Jak działa materac z pianki memory: wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli ciekawi Cię, jak działa materac piankowy z pamięcią kształtu, wystarczy zapamiętać tylko jedno słowo. To słowo to lepkosprężystość, a dowiesz się o nim więcej poniżej. Co więcej, w końcu zrozumiesz, dlaczego w ogóle nazywa się to pianką z pamięcią.

Czy uważasz, że łóżko z pianki z pamięcią kształtu jest dla Ciebie? Sprawdź, jak długo wytrzyma materac piankowy z pamięcią kształtu, a może uznasz go za najlepszy wybór pod względem wytrzymałości.

Jak działa materac z pianki memory: wszystko

Jak działa łóżko z pianki memory?

Sekretem jest lepkosprężystość

Pianka z pamięcią kształtu dopasowuje się do kształtu ciała podczas leżenia. Lepkosprężysta charakterystyka materaca piankowego z pamięcią kształtu pozwala mu dopasowywać się do konturów ciała, ponieważ wywierasz nacisk, gdy się na nim kładziesz. Po usunięciu nacisku po wstaniu z łóżka lepkosprężystość pianki z pamięcią kształtu oznacza, że ​​powróci ona do swojego pierwotnego kształtu.

Pianka z pamięcią kształtu jest również wrażliwa na temperaturę. W porównaniu z innymi materiałami pianka z pamięcią kształtu jest bardziej wydajna w formowaniu do użytkownika, ponieważ ciepło ciała zmiękcza materiał. W rezultacie pianka zapamiętująca kształt będzie bardziej tonąć przy bezpośrednim kontakcie użytkownika.

Jak działa część pamięci w piance memory?

Pianka z pamięcią nazywana jest „pamięcią”, ponieważ powraca do swojego pierwotnego kształtu po usunięciu nacisku. Ale z drugiej strony pianka z pamięcią kształtu „zapamiętuje” kontur twojego ciała i formuje się wokół niego, gdy wywierany jest nacisk, gdy na nim leżysz. Ta „zapamiętująca” cecha pianki z pamięcią kształtu sprawia, że ​​jest to jeden z najpopularniejszych i najwygodniejszych materacy, jakie można kupić.

Możesz również zrozumieć, dlaczego pianka z pamięcią kształtu jest tak zwana, analizując termin lepkosprężysty. Pianka z pamięcią kształtu jest lepka, ponieważ zachowuje kształt po przyłożeniu nacisku, ale jest również elastyczna, ponieważ powróci do swojej pierwotnej formy po usunięciu naprężenia. Różne rodzaje pianki z pamięcią kształtu na rynku będą się różnić, ale lepkosprężystość zawsze będzie ich wspólną płaszczyzną.

Z jakiego materiału wykonany jest materac z pianki memory?

Pianka z pamięcią kształtu, opracowana przez NASA, jest zasadniczo pianką poliuretanową. Jednak producenci włączają również inne związki do poliuretanu, dlatego nie wszystkie materace piankowe z pamięcią mają takie same odczucia.

Tradycyjna pianka zapamiętująca kształt

Tradycyjna pianka z pamięcią kształtu to oryginalna pianka z pamięcią kształtu, którą do dziś można spotkać w niektórych materacach. Jednak nie jest już tak popularny, ponieważ ma tendencję do zatrzymywania ciepła, które może sprawić, że śpiący będzie niewygodny.

Pianka z pamięcią otwartokomórkową

Aby rozwiązać problem zatrzymywania ciepła przez tradycyjną piankę z pamięcią, producenci stworzyli piankę z pamięcią otwartokomórkową. Z samej nazwy ma wewnętrzne otwarte komórki, które pomagają w wentylacji.

Żelowa pianka zapamiętująca kształt

Pianka o otwartych komórkach ma dobry przepływ powietrza, ale może również wydawać się mniej gęsta. Aby zachować idealną twardość materaca, producenci łączą piankę z pamięcią kształtu z żelem. Materiał ten pomaga w odprowadzaniu ciepła z ciała w celu lepszej regulacji temperatury.

Czy jesteś przytłoczony tymi wyborami? Następnie możesz przeczytać ten przewodnik, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy rodzaj pianki z pamięcią kształtu dla Twoich potrzeb.

Dlaczego materace z pianki memory stają się bardziej miękkie podczas snu?

Nie martw się, jeśli twoje łóżko piankowe z pamięcią jest zbyt sztywne, ponieważ często potrzebujesz trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego materaca z pianki z pamięcią kształtu. Nowe materace piankowe z pamięcią kształtu miękną tylko w miarę ich używania, ponieważ je łamiesz. Okres docierania pianki z pamięcią kształtu jest osiągany podczas użytkowania, ponieważ rozluźniasz komórki, gdy na nich leżysz, a ciepło twojego ciała zmiękcza materiał wrażliwy na temperaturę.

W jaki sposób pianka z pamięcią kształtu zmniejsza ciśnienie?

Zdolność kształtowania kształtu pianki z pamięcią kształtu sprawia, że ​​jest to najbardziej pomocny materiał do łagodzenia nacisku. Jeśli materiał, na którym śpisz, dopasowuje się do kształtu i dopasowuje się do twojego ciała, nie będzie żadnych przerw między tobą a powierzchnią. Dzięki temu bezpośredni kontakt z pianką z pamięcią kształtu zmniejsza ucisk i łagodzi ból.

Jeśli materac nie dopasowuje się do naturalnych krzywizn Twojego ciała, istnieje większe prawdopodobieństwo, że się wykrzywisz i znajdziesz się w pozycji do spania, która obciąża punkty nacisku Twojego ciała. Dlatego spanie w niewygodnym łóżku może prowadzić do bólu ramion, bioder lub dolnej części pleców. Pianka z pamięcią kształtu pomaga w rozłożeniu ciężaru, dzięki czemu nacisk nie jest kierowany na te obszary ciała.

Czy pianka zapamiętująca kształt jest dobra dla pleców?

Pianka memory jest dobra dla pleców ze względu na swoją lepkosprężystość. Charakterystyczna forma pianki z pamięcią kształtu zapobiega niewspółosiowości kręgosłupa, która powoduje ból pleców. Co więcej, odciążenie tego materiału odciąży Twoje plecy.

Jednak każda osoba jest inna, a pianka z pamięcią kształtu to nie jedyny materiał, który będzie dobry na plecy. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak wybrać odpowiedni materac do pleców i oszczędzić sobie bólu.

Jakie są wady materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Najbardziej oczywistą wadą materaca piankowego z pamięcią kształtu jest jego zatrzymywanie ciepła. Jeśli śpisz gorąco lub mieszkasz w ciepłym regionie, możesz czuć się nieswojo z powodu braku przepływu powietrza w łóżku piankowym z pamięcią kształtu. Dlatego rozważ materace piankowe z pamięcią kształtu z funkcjami chłodzącymi, a nawet hybrydy, w których producenci używają pianki z pamięcią kształtu na górze i rdzenia sprężynowego na dole.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Aby przypomnieć, jak działa materac piankowy z pamięcią, jest to zasadniczo materiał lepkosprężysty, który dostosuje się do nacisku, a następnie powróci do swojej pierwotnej formy po usunięciu nacisku. Jest to atrybut, który umieszcza „pamięć” w piance z pamięcią.

Mamy nadzieję, że to wyjaśnienie odpowiedziało na Twoje ciekawe pytania, ale jeśli masz więcej, możesz zostawić nam komentarz.