhead Shasta Daisies

Stokrotki rosną przez kępy, które mogą mieć wysokość od dwóch do trzech stóp i do dwóch stóp szerokości. Wytwarzają kwiaty z białymi płatkami i żółtymi krążkami pośrodku. Stokrotki Shasta mają błyszczące i ciemnozielone liście. Kwiaciarnie uwielbiają pracować ze stokrotkami Shasta, ponieważ dobrze sprawdzają się jako kwiaty cięte, które trwają dłużej niż tydzień w aranżacjach.

Zabójcze stokrotki Shasta

Jak wspomniano, martwe stokrotki Shasta poprawiają ogólny wygląd krzewu stokrotki i zachęcają do nowego wzrostu i większej liczby liści. Regularne zanikanie roślin wydłuża również sezon kwitnienia, dzięki czemu rośliny będą produkować cięższe i trwalsze kwiaty.

Każdy ogrodnik powinien wiedzieć, jak usuwać rośliny. Na szczęście martwe stokrotki Shasta są stosunkowo łatwiejsze w porównaniu z innymi rodzajami roślin.

Najlepszy czas na to, zanim kwiaty całkowicie obumrą. Jeśli zauważysz, że kwiaty zaczynają blaknąć, więdnąć lub brązowieć, to znak, że będziesz musiała uspokoić swoje rośliny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, możesz ciąć kwiaty za pomocą ostrych nożyc ogrodniczych, zamiast ciągnąć i szczypać.

Gdy zauważysz, że kwiaty brązowieją lub uformowały się główki nasienne, usuń je wszystkie i zostaw pierwszy zestaw liści. Na przykład, jeśli zdrowe kwiaty lub pąki są bliskie obumierania kwiatów lub liści, przycinaj je, aż spotkają się z innymi łodygami.

Przewodnik krok po kroku dotyczący martwych stokrotek Shasta

Stokrotki Shasta wytwarzają pojedynczą łodygę na kwiat, więc lepiej przyciąć łodygę do podstawy rośliny, gdzie spotyka się z pierwszym zestawem liści. Deadheading promuje nowy wzrost i więcej kwiatów. Oto przewodnik krok po kroku, jak zabić stokrotki Shasta:

Krok 1:

Zbadaj swoje stokrotki Shasta pod kątem zwiędłych lub martwych kwiatów.

Krok 2:

Zwróć uwagę na kwiaty, które wyschły i zwinęły się, a także na przebarwione kwiaty lub opadłe płatki.

Krok #3A:

Jeśli używasz metody przycinania, przytnij zużyty kwiat, przecinając łodygę tuż nad kolejnym zestawem liści lub połączenie łodygi pod kwiatem.

Krok #3B:

Z drugiej strony możesz użyć metody ściskania, jeśli nie masz dostępnych nożyc ogrodniczych. Użyj kciuka i cudzoziemca, aby uszczypnąć martwe kwiaty na łodydze tuż pod nimi.

Krok 4: Zbierz przycięte kwiaty i umieść je w torbie. Możesz je wyrzucić lub wykorzystać jako kompost do swojego ogrodu.

Wskazówki do zapamiętania podczas sadzenia stokrotek Shasta

Uprawa stokrotek Shasta nie wymaga dużej troski i uwagi. Ale aby mieć pewność, że Twoje kwiaty będą rosły zdrowo, oto kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać:

Zaczynając od nasiona lub rośliny

Istnieją dwa sposoby sadzenia stokrotek Shasta: zaczynając od nasion lub roślin. Jeśli wysiewasz bezpośrednio, możesz spodziewać się, że kwiaty zakwitną w następnym sezonie wiosennym. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się kupić młodą stokrotkę Shasta, najlepiej posadzić ją wiosną lub wczesną jesienią.

Wybieranie lokalizacji

Stokrotki Shasta najlepiej rosną w pełnym słońcu. Gleba powinna być dość żyzna; za dużo nawozu da ci więcej roślinności niż kwitnienia. Pamiętaj, aby regularnie podlewać rośliny – tylko tyle, aby były wilgotne, a stokrotki sadzić w dobrze przepuszczalnej glebie. Poluzuj glebę, aby promować natlenienie i kop na głębokość od 12 do 14 cali, a następnie dodaj od 2 do 4 cali kompostu.

Sadzenie stokrotek Shasta

Sadząc stokrotki Shasta na ziemi, umieść rośliny w odległości około jednej do dwóch stóp od siebie. Górna bryła korzenia Twojej stokrotki powinna znajdować się na poziomie powierzchni gleby. Umieść ziemię wokół bryły korzeniowej, aby ją przykryć i głęboko podlej. Pamiętaj, że może być konieczne podparcie lub postawienie wyższych roślin.

Dlaczego uprawiać stokrotki Shasta w mini szklarni?

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć uprawę stokrotek Shasta w mini szklarni. Mimo że stokrotki są na ogół mało wymagające w utrzymaniu i odporne na choroby, nadal mogą być podatne na mszyce, ślimaki, plamistość liści, skorki i nicienie chryzantemy. Jeśli hodujesz stokrotki w mini szklarni, zmniejsza to ryzyko inwazji owadów i rozwoju chorób.

Pogoda również odgrywa rolę we wzroście twoich stokrotek Shasta. Ulewny deszcz, mróz, śnieg, silne wiatry i burze mogą łatwo uszkodzić lub wyrwać Twoje kwiaty. Umieszczenie ich wewnątrz apolitunelu chroni je przed żywiołami. Możesz przesadzić swoje rośliny na zewnątrz, gdy pogoda się ociepli, lub kontynuować hodowlę w szklarni.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zagłuszyć stokrotki Shasta

Deadheading jest kluczową częścią uprawy zdrowych roślin. Umiejętność martwienia stokrotek Shasta zapewnia, że ​​Twoje rośliny będą pięknie rosły i wyprodukują wiele kwiatów.